مرگ در اثر لیپوماتیک

مرگ در اثر لیپوماتیک

آیا لیپوماتیک باعث مرگ می شود ؟ افرادی که معمولا تصمیم به انجام این جراحی لاغری می کنند، این سوال همیشه جز دغدغه های اصلیشان است که آیا این مرگ در اثر لیپوماتیک امکان پذیر است یا خیر. جواب این سوال مثبت است. بله مرگ در اثر لیپوماتیک وجود دارد اما در کنار نادر بودن این موضوع باید شرایط و عوارضی ایجاد شود که منجر به مرگ شود. در ادامه به بررسی آن می پردازیم با مجله زیبا بمان همراه باشید

لیپوماتیک یکی از جراحی های زیبایی لاغری است که این روزها تعداد زیادی از این عمل در کشور در حال انجام است و موفقیت آمیز بوده اند . در این روش با ایجاد سوراخ های ریزی در ناحیه مورد نظر چربی های آن قسمت را با استفاده از ارتشاعات خاص خرد کرده و با میله های مخصوصی خارج می کنند. این جراحی باید توسط بهترین جراح لیپوماتیک انجام شود و تخصص کافی داشته باشد.

آیا مرگ در اثر لیپوماتیک صحت دارد ؟

بله اما این مرگ به دلیل خود جراحی لیپوماتیک نیست بلکه به دلیل عوارضی است که ناشی از بی احتیاطی جراح ایجاد می شوند و یا حتی گاهی بیمار با رعایت نکردن مراقبت های لازم دچار این عوارض می شود. اما مرگ بر اثر عمل لیپوماتیک بسیار بسیار نادر است و تعداد انگشت شماری دچار این اتفاق شده اند . شاید این تعداد در برابر هزاران عملی لیپوماتیکی که انجام می شود کم باشد ، اما قابل تامل است ، مرگ به چه قیمتی؟!

همه جراحی ها چه درمانی و چه زیبایی عوارضی را به دنبال دارند. زیرا در این جراحی ها تغییراتی در بدن ایجاد می شود  . اما تفاوت جراحی درمانی و زیبایی در این است که در جراحی درمانی تلاش می شود مشکل و بیماری ایجاد شده بر طرف شود و تا فرد به سلامت کامل دست یابد.. اما در جراحی زیبایی این شمایید که به خواسته خود تصمیم به انجام جراحی می گیرید و اجباری در آن وجود ندارد.

این جراحی تحت بی هوشی عمومی و یا بی حسی انجام می شود.یکی از علت های مرگ در جراحی های زیبایی حساسیت به دارو های بی هوش است که حتی اگر اقدام به هر جراحی دیگری کنید این حساسیت برای شما مشکل ایجاد خواهد کرد.البته این موضوع نیز نادر است.

آمبولی و عفونت و خونریزی

از اصلی ترین عوارض آمبولی می توان به عفونت و خنریزی و آمبولی اشاره کرد و آمبولی زمانی اتفاق می افتد که یک چربی از جای خود کنده و در جریان خون حرکت می‌کند و می‌تواند در مغز، ریه، قلب یا دیگر مناطق بچسبد و موجب مشکلات جدی شود. این چربی باعث می شود تا رگ های اعضای بدن مسدود شده و خونرسانی به این ارگان ها از بین رفته و منجر به مرگ شود.

امروزه با پیشرفت دستگاه خای انجام لی پوماتیک ، تقریبا این عارضه به صفر رسیده است و این مهارت پزشک از استفاده از این دستگاه ها است که جراحی خوبی را به دنبال خواهد داشت . بنابرایبن برای انجام این عمل به بهترین پزشک و به کلینیک که جدید ترین این دستگاه ها را دارد مراجعه نمایید.

خطر عفونت و خونریزی نیز زمانی اتفاق میفتد که پزشک توانایی خوبی نداشته باشد و یا بیمار مراقبتهای لازم را انجام ندهد. پس بعد از عمل حتما نکاتی که پزشکتان گوشزد می کند را جدی بگیرید و از دارو هایی که برایتان تجویز می شود استفاده نمایید تا دوره نقاهت آسان تری را پشت سر بگذارید.

اگز به دنبال کاهش یا افزایش وزن هستید قبل از جراحی این کار ار انجام دهید . همانطور که می دانید این جراحی برای لاغری موضعی مورد استفاده قرا می گیرد و در افرادی که دچار چاقی و اضافه وزن هستند  و پوست اضافی دارند معمولا آبدومینوپلاستی همراه با لیپوماتیک انجام می شود.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *