آیا ژل کوچک کننده بینی تأثیر دارد؟ بررسی صادقانه و دقیق!

آیا ژل کوچک کننده بینی تاثیر دارد؟

این روزها تبلیغی در شبکه‌های اجتماعی فراوان شده است که رؤیای آن به خیال بسیاری از ما چنگ انداخته است: «رؤیای داشتن بینی کوچک‌تر فقط با استفاده از ژل کوچک کننده بینی!»

اما این رؤیای زیبا و فریبنده، چقدر در دل حقیقت ریشه دارد؟ آیا واقعاً داشتن بینی خوش فرم تر و باریک‌تر با استفاده از ژل امکان پذیر است؟ آیا ژل کوچک کننده بینی تاثیر دارد؟ یا که این تبلیغات چیزی به جز یک وعده توخالی و یک خیال واهی نیستند؟

اگر شما هم از متفاوت بودن نظرات در این مورد سردرگم شده‌اید و به دنبال یک پاسخ مطمئن هستید، درک می‌کنیم. در این مطلب از مجله «زیبا بمان» همراه ما باشید تا یک بررسی دقیق و صادقانه از تاثیر ژل کوچک کننده بینی داشته باشیم.

تاثیر ژل کوچک کننده بینی: حقیقت یا دروغ؟!

از آنجایی که می‌دانیم ذهنتان احتمالاً چقدر درگیر این سوال است، در ابتدای مطلب پاسخ را به صورت مختصر برایتان روشن کرده و سپس آن بسط می‌دهیم:

(نکته‌ای برای رفع سوء تفاهم: در این مقاله به بررسی تاثیر ژل های کوچک کننده بینی که به صورت شخصی  و به شکل پماد استفاده میشوند پرداخته ایم؛ و نه ژل‌های تزریقی توسط پزشکان و کلینیک‌ها.)

بله؛ ژل‌های کوچک کننده بینی ممکن است واقعاً تا حدودی اثر کند. اما دو نکته مهم در این میان است که حتماً باید بدانید:

 1. ژل‌های کوچک کننده بینی بر روی هر مدل بینی تأثیرگذار نیستند.
 2. ژل‌های کوچک کننده بینی برای برآورده کردن هر توقعی مناسب نیستند.

به عبارت دیگر، این ژل‌ها فقط بر روی مدل‌های خاصی از بینی تأثیر می‌گذارند. و ثانیاً، این ژل‌ها جادوی جراحی را ندارند! یعنی تأثیرات آن‌ها محدود است و فقط انتظارات خاصی را برآورده می‌کنند.

پس بیایید در ادامه مطلب ببینیم که این نوع ژل بر روی چه مدل بینی‌هایی تأثیر می‌گذارد؛ و چه انتظاری باید از تأثیر آن داشته باشیم.

تاثیرات واقعی ژل کوچک کننده دماغ

ژل کوچک کننده بر روی چه مدل بینی‌هایی تأثیر می‌گذارد؟

بینی‌ها از نظر ساختار به دو نوع «گوشتی» و «استخوانی» تقسیم می‌شوند. برای این که متوجه شویم ژل‌های کوچک کننده بینی بر روی چه مدل بینی‌هایی تأثیر دارند، اجازه دهید ماجرا را کمی برایتان باز کنیم:

مکانیزم کار ژل‌های کوچک کننده بینی از این قرار است که با استفاده از موادی مثل کلاژن، هیالورونیک اسید یا مواد گیاهی، گردش خون را در ناحیه مورد نظر افزایش می‌دهند.

وقتی در هر کجای بدن گردش خون بیشتر می‌شود، سوخت و ساز نیز در آن ناحیه بالاتر می‌رود؛ و اینجاست که آن اتفاق زیبای جادویی که منتظرش بودید، رخ می‌دهد: یعنی چربی سوزی اتفاق می‌افتد! با بالاتر رفتن سوخت و ساز و چربی سوزی، چربی‌های بینی کمتر می‌شوند و بافت ماهیچه‌ای بینی کوچک‌تر می‌شود.

برگردیم به سؤال اصلی: این ژل‌ها بر روی چه بینی‌هایی مؤثر هستند؟ با دانستن مکانیزم کار ژل‌های کوچک کننده بینی، خودتان باید تا اینجای کار حدس‌هایی در مورد پاسخ این سوال زده باشید. بله، درست است؛ ژل‌های کوچک کننده بینی بر روی بینی‌های گوشتی مؤثر هستند. زیرا این نوع بینی‌ها از چربی و بافت ماهیچه‌ای تشکیل شده‌اند و بزرگی آن‌ها به‌خاطر وجود چربی و ماهیچه است.

پس اگر بینی شما استخوانی باشد و بزرگی بینی‌تان به سبب استخوان بندی آن باشد، ژل‌های کوچک کننده اثر خاصی بر روی آن نخواهند داشت. (زیرا این ژل‌ها بر روی چربی‌ها اثر دارند، نه بر روی غضروف و استخوان.)

ژل کوچک کننده مناسب چه نوع بینی‌هایی است؟

 با این حال، مهم است که بدانید ثمر بخشیدن این ژل‌ها حتی بر روی بینی‌های گوشتی نیز زمان‌بر است. اگر به دنبال نتیجه‌ای مطمئن و سریع هستید، انجام جراحی بینی که نتیجه‌ای فوری و قطعی در پی دارد بهترین گزینه است. با نگاهی به لیست بهترین جراح بینی گوشتی در تهران، با کارکشته‌ترین جراحان این شهر آشنا شوید.

 

تشخیص مدل بینی شما: بینی گوشتی دارید یا استخوانی؟

حال که متوجه شدیم بینی ژل‌های کوچک کننده برای بینی‌های گوشتی مؤثر هستند، یک سؤال اساسی پیش می‌آید: آیا بینی شما گوشتی است یا نه؟

نکته حساس اینجاست که اکثر مردم فکر می‌کنند هر بینی بزرگی لزوماً گوشتی است؛ اما ممکن است بزرگی بینی شما از گوشتی بودن آن نباشد. بعضی از افراد فکر می‌کنند که بینی گوشتی دارند، در حالی که بزرگی بینی‌شان به‌خاطر بزرگ بودن غضروف‌های بینی است.

برای تشخیص گوشتی بودن یا استخوانی بودن بینی، نوک بینی را چند ثانیه بین دو انگشتتان فشار دهید؛ اگر از سوراخ‌های ریز روی بینی چربی ترشح شد، بینی شما گوشتی است و می‌توانید از ژل‌های کوچک کننده بینی استفاده کنید. در غیر این صورت، بینی شما احتمالاً استخوانی است و این ژل‌ها اثر خاصی بر روی آن ندارند.

بررسی تاثیرات ژل بینی: چه انتظاری از آن‌ها داشته باشیم؟

قبل از این که حک قطعی بدهیم که آیا ژل کوچک کننده بینی تاثیر دارد یا نه، باید واضح کنیم که تصور ما از تاثیر چیست؛ به عبارت دیگر، دقیقاً چه انتظاری از تاثیر این ژل‌ها داریم؟

 پس بیایید با نگاهی به لیست زیر، ببینیم که ژل‌های کوچک کننده دقیقاً چه کاری را واقعاً انجام می‌دهند و چه انتظاری را نباید از آن‌ها داشته باشیم:

توقعاتی که ژل کوچکی بینی برآورده می‌کند:

آیا ژل کوچک کننده بینی اثر دارد؟ این ژل‌ها انتظارات زیر را برآورده می‌کنند:

 • نوک گوشتی بینی را کمی کوچک‌تر می‌کند.
 • چربی‌های دو طرف بینی را کمی جمع می‌کند.

انتظاراتی که این ژل‌ها برآورده نمی‌کنند:

آیا ژل های کوچک کننده بینی تاثیر دارد؟ اگر تصور شما از کلمه «تاثیر» موارد زیر باشد، پاسخ «خیر» است:

 • ژل‌های کوچک کننده فرم بینی را عوض نمی‌کنند.
 • بینی را به طرز بسیار زیاد کوچک نمی‌کنند.
بررسی انتظاراتی که از تزریق ژل به بینی دارید

برای مثال، اگر مایل هستید فرم بینی‌تان به کلی عوض شود و به طرز جذاب و در عین حال طبیعی کوچک و سربالا شود، ژل‌های بینی مؤثر نخواهند بود. در این صورت بهترین گزینه انجام عمل بینی گوشتی نیمه فانتزی است. این سبک عمل علاوه بر کوچک کردن بینی، فرمی نسبتاً سربالا با انحنایی ظریف و جذاب را به بینی شما می‌بخشد.

آیا شما کاندید مناسبی برای استفاده از ژل‌های کوچک کننده بینی هستید؟

در پاسخ به سوال «آیا ژل کوچک کننده بینی تاثیر دارد؟» بررسی شرایط افراد بسیار مهم است. اگر موارد زیر در مورد شما صدق می‌کند، خرید ژل کوچک کننده دماغ گزینه مناسبی برای شما خواهد بود:

 1. بینی گوشتی دارید.
 2. انتظارات واقع‌بینانه‌ای دارید و فقط می‌خواهید که چربی و ماهیچه نوک و دو طرف بینی کمی کوچک‌تر شوند.
 3. به دنبال نتایج آنی نیستید و برای استفاده از این ژل‌ها در دوره‌های ۳ماهه صبر و حوصله کافی را دارید.

آیا این موارد در مورد شما صدق نمی‌کنند، اما در عین حال جراحی نیز نمی‌خواهید انجام دهید؟ در این صورت تزریق آنزیم بینی را به شما پیشنهاد می‌کنیم که نتیجه آنی دارد و تأثیر آن نیز بسیار قابل توجه‌تر از ژل‌ها و کرم‌های کوچک کننده است.

چه افرادی مناسب تزریق ژل کوچک کننده بینی هستند؟

  3نکته حساس قبل از استفاده از ژل های کوچک کننده بینی!

اگر با خواندن این مطلب به این نتیجه‌ رسیده‌اید که شما کاندید مناسبی برای استفاده از این ژل‌ها هستید، حتماً قبل از استفاده این 3 نکته را در نظر بگیرید:

 1. قبل از استفاده، مقدار کمی از آن را بر روی قسمت کوچکی از پوست خود امتحان کنید؛ تا از بروز واکنش‌های آلرژیک جلوگیری کنید.
 2. ژل باریک کننده بینی را در جای خشک و خنک نگه دارید.
 3. به مواد تشکیل دهنده ژل بینی توجه کنید؛ از هر فروشنده‌ای خرید نکنید و فقط آن را از داروخانه‌ها یا فروشگاه‌های آنلاین معتبری خریداری کنید که نظرات مشتریان را صادقانه منتشر می‌کنند.
نکات ضروری قبل از استفاده ژل کوچک کننده دماغ

سخن آخر: راهنمای تصمیم نهایی!

آنچه باعث می‌شود بسیاری از افراد عمل جراحی را به تعویق بیندازند و به راه حل‌های موقت و کم‌اثرتری مثل ژل‌های کوچک کننده بینی روی بیاورند، نگرانی از رفتن زیر تیغ جراحی است.

در حالی که اگر با آگاهی کامل و انتخاب یک جراح کارکشته برای عمل بینی اقدام کنید، هیچ‌گونه عوارض طولانی مدتی را تجربه نمی‌کنید و عملی راحت و بی دردسر خواهید داشت؛ و دیگر نیازی نیست که وقت و هزینه خود را بر روی روش‌های کم‌اثرتری مثل استفاده از ژل‌های کوچک کننده هدر بدهید.

تیم تخصصی دکترلند (doctorlands.ir) همراه و راهنمای شما در مسیر داشتن یک جراحی بینی موفق و ایمن است. این مجموعه تمام آگاهی‌های لازم برای داشتن یک عمل مطمئن و بدون عوارض را رایگان در اختیارتان می‌گذارد؛ از معرفی بهترین جراحان عمل بینی در هر شهر گرفته تا نحوه انتخاب بهترین مدل بینی و زیباترین سبک عمل برای چهره شما و… . به این صورت، با اطمینان خاطر در مسیری قدم خواهید گذاشت که نتیجه‌ای دائم، فوری و قطعی‌تر از استفاده از ژل‌های کوچک کننده را به ارمغان می‌آورد.

از این که در این مطلب همراه ما بودید ممنونیم! امیدواریم که توانسته باشیم چراغ‌های آگاهی را در ذهن شما روشن کنیم تا در مسیری روشن و بدون ابهام به سوی زیبایی بیشتر، گام بردارید.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *