عوارض بینی عروسکی | آیا انجام عمل بینی عروسکی کار درستی است؟

عوارض بینی عروسکی

جراحی بینی عروسکی نوعی جراحی بینی فانتزی است که در آن بینی علاوه بر کوچک شدن دارای نوک سر بالا نیز می شود. اما نتایج حاصل از این نوع جراحی تنها به افزایش زیبایی خلاصه نشده و اثراتی موسوم به عوارض بینی عروسکی را نیز به همراه دارد.

به طور کلی عمل بینی یکی از راههای مرسوم و رایج در میان افرادی است که از شکل و ابعاد بینی خود ناراضی بوده و به منظور افزایش زیبایی خود میخواهند این جراحی را انجام دهند. همانطور که میدانید این نوع جراحی به طور کلی ظاهر شمارا تخت تاثیر قرار داده و در بسیاری از افراد باعث. زیباتر شدن آنها می شود. پس بهتر است اطلاعات کافی از نحوه انجام و نتایج این نوع جراحی بدست آوردن و سپس تصمیم درست را اتخاذ نمایید.

جراحی بینی عروسکی به چه قیمت ؟

بر اساس تحقیقات بدست آمده جراحی بینی عروسکی هیچ یک از کتاب‌های علمی و حتی دوره‌های پزشکی وجود نداشتن و در جراحی پلاستیک و زیبایی نامی از آنها برده نشده است. در واقع این نوع عمل تنها به دلیل تبلیغات نادرست در رسانه ها و در بین جوامع محسوب شده و توسط پزشکان غیر متخصص انجام شده است.

حتی در کشورهای بزرگ همچون آمریکا این نوع جراحی غیر قانونی و منسوخ شده به حساب می آید. علت آن نیز صدمات جدی و جبران ناپذیری است که بعد از عمل بروز خواهد کرد. زیرا این نوع جراحی تاثیر مستقیمی بر روی مجاری تنفسی و بویایی گذاشته و ساختار کلی بینی را تغییر می دهد.

همانطور که میدانید بینی یکی از اجزای مهم صورت محسوب شده و آن توازن مستقیمی بر روی چهره شما ایجاد می کند. اگر بینی شما خیلی کوچک شود و یا سربالا گردد ممکن است به دلیل بر هم خوردن توازن میان اجزای صورت نه تنها ممکن است زیبایی برای شما حاصل شده نشود، بلکه ممکن است باعث بر هم خوردن تناسب اجزای صورت شما گردد.

در برخی موارد نیز با کوچک شدن بیش از حد بینی های بزرگ ممکن است به احتمال زیاد استخوان باید شکست بخورد زیرا بینی بزرگ دارای غضروف ها و استخوان های بزرگی است و نمی توان در اندازه لازم شکل عروسکی به آن داد. در نتیجه باید استخوان ها و غضروف ها را شکسته و از نو دوباره ساخت.

عوارض بینی عروسکی

این نوع جراحی عوارض زیادی به همراه دارد اما به طور خلاصه می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • افتادگی بینی در سنین بالا
 • تنگی نفس و گرفتگی مجاری تنفسی
 • اختلاف در حس بویایی
 • حساسیت زیاد در ناحیه جراحی شده
 • شل شدن عضلات صورت و تغییر در شکل بینی
 • تنگی شدید دریچه بینی

با توجه به این موارد بهتر است قبل از عمل، با متخصص با تجربه و مجرب مشورتی را انجام داده تا بتوانید بهترین انتخاب را انجام دهید. بهترین جراح بینی کسی است که به شما اطلاعات کافی درباره عوارض بینی عروسکی ارائه دهد.

بیشتر بخوانید : مشکلات رایج بعد از عمل بینی
عمل بینی عروسکی

بینی عروسکی چیست ؟

بینی عروسکی که به آن فانتزی، سربالا یا سرسره نیز گفته می شود، تنها عبارتی است که برای توصیف شکل و فرم خاصی از بینی جراحی شده به کار برده می شود. در حالت به اصطلاح بینی عروسکی، زاویه بینی و لب حدود ۱۰۵ درجه بوده و بیشتر از حد استاندارد عمل های زیبایی است.

این استاندارد مشخص می کند که حالت طبیعی بینی در هنگام جراحی تنها باید بین ۹۰ تا ۹۵ درجه زاویه داشته باشد. بیشتر از این مقدار فرم نامتعارف ایجاد کرده که به اصطلاح به آن بینی عروسکی گفته می شود. داشتن این فرم خاص بینی لزوماً تنها معرفی یک بینی زیبا نیست و نمی تواند تضمینی برای زیباتر شدن باشد.

فاکتورهای مهم در هنگام جراحی بینی

به طور استاندارد وقتی که از روبرو به صورت یک فرد نگاه می کنید باید بتوانید پهنا و سوراخ های بینی فرد را مشاهده کنید. به همین منظور زمانی که یک بینی جراحی می شود باید این استاندارد در عمل رعایت گردد. علاوه بر آن موارد زیر نیز وجود دارد که در عمل یک بینی تاثیرگذار است:

 • قوس تیغه‌ی بینی
 • شکل سوراخ های بینی
 • پهنای کناره های بینی
 • ارتفاع بینی نسبت به میانه‌ پیشانی
 • برطرف کردن قوز و انحراف بینی
 • هماهنگ بودن پیشانی با بینی
 • هماهنگ بودن نوک بینی با شکل لب ها

رعایت تمامی این موارد بسیار مهم بوده و انجام ندادن یا نادیده گرفتن آن ها باعث بر هم خوردن هماهنگی صورت میشود.

علت شهرت بینی عروسکی

همانطور که می دانید اغلب افراد به ویژه زنان تمایل چندانی به انجام عمل های جراحی استرس زا و سنگین ندارند و از انجام آن فرار می کنند. اما متأسفانه انجام عمل جراحی بینی عروسکی در میان زنان بسیار جا افتاده و شایع است و افراد بسیاری به هر قیمت سعی دارند که بینی خود را به شکل عروسکی در آورده و هزینه هنگفتی را بابت آن بپردازند.

با این حال بسیاری از این عمل‌های زیبایی شکست خورده و نتایج آن مطابق با سلیقه و خواست بیمار نیست. اما انجام این عمل علت ها و به قولی دلایل شخصی زیادی دارد که باعث می شود یک فرد برای انجام این عمل می شود حاضر گردد.

به طور کلی با انجام جراحی بینی عروسکی، بینی شما بسیار کوچک و استخوانی دیده می‌شود و همین امر باعث کوچکتر دیده شدن چهره شما شده و ساختار استخوانی تر ایجاد خواهد کرد. این موضوع باعث می شود که حتی اگر چهره ای بزرگ و صورتی پهن داشته باشید، به امید داشتن چهره ای بظاهر لاغر تر باز هم حاضر به انجام چنین عمل‌هایی شده و خطر آن را بپذیرید.

یکی از مهم ترین علت های انجام این عمل زیبایی حس برتری و افتخاری است که در بسیاری از افراد ایجاد خواهد کرد. در واقع عمده زنان با انجام این نوع عمل زیبایی فکر می کنند که از باقی افراد برتر و بالاتر اند و و خود را یک دست بالاتر محسوب می کند.

یکی دیگر از دلایلی که فرد حاضر به انجام چنین عملی می شود این است که با انجام این نوع عمل هس سربلندی و غرور را در خود احساس میکند. این حس نیز بسیار کاذب بوده اما در میان زنان بسیار رواج دارد.

اصلی‌ترین دلیل انجام جراحی بینی عروسکی و سربالا کردن بینی، ایجاد حالت زیبا تر است که منجر به جذابتر شدن و زیباتر شدن چهره می شود و باعث می‌شود تا فرد در میان اطرافیان زیباتر جلوه کند.

اما این نکته را نباید فراموش کرد که جراحی بینی عروسکی و به طور کلی جراحی بینی ارتباط مستقیمی با بخش تنفسی و صورت شما داشته و اگر به صورت استاندارد و معقول انجام شود می‌تواند علاوه بر زیبایی و جذابیت بیشتر باعث بهبود مشکلات تنفسی نیز گردد. بنابراین قبل از تصمیم به انجام چنین جراحی به عوارض بینی عروسکی توجه نمایید.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *