اندرمولوژی برای درمان سلولیت | روش انجام، عوارض، مراقبت ها

طبق گفته متخصصان پوست، حدود 90 درصد زنان جهان در دوره‌ای از زندگی خود با سلولیت روبرو می‌شوند. شدت سلولیت هر فرد متفاوت بوده و به عوامل مختلفی از جمله میزان فعالیت بدنی، رژیم غذایی و ژنتیک بستگی دارد. یکی از بهترین و محبوب‌ترین روش های درمان سلولیت اندرمولوژی است. در این روش از ساکشن و ماساژ برای از بین بردن چربی اضافه، توزیع یک‌دست سلول‌های چربی و همچنین نرم کردن بافت فیبروتیک برای صاف شدن فرورفتگی ناشی از سلولیت استفاده می‌شود.

در این مقاله از مجله زیبا بمان شیوه انجام، عوارض و مراقبت های بعد از اندرمولوژی را بررسی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

درمان سلولیت با اندرمولوژی

اندرمولوژی چیست و چگونه انجام می شود؟

اندرمولوژی یک روش کاملاً غیرتهاجمی برای درمان سلولیت است. دستگاهی که در این روش استفاده می‌شود به عنوان لیپوماساژ نیز شناخته می‌شود. این دستگاه از غلتک‌هایی تشکیل شده که به طور همزمان پوست را ماساژ داده و روی آن مکش اعمال می‌کنند. این عمل موجب پخش شدن یک‌دست سلول‌های چربی در اندام شده و موجب صاف شدن پوست می‌گردد. رفع سلولیت با اندرمولوژی نیاز به چندین جلسه درمانی دارد.

قبل از شروع کار، یک لباس مخصوص به بیمار داده می‌شود تا به تن کند. این لباس به دستگاه اندرمولوژی اجازه می‌دهد تا به راحتی روی پوست سُر بخورد. بعلاوه، از تماس مستقیم ابزار ماساژ با پوست شما جلوگیری کرده و مانع از بروز تورم بیش از حد می‌شود. در گام بعدی متخصص دستگاه را روی بدن می‌کشد. این دستگاه از ماساژ و ساکشن به طور همزمان استفاده می‌کند و چربی به دام افتاده در اعماق بافت‌ها را صاف و یک‌دست می‌کند.

متخصص دستگاه را روی کل بدن می‌کشد و به صورت دورانی ماساژ می‌دهد تا موجب رفع سلولیت شود. پس از اینکه کل بدن تحت ماساژ قرار گرفت، متخصص بیشتر تمرکز خود را روی نواحی شایع سلولیت مانند ران و باسن قرار می‌دهد. جالب است بدانید که در طول اندرمولوژی احساس درد نخواهید کرد و هیچگونه نیازی به استفاده از بی‌حسی موضعی یا مسکن نخواهید داشت.

هر جلسه اندرمولوژی معمولاً 35 تا 50 دقیقه طول می‌کشد. پس از پایان هر جلسه بیمار می‌تواند فعالیت‌های عادی و روزانه خود را از سر بگیرد. تأثیر این روش درمانی روی سلولیت پس از چندین جلسه قابل مشاهده خواهد بود. به طور معمول، جلسات اندرمولوژی دو بار در هفته به مدت یک ماه انجام می‌شود.

درمان سلولیت با این روش چه عوارضی دارد؟

از آنجایی که اندرمولوژی بر خلاف روش‌هایی مانند لیپوساکشن یک روش کاملاً غیرتهاجمی است، پس از انجام آن هیچگونه عوارض جدی در انتظار شما نخواهد بود. تنها موردی که ممکن است پس از انجام این روش تجربه کنید تورم خفیف است. احتمال بروز کبودی نیز وجود دارد؛ اما تقریباً نادر محسوب شده و تنها برای افرادی با پوست خیلی حساس رخ می‌دهد.

مراقبت های بعد از اندرمولوژی چیست؟

همانطور که گفته شد، اندرمولوژی با استفاده از ماساژ و مکش سلولیت را درمان می‌کند و نیازی به برش جراحی یا مواردی از این قبیل ندارد. از این رو، پس از اتمام جلسات احتیاجی به رعایت نکات و مراقبت های پس از درمان نخواهید داشت. با این حال، توصیه ما این است که در سبک زندگی و تغذیه خود تغییرات مثبتی ایجاد کنید؛ زیرا تجمع چربی در اندام‌ها اثر بی‌تحرکی یا پرخوری می‌تواند باعث بازگشت مجدد سلولیت شود.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *