کدام میوه فشار خون را بالا می برد؟

فشار خون، نیرویی است که خون به دیواره رگ های خونی وارد می کند. قلب خون را به داخل رگ ها پمپ می کند تا از این طریق، اکسیژن و مواد مغذی را به سراسر بدن برساند. «فشار خون بالا» به این معنی است که فشار در رگ ها بیشتر از محدوده طبیعی است. آنچه می خوریم، می تواند تأثیر زیادی بر فشار خون داشته باشد. آیا تا به حال به این فکر کرده اید که کدام میوه ها فشار خون را بالا می برند؟

در ادامه این مقاله از مجله زیبا بمان، با میوه هایی که فشار خون را بالا می برند آشنا می شویم. با همراه باشید.

کدام میوه ها فشار خون را بالا می برند

کدام میوه ها باعث بالا رفتن فشار خون می شوند؟

بعضی خوراکی ها می توانند فشار خون را افزایش دهند و برخی دیگر، باعث کاهش فشار خون می شوند. به طور کلی، میوه پر از مواد مغذی مهمی مانند پتاسیم، منیزیم و فیبر است که می تواند فشار خون را پایین بیاورد. به عنوان مثال، پتاسیم موجود در موز، تنش در دیواره رگ های خونی را کاهش می دهد. همچنین به دفع سدیم (که فشار خون را افزایش می دهد) از طریق ادرار کمک می کند.

با این حال، باید در مصرف میوه های خانواده مرکبات مانند پرتقال احتیاط کرد. چرا که این میوه ها اگر در مقادیر بالا مصرف شوندT می توانند فشار خون را افزایش دهند. همچنین میوه های خشک یا کنسروشده نیز می توانند افزایش فشار خون را به همراه داشته باشند.

میوه های زیر حاوی پتاسیم، منیزیم و فیبر زیادی هستند و می توانند تأثیر مثبتی بر کنترل فشار خون داشته باشند:

  • سیب
  • زردآلو
  • طالبی
  • تمشک
  • گلابی

اگر کمپوت می‌ خرید، مطمئن شوید که در آب میوه‌ طبیعی بسته ‌بندی شده باشد؛ نه شربت. همچنین بررسی کنید که شکر یا نمک به آن اضافه نشده باشد.

منبع: medicinenet

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.