عمل بینی گوشتی با لیزر

شاید شما نیز با دیدن تبلیغات گسترده ای که با عنوان عمل بینی گوشتی با لیزر در سایت ها و شبکه های اجتماعی مشاهده می شود ، کنجکاو شده باشید. بسیاری از افرادی که دارای بینی گوشتی هستند به دنبال چنین جراحی  باشند . حقیقت امر این است که این جراحی وجود ندارد اما روش جدیدی به نام پلاسما جت بینی وجود دارد که با استفاده از لیزر و بدون نیاز به جراحی تا حدودی مشکلات بینی های گوشتی را بر طرف می کنند.

در ادامه با مجله ” زیبا بمان ” همراه باشید تا واقعیت های عمل بینی گوشتی با لیزر را بشکافیم . تا اطلاعات کافی درباره این روش جدید و مزایا و معایب آن به دست آوردید.

چرا عمل بینی گوشتی با لیزر ؟

همانطور که اشاره شد اصطلاح عمل بینی برای چنین روشی درست نیست و حقیقت ندارد. کوچک کردن بینی گوشتی با لیزر فقط تکنیک جدیدی است که برای برخی افراد مناسب است و به هیچ وجه نمی تواند تغییراتی که عمل بینی گوشتی به دنبال دارد را داشته باشد.

یکی از علت هایی که افراد دارای بینی گوشتی به سراغ چنین روشی می روند، هزینه عمل بینی گوشتی است. هزینه این عمل نسبت به عمل بینی استخوانی بیشتر است زیرا پزشک باید زمان بیشتری را برای انجام چنین عملی پشت سر بگذارد. از طرفی این هزینه به عوامل دیگری نیز بستگی دارد.

یکی دیگر از علت ها شایعاتی است که درباره برگشت پذیری عمل بینی وجود دارد. در گذشته به دلیل استفاده از تکنیک قدیمی بسیاری بعد از عمل بینی گوشتی به نتیجه خوبی دست پیدا نمی کردند. البته این موضوع الان با روش های جدید حل شده است . اما همچنان برخی افراد عمل زیبایی بینی این نوع بینی ها را انجام نمی دهند و به همین دلیل به دنبال روش هایی همچون عمل بینی گوشتی با لیزر هستند.

شاید بتوان گفت یکی دیگر از دلایل رفتن به سراغ چنین  تکنیک هایی نتیجه عمل است. متاسفانه برخی افراد بعد از انجام عمل انتظار تغییراتی عجیب دارند اما واقعیت این است که نتیجه عمل بینی گوشتی در برابر عمل بینی استخوانی متفاوت است و نباید انتظارات غیر ممکن داشت. و چون افراد به نتیجه دلخواه خود دست نمی یابند از انجام عمل جراحی منصرف شده و به دنبال روش هایی همچون لیزر خواهند بود.

عمل بینی گوشتی با لیزر

پلاسما جت بینی گوشتی

حال که متوجه شده اید جراحی عمل لینی با لیزر وجود ندارد و لیزر نمی تواند استخوان ، غضروف و بافت بینی را اصلاح کند شاید بهتر است با پلاسما جت نیز آشنا شوید. دراین روش با استفاده از دستگاه مخصوصی  سوراخ های ریزی رو پوست ایجاد می شود که پوست را تا عمق مشخص سوزانده و باعث جمع شدن بینی می شود. پلاسما حالت چهارم ماده است. این روش بیشتر مناسب بینی گوشتی و بینی های عمل شده و برخی بینی های استخوانی که نیاز به تغییرات جرئی دارد می باشد.

بیشتر بخوانید : پلاسما جت

ناگفته نماند به دلیل تبلیغات زیادی که در این زمینه شده است ، مراکزی وجود دارند که با استفاده از دستگاه های نامناسب و با هزینه کمتر این کار را انجام می دهند که توصیه شدید می شود از این مراکز دوری کنید. این روش به دلیل جدید بودن هنوز عوارض بلند مدت مشخصی ندارد اما استفاده از دستگاه های نامناسب می تواند محل سوراخ ها را بر روی پوست باقی بماند.

این روش برای افرادی که در حال رشد هستند دائمی نیست. بزرگسالان نیز به دلیل افزایش سن بعد از یک الی سه سال می توانند مجدد این روش را انجام دهند.  این روش در چند جلسه قابل انجام است و تعداد جلسات در هر فردی متفاوت است.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *