بهترین نوع کامپوزیت دندان با مناسب ترین قیمت برای خرید کدام است؟

چکیده : نوعی روش ترمیمی دندان ها که بسیار رایج شده است کامپوزیت است که می تواند ترمیم دندان ها را انجام دهد. در این مطلب راجب به این موضوع صحبت می کنیم.

نوعی روش ترمیمی دندان ها که امروزه بیشتر رایج شده است کامپوزیت است که می تواند ترمیم دندان ها را تقریبا هم رنگ با رنگ اصلی دندان ها انجام دهد. با استفاده از کامپوزیت می توان نامنظمی و بدفرمی دندان ها را اصلاح نمود. با توجه به اصلاح طرح لبخند توسط این روش ترمیمی، افراد زیادی مایل به استفاده از کامپوزیت برای دندان های خود هستند.

کامپوزیت دندان چیست؟

معمولا در کامپوزیت دندان ها از لایه نازکی کامپوزیت ونیر استفاده می شود؛ به طوری که این لایه با دندان های بیمار هم رنگ بوده و بر روی دندان های طبیعی فرد قرار می گیرد. نحوه نصب کامپوزیت باید به گونه ای انجام بگیرد که در کنار دندان های طبیعی قابل تشخیص نباشد. در حالت کلی کامپوزیت را می توان ماده ای خمیر مانند معرفی کرد که به حالت آماده و در طیف های رنگی مختلفی وجود دارد و تنها کاری که باید انجام دهید رنگ هماهنگ با دندان را انتخاب گردد.

کاربرد کامپوزیت دندان

دندانپزشکان با استفاده از کامپوزیت می توانند برخی از معایب دندان ها را از قبیل:

 • بدفرمی
 • نامنظمی
 • پریدگی
 • رنگ زرد
 • فاصله بین دندان ها
بهترین نوع کامپوزیت دندان با مناسب ترین قیمت برای خرید کدام است؟

را درمان کنند. تجربه دندانپزشک در کنار استفاده از مواد با کیفیت و مرغوب می تواند به بهبود عیوب مختلف دندان های شما کمک کرده و آنها را بر طرف کند. پس از اینکه پوسیدگی های دندان برداشته شد، نوبت به پر کردن فضای خالی شده دندان می رسد که می توان برای این منظور و ترمیم شکل ظاهری دندان از کامپوزیت استفاده نمود.

در مواردی ممکن است دندان های فرد سالم و منظم باشند ولی به دلیل تغییر رنگ آنها و برای ایجاد یک لبخند جذاب و زیبا، استفاده از کامپوزیت احساس گردد. در این حالت دندانپزشک می تواند با توجه به ویژگی های دهان و دندان و صورت فرد و بررسی شرایط فردی وی، مناسب ترین گزینه را پیشنهاد دهد.

بهترین برند کامپوزیت دندان چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

 1. شکل پذیری مناسب و سادگی کار با آن
 2. انتخاب رنگی مطابق با راهنمای رنگ
 3. دارای شفافیت مناسب با طیف کامل رنگ
 4. از دوام و استحکام خوبی برخوردار باشد.

بهترین برند کامپوزیت دندان کدام است؟

افرادی که قصد دارند از کامپوزیت ونیر استفاده کنند در مورد انتخاب نوع و برند کامپوزیت همواره با چالش هایی روبرو هستند، اینکه کدام برند بهتر است و بهترین نوع کامپوزیت موجود در بازار کدام است. شرکت های زیادی در این حوزه فعالیت دارند و با ارائه محصولات مرغوب و با کیفیت به رقابت با یکدیگر می پردازند. وجود رقابت بین شرکت های سازنده، موجب شده تا کیفیت محصولات افزایش یابد.

بهترین برندهای ژاپنی موجود در بازار عبارتند از: Geanial، Kuraray و Gradia Dlrect . در کنار برندهای ژاپنی، برندهای آمریکایی مانند Cosmedent، Bisco و M3 و برندهای سوئیسی سارمکو را نیز می توان به عنوان بهترین های بازار معرفی کرد. هر کدام از این برندها با توجه به مواد اولیه مورد استفاده و کیفیت آن قیمت های متفاوتی خواهند داشت.

نکته: تنها انتخاب بهترین برند نیست که می تواند به لبخند شما زیبایی ببخشد؛ بلکه تکنیک و مهارت دندانپزشک نیز به همان اندازه تاثیرگذار خواهد بود. با توجه به اینکه بیشتر برندهای موجود در بازار از نظر کیفیت کنترل شده و دارای استانداردهای لازم هستند باید برای نتیجه گیری بهتر به دندانپزشکی مجرب مراجعه کنید. 

در ادامه به چند مورد از بهترین برندها که برای خرید کامپوزیت مناسب هستند اشاره می کنیم:

برند Bisco

کمپانی بیسکو از شرکت های آمریکایی معتبری است که تولیدات با کیفیتی در زمینه کامپوزیت دندان وارد بازار نموده است. سیلیکات کلسیم از مواد تشکیل دهنده کامپوزیت های بیسکو است که در تامین سلامت دندان های زیر کامپوزیت و لثه ها بسیار تاثیرگذار است. 

به عبارت ساده تر شرکت بیسکو توانسته است با استفاده از موادی مانند هیدروکسید کلسیم که بر پایه یونومر شیشه است علاوه بر افزایش دوام و استحکام کامپوزیت، امکان فرم دهی آن را نیز ساده تر و راحت تر نماید.

برند coltene 

استفاده از ویژگی نانوهیبریدی از مشخصه های کامپوزیت های تولیدی شرکت Coltene است که توانسته است کامپوزیت های این برند را به مینای دندان شبیه تر کند. این شرکت سابقه زیادی در تولید این محصولات دارد و ونیرهای کامپوزیتی خیلی با کیفیتی تولید می کند که تقریبا قیمت آنها نصف قیمت انواع سرامیکی موجود در بازار هستند.

برند DMG America 

برند DMG کامپوزیت های میکرو بسیار مرغوبی تولید می کند که اصلی ترین مشخصه آنها استحکام زیاد در برابر ساییدگی، انقباض پلیمراسیون و مقاومت در مقابل ضربه در بلند مدت می باشد.

برند DMP Dental

شهرت و اعتبار برند DMP بسیار زیاد است به طوری که کامپوزیت های نانوهیبریدی تولید شده در این شرکت ویژگی های مثبت زیادی دارند. استحکام و مقاومت زیاد در مقابل ساییدگی، فرم دهی و شکل پذیری راحت، طیف زیاد سایه رنگی، مقاوم در برابر تغییر رنگ، میزان تخلخل خیلی پایین و … از ویژگی های بارز محصولات این برند می باشند. با توجه به ویژگی هایی که برای محصولات این برند ذکر شد، می توان انتظار داشت که کامپوزیت های این شرکت مرغوب بوده و کیفیت بالایی داشته باشند.

برند Ivoclar Vivaden

ایوکلار ویوادن کمپانی دیگری است که کامپوزیت های بسیار با کیفیتی تولید می کند و از محبوبیت بالایی برخوردار است. امکان شکل دهی راحت، سفت شدن سریع بر روی دندان ها و مقاومت بالا در مقابل آسیب دیدگی از ویژگی های اصلی کامپوزیت های تولید شده توسط این کمپانی به شمار می روند.

برند Kerr

شرکت Kerr کامپوزیت های خود را با تولید مدل هایی که برای پر کردن پوسیدگی ها به کار می روند آغاز کرد و به دلیل کیفیت و دوام بالای آنها مورد استقبال بسیاری از دندانپزشکان قرار گرفت. پس از آن تولید رزین های کامپوزیتی در دستور کار این شرکت قرار گرفت. این رزین ها قابلیت های بسیاری از جمله سفت شدن سریع، انطباق با رنگ دندان های طبیعی، استحکام و مقاومت زیاد در مقابل ساییدگی و آسیب دیدگی، سازگاری زیاد با بافت لثه و دندان به منظور ترمیم مشکلات ظاهری دندان ها و … را دارند. 

کامپوزیت دندان با مناسب ترین قیمت

برند Tokuyama Dental America

برند SDI

برند SAREMCO

برند Cosmedent

برند IPS

برای انتخاب بهترین برند کامپوزیت دندان چه معیارهایی را باید در نظر گرفت؟

انتخاب بهترین برند کامپوزیت بهتر است به توصیه دندانپزشک صورت بگیرد ولی دندانپزشک نیز برای گرفتن چنین تصمیمی باید به موارد زیر دقت نماید تا بتواند بهترین گزینه را انتخاب کند:

 • قابلیت پوشش دهی بالای کامپوزیت
 • ماندگاری و دوام بالای کامپوزیت
 • سفت شدن سریع در زمان نصب بر روی دندان
 • امکان شکل پذیری و فرم دهی راحت و ساده
 • شفافیت بالا
 • امکان پولیش و جلا دادن راحت

مزایای استفاده از بهترین نوع کامپوزیت دندان نسبت به برندهای بی کیفیت و ارزان

 • زیبایی بیشتر دندان ها: برندهای مرغوب می توانند زیبایی بیشتری به دندان های شما بدهند.
 • افزایش طول عمر و ماندگاری کامپوزیت: برندهای ارزان قیمت عمر کمتری دارند و به دلیل استحکام کمتر خیلی زود از بین می روند و کیفیت اولیه خود را از دست می دهند.
 • مقرون به صرفه بودن: به دلیل ماندگاری بالا در کامپوزیت های با کیفیت می توانید در مدت زمان بیشتری از این کامپوزیت استفاده کنید و نیازی به هزینه دوباره در کوتاه مدت نیست.
Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *