المنت مو چیست؟ | هر آنچه باید درباره المنت مو بدانید

المنت مو یک روش جدید و بی‌نظیر برای صاف کردن و احیاسازی انواع موها است. این روش مو را تقویت و ترمیم کرده و بدون استفاده از مواد شیمیایی مضر و سرطان‌زا مانند فرمالدئید و سدیم هیدروکسید، ظاهری صاف، نرم و براق برای موهای شما به ارمغان می‌آورد. اما المنت دقیقاً چیست و چگونه انجام می‌شود؟ اصلاً این روش چه تفاوتی با کراتینه کردن دارد؟

در ادامه این مقاله از مجله زیبا بمان، پاسخ همه این سؤالات را خواهیم یافت. با ما همراه باشید.

المنت مو چیست

المنت مو چیست و چگونه انجام می شود؟

برای اینکه درک بهتری از این روش جدید و بسیار مؤثر داشته باشید، کافی است تصور کنید که المنت مو در واقع همان کراتینه است؛ با این تفاوت که بدون دخالت مواد شیمیایی سرطان‌زا و مضر انجام می‌شود. شاید تا به حال نمی‌دانستید، اما متأسفانه محصولاتی که برای کراتینه کردن مو به کار می‌روند حاوی مواد شیمیایی خطرناکی هستند. این مواد ممکن است در دراز مدت روی سلامت جسمانی فرد تأثیر منفی بگذارند و حتی باعث سرطان شوند.

المنت علاوه بر صاف کردن و احیای موها، می‌تواند تا 99 درصد با موخوره مبارزه کند. به علاوه، نتیجه آن ماندگارتر از کراتینه بوده و حداقل تا 6 ماه باقی خواهد ماند. برخی افراد ادعا می‌کنند که تأثیر المنت بر مو آنچنان ماندگار است که تا زمانی که موهایتان را قیچی نکنید، صافی آن‌ها از بین نخواهد رفت. اما مراحل انجام المنت چیست؟

به طور معمول، المنت مو در سالن‌های زیبایی و در 6 مرحله انجام می‌شود:

مرحله 1

ابتدا موها با شامپوی مخصوص (دارای pH حدود 7 تا 8) شسته می‌شوند. سپس بدون استفاده از هرگونه نرم کننده یا محصول مشابه، موها را خشک می‌کنند.

مرحله 2

موها به 3 یا 4 قسمت تقسیم می‌شوند. سپس فرد متخصص ماده مخصوص المنت را درون یک کاسه ریخته و از پشت سر به موها می‌زند. این کار به کمک برس مخصوص و به فاصله 2 و نیم سانتی متر از ریشه موها انجام می‌شود. در آخر، کل موها شانه می‌شوند تا ماده المنت کاملاً بین موها پخش شود. متخصص در این مرحله بررسی می‌کند که آیا ماده المنت به طور مساوی بین موها توزیع شده است؟ آیا از بالای مو تا نوک آن به ماده آغشته شده است؟

مرحله 3

در این مرحله، موها پشت سر جمع شده و با گیره سر جای خود محکم می‌شوند. سپس یک کلاه مخصوص روی سر قرار داده می‌شود. فرد انجام دهنده المنت کلاه را به کمک باد گرم سشوار از پشت سر به سمت جلو گرم می‌کند. کلاه با گرم شدن، قالب سر را به خود می‌گیرد و کوچک‌تر می‌شود. کلاه باید حدود 15 دقیقه روی سر بماند. بعد از سپری شدن این زمان، کلاه به آرامی برداشته شده و موها به پشت شانه می‌شوند.

مرحله 4

موها دوباره به 3 یا 4 قسمت تقسیم شده و سپس به کمک سشوار حرفه‌ای خشک می‌شوند. این کار از پشت سر شروع می‌شود و تنها هدف آن خشک شدن 100 درصدی مو است؛ نه حالت دادن به آن.

مرحله 5

پس از اینکه موها به طور کامل خشک شدند، از یک اتو مو تیتانیومی استفاده می‌شود. حرارت اتو مو نباید کمتر از 210 درجه سانتی گراد باشد. اما چرا حرارت مهم است؟ زیرا عناصر موجود در ماده المنت در این دما جذب مو می‌شوند.

مرحله 6

پس از صاف شدن کامل موها به کمک اتو مو، لازم است 15 دقیقه صبر کنید. سپس موها با آب گرم و شامپوی مخصوص المنت به خوبی شسته می‌شوند. در آخر، بعد از استفاده از نرم کننده مخصوص ضد وزی، موها با آب سرد آبکشی شده و با سشوار خشک می‌شوند.

پس از اتمام این 6 مرحله ساده، می‌توانید از صافی و لطافت موهای خود لذت ببرید. لازم به ذکر است که این مراحل باید تماماً توسط متخصص المنت مو انجام شوند. هرگز این روش را در خانه انجام ندهید؛ زیرا امکان نتیجه نگرفتن از کار یا حتی آسیب دیدن موها وجود خواهد داشت.

برگرفته از: elementhairtherapy

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *