آشنایی با عمل های زیبایی صورت و بدن

امروزه عمل زیبایی به کمک افرادی آمده‌است که از نواقص صورت و بدن خود رنج می‌برند و به‌دلیل وجود آن‌ها دارای اعتمادبه‌نفس کمی در جامعه هستند. جراح پلاستیک و زیبایی با انجام عمل زیبایی صورت و بدن می‌تواند نواقص احتمالی را در اجزای چهره و بدن رفع کند که تأثیر فوق‌العاده‌ای روی زیبایی افراد می‌گذارد، به همین دلیل است که امروزه عمل ‌های زیبایی طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده‌است و مردم به‌دنبال پیدا کردن جراحی مناسب برای سپردن صورت و بدن خود به دست او هستند.

ارتباط رودررو در روابط اجتماعی روزانه که در محیط زندگی، تحصیل و کار صورت می‌گیرد، نقش بسزایی در زندگی افراد دارد. ثابت شده‌است که ایجاد یک رابطهٔ عاشقانه و قبولی در مصاحبه‌های شغلی نیز با داشتن چهره و اندامی متناسب رابطهٔ مستقیمی دارد. به‌طوری‌که زیبایی افراد در اولین برخورد می‌تواند سرنوشت آن‌ها را به‌طورکلی تغییر دهد. وجود نقوص احتمالی در صورت و اندام افراد می‌تواند روی جنبه‌های متفاوت زندگی تأثیر زیادی بگذارد. عمل ‌های زیبایی مانند جراحی بینی، جراحی شکم، جوانسازی و غیره می‌توانند نقص‌های اصلی را از بین ببرند و کیفیت زندگی افراد را افزایش بدهند.

عمل رینوپلاستی

عمل های زیبایی صورت

جراح پلاستیک و زیبایی با توجه به تخصصی که دارد، می‌تواند بسیاری از نواقص صورت افراد را برطرف کند و با توجه به پیشرفت روزبه‌روز علم، می‌توان گفت هر مشکلی قابلیت برطرف شدن را دارد. این عمل‌ها حالات تهاجمی و غیرتهاجمی دارند که در قسمت‌های مختلف صورت مانند چشم، لب، گونه، چانه و غیره انجام می‌شود.

عمل رینوپلاستی

این عمل تخصصی روی غضروف یا استخوان بینی صورت می‌گیرد. جراحی بینی یکی از رایج‌ترین عمل ‌های زیبایی در ایران است و تعداد زیادی از پزشکان متخصص در سراسر کشور، این عمل را به زیبایی انجام می‌دهند. افرادی که جراحی بینی را انتخاب می‌کنند، معمولاً برای رفع نواقصی مانند تغییر در اندازهٔ بینی، تغییر در زاویهٔ بینی، تغییر نوک بینی، صاف کردن پل بینی، تغییر اندازهٔ سوراخ‌های بینی، رفع افتادگی در نوک بینی و اصلاح فرورفتگی یا برآمدگی آن را انجام می‌دهند.

رفع نواقص لب

لب‌ها یکی از نقاط زیبایی بخش صورت هستند که در طول زمان بر اثر پیری، استعمال دخانیات، عوامل ارثی و غیره تغییر شکل می‌دهند. گاهی اوقات نیز لب‌ها تقارن ندارند، برخی نازک هستند و یا در برخی افتادگی پوست اطراف دهان مشاهده می‌شود.

  • تزریق چربی به لب

در این روش جراح پلاستیک و زیبایی از بدن بیمار چربی را دریافت و به لب‌های او تزریق می‌کند که سبب می‌شود لب‌ها پرتر و شاداب‌تر نشان داده شوند.

فیلر لب
  • فیلر لب

یکی از روش‌هایی که امروزه هم بسیار رایج است، استفاده از فیلر و تزریق بوتاکس برای پر کردن لب است که نیازی به جراحی زیبایی ندارد و به‌راحتی توسط جراح پلاستیک و زیبایی انجام می‌شود.

  • کاشت لب

در روش کاشت لب بدون نیاز به بوتاکس و فیلر، جراحی زیبایی انجام می‌شود و جراح یک برش کوچک در گوشه‌های دهان ایجاد می‌کند، سپس ایمپلنتی را داخل لب گذاشته می‌شودکه باعث می‌گردد لب جوان‌تر و پرتر نشان داده شود.

  • لیفت لب

در روش لیفتینگ لب، جراح پلاستیک و زیبایی برشی را می‌زند که پوست اضافی بین لب بالا و بینی را از بین می‌برد و تغییری در آناتومی صورت ایجاد می‌شود. در این صورت لب‌ها به طرف بالا کشیده می‌شوند و پرتر و جوان‌تر به نظر می‌آیند.

جراحی زیبایی چشم

چشم نیز یکی دیگر از ارکان زیبایی و مهم صورت انسان است و می‌توان با جراحی زیبایی نواقص آن را برطرف کرد.

  • روش‌های غیرتهاجمی

برای زیبا جلوه دادن چشم، روش‌هایی غیرتهاجمی وجود دارند که توسط بوتاکس و فیلر و ژل می‌توان آن‌ها را برطرف کرد. در این صورت چین‌وچروک اطراف چشم و گودی زیر چشم را می‌توان تا حدودی و برای مدتی از بین برد. این روش عوارض کمی دارد و باید چند ماه یک بار تمدید شوند، بنابراین روشی کوتاه‌مدت قلمداد می‌شود.

  • جراحی زیبایی چشم

بلفاروپلاستی یکی از جراحی‌های زیبایی چشم است که راه‌حلی مؤثر برای از بین بردن نواقص اطراف چشم است و تکنیک‌های متفاوتی دارد. از طریق این عمل، افتادگی پلک از بین می‌رود و در خلال آن بیمار بی‌هوش می‌شود. این یک روش تهاجمی است و جراح پلاستیک و زیبایی پوست‌ها و چربی اضافی اطراف چشم را خارج می‌کنند.

بلفاروپلاستی

پوست زیبا

جوان به نظر رسیدن افراد در گرو داشتن پوستی صاف و بدون چروک، لک و دیگر نواقص است که می‌توان با انواع روش‌های جوانسازی پوست آن را زیبا کرد. جوانسازی تأثیر بسزایی روی اعتمادبه‌نفس افراد دارد و به اندازهٔ جراحی بینی یا جراحی شکم اثرگذار است. پوست صورت در اثر عواملی مانند ژنتیک، محیط و غیره دچار پیری می‌شود. در حال حاضر روش‌های تهاجمی و غیرتهاجمی زیادی برای حل کردن نواقص پوست وجود دارند که توسط پزشکان اجرا می‌شوند.

  • روش درم ابریژن

این روش اثر آکنه و لکه‌های پوستی که ناشی از نور خورشید است را از بین می‌برد و به جوانسازی پوست کمک می‌کند. در روش درم ابریژن، پوست افراد بی‌حس می‌شود و توسط یک دستگاه، لایهٔ فوقانی پوست برداشته می‌شود. پوست قدیمی از بین می‌رود و با تحریک سلول‌های پوستی، جوانسازی صورت می‌گیرد و باید تنها تحت نظر متخصص پوست انجام پذیرد.

  • لیزر پوست

لایه‌برداری توسط لیزرهای پوستی نیز یکی از روش‌های رایج برای جوانسازی پوست و از بین بردن خال، آکنه، جای جوش، چین‌وچروک و غیره است. در این روش جوانسازی پزشک پرتوهای نور را توسط پالس‌های مکرر به لایه خارجی و آسیب‌دیده پوست می‌تاباند و سبب از بین بردن آن‌ها می‌شود. این حرارت ناشی از تاباندن نور سلول‌های پوستی را تحریک می‌کند و آن‌ها را ترغیب به تولید بیشتر کلاژن می‌کند. بیمار پس از این روش درمانی، پوستی شفاف، سفت و شاداب‌تر خواهد داشت.

عمل ‌های زیبایی بدن

از دیگر مواردی که در داشتن اعتمادبه‌نفس در افراد اثرگذار است، داشتن بدنی زیبا و خوش‌فرم است که نقوص آن به چشم نمی‌آید. جراح پلاستیک و زیبایی می‌تواند با انجام جراحی شکم، پهلو، سینه، باسن و غیره نقوص بدن افراد را برطرف کرده و به جوانسازی آن‌ها کمک کند. افرادی که دارای بدنی بی‌نقص هستند، جوان‌تر به نظر می‌رسند و در برخورد با آدم‌های دیگر اثرگذاری بیشتری دارند.

جراحی شکم

یکی از نقاط مهم بدن که در زیبایی و تناسب‌اندام فرد بسیار اثرگذار است، شکم است و معمولاً در طی زمان و با بالا رفتن سن یا زایمان در خانم‌ها، از بین بردن آن توسط ورزش سخت‌تر است. جراحی زیبایی به فرد کمک می‌کند تا این ناحیه را تناسب ببخشد و از داشتن بدنی زیبا لذت ببرد. جراحی شکم نام‌های دیگری دارد و با ابدومینوپلاستی شناخته می‌شود. این روش با مسطح کردن شکم به آن زیبایی می‌بخشد و افتادگی شکم را برطرف می‌کند. البته باید دقت داشته باشید که این جراحی لیپوساکشن نیست، اما با توجه به شرایط هر فرد می‌تواند با لیپوساکشن نیز ترکیب شود. در این جراحی تخصصی، چربی و پوست اضافهٔ شکم برداشته می‌شود و در مواردی نیز عضلات ضعیف ترمیم شده که سبب می‌شود نمایی سفت و صاف از شکم ایجاد شود.

جراحی پروتز سینه

در جراحی پروتز سینه توسط جراح پلاستیک و زیبایی، پروتزی در بافت سینه فرد قرار می‌گیرد که سبب می‌شود بافت آن پرتر و بزرگ‌تر به نظر برسد. پروتزهایی که در این روش استفاده می‌شود، سیلیکونی یا سالینی هستند. این جراحی علاوه‌بر بزرگ‌تر کردن سینه، می‌تواند تا حدودی نیز افتادگی آن را رفع کند یا به اصلاح سینه‌های نامتقارن کمک کند. در این روش پروتز سینه در پشت عضله سینه قرار داده می‌شود و در خانم‌هایی که خیلی لاغر هستند، زیر عضله کار گذاشته می‌شود.

جراحی لیفت سینه

جراحی لیفت سینه نیز مانند جراحی شکم یکی از رایج‌ترین عمل‌ها در بین بانوان است، زیرا بالا رفتن سن، بعد از زایمان و شیردهی، سینه دچار افتادگی می‌شود. جراحی زیبایی لیفت سینه با نام ماستوپکسی نیز شناخته می‌شود و جز عمل‌ های زیبایی پرطرفدار است. این عمل کمک می‌کند که پوست سینه به سمت بالا کشیده شده و پوست افتاده و پل آن برداشته شود. با انجام این عمل، سینه‌ها جوانسازی می‌شوند و ظاهری مطلوب‌تر پیدا خواهند کرد و در سینه‌های کوچک و افتاده اثر بهتری دارد.

جراحی باسن

از دیگر عمل‌های محبوب می‌توان به جراحی زیبایی باسن اشاره کرد که معمولاً بانوان جوان بیشتر طرفدار آن هستند و هدف آن‌ها رسیدن به باسنی موزون و زیباست. افرادی که باسن کوچکی دارند، می‌توانند توسط جراح پلاستیک و زیبایی عمل شده و به باسنی حجیم دست یابند. افرادی هم که از بزرگ بودن باسن خود رنج می‌برند، می‌توانند باسن خود را کوچک کنند.

یکی از روش‌های حجیم کردن باسن، پروتز است و زمانی استفاده می‌شود که بدن در سایر بخش‌های خود چربی کافی ندارد.

کلام پایانی

در این مقاله به بررسی انواع عمل ‌های زیبایی در صورت و بدن پرداختیم که حتماً باید تحت نظر جراح پلاستیک و زیبایی انجام شود. همان‌طور که گفته شد، داشتن چهره‌ای زیبا و بدنی خوش‌فرم می‌تواند در داشتن روابط اجتماعی مطلوب کمک کند. افراد می‌توانند با انجام هر یک از عمل‌ها مانند جراحی بینی، جراحی شکم و غیره نواقص صورت و بدن خود را رفع کنند. همچنین می‌توانند با انجام بوتاکس و فیلر به‌عنوان روش‌های بدون نیاز به بیهوشی، در مدت کوتاه نواقص خود را مرتفع سازند. برای دریافت اطلاعات بیشتر از جراح پلاستیک و زیبایی، به وب‌سایت میهن پزشک مراجعه کنید.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *