لیفت پلک بدون جراحی

پلک ها چشم شما را از خشکی ، باجسام خارجی و فشار بیش از حد محافظت می کنند. با این حال با افزایش سن پلک ها دچار افتادگی خواهند شد و علت آن نازک تر شدن پوست خواهد بود. افرادی که دچار شلی و افتادگی پلک شده اند ، گزینه مناسبی برای لیفت پلک بدون جراحی هستند.

گاها این افتادگی باعث ایجاد مشکلات بینایی خواهد شد. و یا برای خانم ها که علاقه زیادی به آرایش چشم دارند، این مشکل اذیت کننده خواهد بود. روش های جراحی همچون جراحی افتادگی پلک و یا جراحی بلفاروپلاستی ، از جمله روش های دائمی برای رفع این مشکل خواهند بود.

اما روش های لیفت پلک بدون جراحی نیز وجود دارد ، که علیرغم موقت بودن آن ها می توانند تاثیر گذار باشند، در این بخش از مجله زیبا بمان به بررسی آن می پردازیم.

لیفت پلک بدون جراحی

روش های لیفت پلک بدون جراحی

این روش ها گاها تاثیر موقتی را به دنبال دارند ، اما در صورت تمدید به موقع می توان مدت زمان ماندگاری آن ها را افزایش داد. تزریق بوتاکس و پلاسما جت از جمله این روش ها هستند.

لیفت پلک بدون جراحی با پلاسما جت

این روش از آخرین فناوری آلمانی و جایگزینی برای جراحی بلفاروپلاستی است که پوست یا چربی پلک برداشته نمی شود بلکه با استفاده از پلاسما لایه سطحی پوست تصعید می شود. این روش نیازی به برش و تزریق ندارد. در کنار لیفت پلک ، می توان از این روش برای از بین بردن چین و چروک اطرف لب و کوچک کردن بینی نیز استفاده کرد که نتیجه بسیار طبیعی و ماندگاری را به دنبال دارد.

این روش تحت بی حسی موضعی انجام می شود و فرد دردی را احساس نخواهد کرد. دو الی سه روز بعد از انجام پلاسما جت ، پلک دارای تورم و قرمزی است و به مرور شروع به پوست پوست کردن می کند. سپس بعد از یک هفته کم کم پلک به حالت قبلی خود بر خواهد گشت.

این روش در کمتر از یک ساعت امکان پذیر است . معمولا در برخی افراد نیاز به انجام چند جلسه می باشد .تعداد جلسات توسط متخصص مشخص می شود. نکته بسیار مهم این است که این روش باید در کلینیک معتبر و توسط پزشک متخصص انجام شود. متاسفانه برخی دستگاه های نامرغوب باعث ایجاد لک بر روی ناحیه پلاسما جت شده اند.

بنابراین هنگام مراجعه به مرکز ، حتما درباره کیفیت کار آنها از مراجعه کنندگان سابق پرس و جو نمایید.

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس اگر به نادرستی انجام شود ، خود منجر به افتادگی پلک می شود. در استفاده از تزریق بوتاکس برای لیفت پلک ، بوتاکس را به عضلاتی که ابرو را پایین می‌آورند تزریق می کنند. این کار باعث می شود تا ابرو ها به سمت بالا کشیده شوند و در نتیجه پلک فوقانی نیز لیفت داده می شود. تزریق به عضلات این ناحیه از صورت به ابرو اجازه‌ بالا رفتن و در نتیجه بالا رفتن پلک ها را می دهد.

این روش برای افراد بالای 18 سال امکان پذیر است و هیچگونه دردی را به دنبال ندارد. از طرفی هم آقایان و هم خانم ها می تواند این روش ها انجام دهند. فقط حتما باید توسط متخصص آشنا به آناتومی چشم و ابرو این کار انجام پذیرد . زیرا تزریق نادرست می تواند عواقب ناگواری را به دنبال داشته باشد.

تزریق بوتاکس برای خانم های باردار و شیرده مناسب نیست. این روش در کمتر از ده دقیقه قابل انجام است. از تزریق بوتاکس می توان برای رفع چین و چروک پیشانی و خطوط پنجه کلاغی نیز استفاده کرد. سر درد ، قرمزی و بی حسی از عوارض موقتی این روش محسوب می شود.

اگر دچار افتادگی پلک ناگهانی شدید ، حتما به پزشک مراجعه نمایید. این مشکل می تواند از علائم تومور های چشمی و یا تومور های پلک باشد.

لیفت با نخ

در این روش با استفاده از نخ های کلاژن ساز می توان ابرو ها را بالا کشید که در نتیجه پف پشت چشم نیز بر طرف می شود و لیفت پلک را به دنبال خواهد داشت . کلاژن باعث بالا کشیدن و سفت کردن پوست می‌شود. در روش  لیفت ابروها با نخ ،  قسمت انتهایی ابرو نیز بیشتر از تاج ابروها  بالا کشیده می شود و زیبایی ابرو ها را دو چندان خواهد کرد.

نتیجه این روش دائمی نیست و بعد از سه الی شش ماه به حالت اول بر خواهد گشت و معمولا توصیه نمی شود.

برخی نیز روش هایفوتراپی را جهت سفت کردن پوست پشت چشم و پلک پیشنهاد می کنند.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *