تفاوت بلفاروپلاستی و پلاسما جت پلک چیست ؟

تفاوت بلفاروپلاستی و پلاسما جت پلک

درمان بلفاروپلاستی یا جوان سازی پلک ها توسط پلاسما جت ، فناوری نسل بعدی برای سفت شدن پوست و تولید کلاژن است. در تجدید پوست، از روش پزشکی Jett Plasma Lift استفاده می کنیم. این روش درمانی جوانسازی پلک پلاسما اولین الکتروانسودار جریان مستقیم مستقر در جهان است و در جمهوری چک ساخته شده است.

 تخلیه پلاسما توسط ولتاژ بالای ایمن – بین نوک دستگاه و ناحیه تحت درمان ایجاد می شود. با توجه به اثر بسیار نازک، می توان قسمتهایی از ناحیه دور چشمی را درمان کرد، در نتیجه آنچه به عنوان “بلفاروپلاستی غیر جراحی” شناخته شده است، انجام می شود.
پلاسما بعد از مواد جامد، مایعات و گاز چهارمین نوع ماده است. این ماده در مناطقی که قبلاً قادر به درمان آنچنان مؤثر و غیر جراحی نبودیم، می تواند مقدار قابل توجهی انقباض و تولید کلاژن را در پوست ایجاد کند.

نحوه عملکرد جت پلاسما

Jett Plasma Lift Medical  دارای 8 شدت است که در درمانهای مختلف متفاوت خواهد بود مثلا در موارد بلفاروپلاستی از شدت کمتر آن استفاده میگردد.  بنابراین می توان از آن برای مقاصد متعدد استفاده کرد. پس از بی حسی موضعی در منطقه تحت درمان، دستگاه به ناحیه اعمال می شود. مشتری مقداری گرما را تجربه می کند، اما کاملاً قابل تحمل است .این “گرما” همان چیزی است که پاسخ مورد نظر را در پوست ایجاد می کند که منجر به ساخت کلاژن می شود.

نتایج را می توان بعد از یک درمان مشاهده کرد .ممکن است حداکثر چهار درمان برای موارد شدید لازم باشد .نتایج به دست آمده از روز اول تا روز 90 بعد از درمان بهبود می یابد.

تفاوت اساسی پلاسما جت با بلفاروپلاستی پلک

افتادگی پلک ها دلیل اصلی این است که برخی افراد جراحی پلک را برای از بین بردن و سفت شدن پوست اضافی پلک برای ظاهری جوانتر و جوان تر در نظر می گیرند که به روش جت پلاسما انجام میگیرد.
گاهی اوقات بلفاروپلاستی همچنین با فراهم کردن زمینه دید بهتر ناشی از انسداد، می تواند دید شما را بهبود ببخشد، که این امر پس از بهبود افتادگی پلک ها انجام میپذیرد که در درمانهایی مانند مشکلات مادرزادی و افتادگی پلک بعد از سکته انجام میپذیرد.
بلفاروپلاستی می تواند سطح اضافی پوست، ماهیچه ها و گاهی چربی را از پلک های فوقانی یا تحتانی برطرف کند. در بعضی موارد، ممکن است فقط به پوست برداشته شده اما نه به عضله نیاز داشته باشید – یا ممکن است به روشی که روی پلکهای فوقانی و تحتانی انجام می شود، احتیاج داشته باشید.
جراحی پلک بالا (که گاهی اوقات “لیفت چشم” نیز نامیده می شود) نباید با جراحی پتوز پلک اشتباه گرفته شود، این یک روش برای بالا بردن موقعیت حاشیه پلک فوقانی با سفت کردن عضله و تاندون است که به طور معمول آن را بالا می برد. جراحی بلفاروپلاستی گاهی اوقات می تواند حاشیه پلک فوقانی را کمی افزایش دهد در صورتی که سنگینی آنرا تحمل کند.

بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی زیبایی چیست؟

جراحی زیبایی پلک یک روش جراحی است که از نظر پزشکی ضروری نیست و صرفاً برای بهبود ظاهر شما انجام می شود و ممکن است از روش پلاسما جت استفاده شود.

متأسفانه، ممکن است پلک های بالایی و گاهی اوقات تحتانی شما به عنوان بخشی از روند پیری دچار افتادگی یا ضعف شوند که نیاز به جراحی بلفاروپلاستی افزایش میابد . همچنین ممکن است ابروهای شما به عنوان بخشی از همان فرآیند آویزان یا افتادگی داشته باشند.
ممکن است ماهیچه ها ضعیف شده و با بزرگ شدن محفظه­های چربی برجسته تر نیز بشوند. این ممکن است یک بیماری ارثی باشد که در خانواده شما جریان دارد. از نظر آرایشی، چنین شرایطی ممکن است از جذابیت کلی چشم و صورت شما برآید و باعث ایجاد خستگی یا پیر شود.
متخصصان چشم و جراحان چشم (یک فوق تخصص جراحی چشم پزشکی) معمولاً این نوع روشهای بلفاروپلاستی را انجام می دهند. اما ممکن است جراحان عمومی پلاستیک، جراحان دهان و فک و صورت و جراحان گوش، بینی و گلو نیز جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی را با استفاده از پلاسما جت انجام دهند.

چه زمانی بلفاروپلاستی پلک Functional مورد نیاز است؟

بلفاروپلاستی عملکردی (بر خلاف یک بلفاروپلاستی زیبایی) جراحی پلک است که به دلایل پزشکی انجام می شود. در بیشتر موارد، لیفت چشم عملکردی برای از بین بردن پوست شل از پلک فوقانی در صورت افتادگی بیش از حد که باعث کاهش بینایی در رانندگی یا سایر کارهای بینایی میشود انجام میگیرد. یکی دیگر از مشکلات عملکردی یا Functional، مشکل در استفاده از عینک یا لنزهای تماسی است، چه در پلک های بالا و چه تحتانی است.

سایر شرایط پزشکی که ممکن است نیاز به عمل جراحی پلک داشته باشد عبارتند از:

  • تحریک چین های اضافی پوست در اثر مالش پلک به هم.
  • ناراحتی عضلات پیشانی که برای بالا بردن سطح خنجک در ناحیه پلک سفت می شوند.

مانند جراحی زیبایی پلک جت پلاسما، بلفاروپلاستی عملکردی یا غیر زیبایی اغلب توسط چشم پزشکان و جراحان اوکولوپلاستیک انجام می شود. با این حال، جراحان عمومی پلاستیک، جراحان گوش، بینی و گلو و جراحان دهان و فک و صورت نیز جراحی زیبایی پلک را انجام می دهند.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *