آنچه در مورد پیوند چربی برای بازسازی سینه باید بدانید!

کسانی که ماستکتومی انجام داده‌اند ممکن است بخواهند که تحت بازسازی سینه قرار گیرند. یکی از راه‌های انجام این کار از طریق پیوند چربی است که به آن انتقال چربی اتولوگ نیز می گویند. در طی این روش، جراح چربی را از بدن خود فرد می‌گیرد، آن را مایع می کند و دوباره آن را به سینه تزریق می کند تا به آن شکل دهد.

اگرچه پیوند چربی برای بازسازی سینه نسبت به سایر انواع بازسازی کمتر تهاجمی است، اما محققان نتوانسته‌اند آن را به اندازه سایر انواع بازسازی سینه طولانی یا جامع مطالعه کنند. این مقاله به بررسی روند پیوند چربی برای بازسازی سینه و مزایا، خطرات، هزینه‌ها و نتایج پیش بینی شده می پردازد.

پیوند چربی برای بازسازی سینه

در گذشته، جراحان از پیوند چربی برای تغییر شکل سینه، پر کردن نواحی کنده شده یا فرورفته استفاده می کردند. با این حال، اخیراً، جراحان از آن در کنار سایر تکنیک های ترمیمی یا به عنوان یک روش مستقل برای بازسازی کل سینه استفاده کرده اند. جراح می‌تواند پیوند چربی را برای بازسازی کل سینه یا در کنار درمان حفظ سینه انجام دهد. در طول این عمل، جراح با استفاده از لیپوساکشن، چربی را از سایر نواحی بدن ساکشن می‌کند. این مناطق می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • شکم
 • ران
 • باسن

سپس جراح چربی را پردازش می‌کند و آن را به ناحیه سینه تزریق می‌کند تا شکل سینه را ایجاد کند.

قبل از عمل

قبل از انجام این روش، فرد باید با پزشک در مورد روش و نحوه آماده شدن برای آن صحبت کند. آنها همچنین باید اطمینان حاصل کنند که خطرات مربوطه و هر دستورالعمل مراقبت پس از آن را درک می‌کنند.

روش

این روش شامل برداشتن چربی از سایر قسمت‌های بدن و انتقال آن به ناحیه سینه است. جراح اغلب این کار را با استفاده از بیهوشی عمومی انجام می‌دهد، به این معنی که فرد برای این عمل بیدار نخواهد بود. ایجاد یک شکل طبیعی سینه ممکن است شامل چندین روش پیوند چربی در یک بازه زمانی 3 تا 6 ماهه باشد. این به این دلیل است که بدن بین 10 تا 90 درصد چربی منتقل شده را جذب می‌کند. در طول اولین روش، جراح ممکن است چربی را به زیر تزریق کند:

 • عضله سینه‌ای ماژور
 • فاسیای جانبی قفسه سینه
 • فلپ‌های ماستکتومی

یک مطالعه در سال 2015 با استفاده از 100 تا 400 میلی لیتر یا به طور متوسط ​​225 میلی‌لیتر چربی پیوند شده در هر جلسه موفقیت آمیز بود. پس از انجام عمل، دستیاران جراحی لباس‌های فشرده سازی را روی محل اهدا و قرار می‌دهند.

مراقبت‌های بعد و بهبودی

جراح دستورالعمل‌های واضحی را در مورد آنچه که فرد باید بعد از عمل انجام دهد ارائه می‌دهد. ممکن است در محلی که جراح چربی را برداشته، یا محل‌های اهدا کننده، و جایی که جراح چربی را در سینه یا محل‌های گیرنده قرار داده، بخیه‌هایی وجود داشته باشد. ممکن است چسب و گازی روی بخیه‌ها وجود داشته باشد. افراد همچنین ممکن است تجربه کنند:

 • کبودی
 • ورم
 • پوسته‌پوسته شدن در محل‌های اهدا‌کننده و گیرنده
 • ترشحات صورتی یا قرمز در محل برش

طبق گفته سرویس بهداشت ملی (NHS)، فرد باید پانسمان اصلی را به مدت 2 روز روی خود بگذارد، مگر اینکه دستور دیگری داده شود. افراد باید از کشیدن بخیه‌ها یا هر نواری که آنها را می‌پوشاند خودداری کنند. در صورت امکان، افراد باید به جای استحمام دوش بگیرند و از خیس شدن زخم خودداری کنند. برای کمک به تسکین هر درد، فرد می‌تواند مسکن‌های بدون نسخه و داروهایی را که جراح تجویز کرده است، مصرف کند.

نتایج

پیوند چربی برای افرادی که انتظارات واقع بینانه‌ای در مورد اندازه سینه‌های متناسب دارند و می‌خواهند نتیجه‌ای طبیعی داشته باشند، بهترین است. مشاهده نتایج ممکن است کمی طول بکشد، زیرا ممکن است فرد برای رسیدن به ظاهر مورد نظر به چندین روش پیوند چربی نیاز داشته باشد.

آیا دائمی است؟

در بسیاری از موارد، بدن ممکن است در طول زمان مقداری از چربی را دوباره جذب کند و در نتیجه حجم آن کاهش یابد. به همین دلیل، جراح ممکن است در ابتدا از چربی بیشتری نسبت به نیاز فرد استفاده کند و افراد به چندین روش نیاز دارند.

فواید تزریق چربی

فواید پیوند چربی

مزایای پیوند چربی برای بازسازی سینه به شرح زیر است:

به جای قرار دادن یک ماده خارجی مانند ایمپلنت در بدن از بافت بدن خود فرد استفاده می‌کند.
چربی را از ناحیه‌ای که فرد ممکن است آن را نخواسته از بین ببرد.
سینه‌هایی که با پیوند چربی ایجاد می‌شوند ممکن است برخی از احساسات را داشته باشند و احساس طبیعی‌تر داشته باشند.

ریسک‌ها و ملاحظات

قبل از انتخاب پیوند چربی، توجه به این نکته مهم است که هنوز هیچ مطالعه بالینی بزرگی با پیگیری طولانی مدت انجام نشده است. این بدان معناست که نمی‌توان گفت که نتایج تا چه زمانی دوام خواهند داشت. علاوه بر این، اگر پیوند چربی ناموفق باشد، ممکن است فرد منابع کافی از بافت برای انتخاب بازسازی فلپ را نداشته باشد. سایر خطرات و ملاحظات عبارتند از:

 • نیاز به جلسات متعدد پیوند چربی
 • بازجذب چربی و در نتیجه کاهش حجم 
 • خطر نکروز، زمانی است که برخی از چربی‌ها از بین می‌روند
 • نکروز چربی می‌تواند باعث ایجاد توده‌هایی شود که ممکن است فرد در بافت‌های نرم احساس کند. این ممکن است باعث شود مردم نگران بازگشت سرطان باشند.

محققان همچنین نگران این هستند که چربی تزریق شده به سینه می‌تواند باعث رشد سلول‌های سرطانی پستان شود. با این حال، برای تأیید این موضوع به تحقیقات بیشتری نیاز است. خطرات جراحی می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • تشکیل کیست
 • عفونت
 • میکروکلسیفیکاسیون یا رسوبات کلسیم
 • مهاجرت سلول‌های چربی از محل تزریق به خارج از ناحیه سینه

خلاصه

پیوند چربی برای بازسازی سینه شامل برداشتن چربی از یک ناحیه از بدن، معمولاً معده، ران یا باسن و تزریق آن به سینه است. جراحان از پیوند چربی به عنوان روشی مکمل برای سایر اشکال بازسازی سینه استفاده کرده‌اند. اخیراً، جراحان از پیوند چربی به عنوان یک روش مستقل برای بازسازی کل سینه استفاده می‌کنند.

توجه به این نکته ضروری است که تحقیقات طولانی مدت کافی برای تعیین مدت زمان ماندگاری نتایج این روش انجام نشده است. یک فرد باید با یک پزشک متخصص در مورد مزایا و خطرات این روش صحبت کند تا بهترین دوره بازسازی سینه برای آنها تعیین شود.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *