کرم پودر مناسب پوست چرب

کرم پودر مناسب پوست چرب

توصیه ما به افرادی که آرایش می‎کنند این است که از وسایل مرغوب برای این کار استفاده کنند؛ زیرا ممکن است استفاده از وسایل آرایشی نامرغوب موجب حساسیت‌هایی در پوست شما شود. همچنین برای داشتن آرایشی زیبا و ماندگار باید در انتخاب آن دقت کنید. اما داشتن یک آرایش بی نقص برای کسانی که پوست چرب دارند کار آسانی نیست. در این مقاله قصد داریم ابتدا روش شناسایی پوست چرب را بیان کرده و سپس کرم پودر مناسب پوست چرب را معرفی می‎کنیم. با ما در مجله‌ی “زیبا بمان” همراه باشید تا درباره کرم پودر مناسب پوست چرب بیشتر بدانید. 

پوست چرب

غدد چربی پوست افراد دارای پوست چرب بیش از حد نرمال فعال است؛ این باعث می‌شود رطوبت پوست حفظ شود و از این رو، پوست صاف‌تر به نظر می‌رسد. اما از آنجا که منافذ پوست چرب اغلب بزرگ‌تر از بقیه‌ی انواع پوست است، به دلیل نفوذ گردوغبار از این منافذ به آن، اغلب جوش می‌زند. توصیه می‌شود در هنگام خرید به کلمه oil free توجه کنید. کرم پودرهای مایع یا جامد با بیس آب و پنکک‎ خشک انتخاب خوبی برای پوست‎های چرب می‎باشد.

روش تشخیص پوست چرب

چهار ساعت بعد از شستشوی پوست صورت خود، تکه‌ای کاغذ را روی پیشانی، گونه و چانه‌ی خود بکشید. اگر روی کاغذ لکه‌های روغنی بزرگی دیدید، پوست شما چرب است.

ویژگی کرم پودر مناسب پوست چرب

ویژگی کرم پودر پوست چرب

نگهداری و مراقبت از پوست چرب اندکی دشوارتر از سایر پوست‌ها است. عواملی مانند هوای گرم و هوای آلوده و بسیاری از شرایط محیطی می‎‌تواند ترشح چربی در پوست چرب را تشدید کند. به همین دلیل، انتخاب کرم پودر برای پوست چرب اهمیت زیادی دارد؛ زیرا باید نسبت به سایر کرم پودرها پایداری بیشتری را در طول روز داشته باشد، توانایی پوشش قوی داشته باشد و بتواند چربی سطح پوست را کنترل کند. همچنین کرم پودر برای پوست چرب باید توانایی مات کردن پوست را داشته باشد تا مانع از برق افتادن آن شود. علاوه بر آن، باید بتواند جوش‌ها را بپوشاند، حساسیت ندهد، سبک باشد ، آبرسان باشد، سریع جذب پوست شود، پوست صورت را طبیعی نشان دهد و قابلیت ترکیب با مواد آرایشی دیگر را داشته باشد. استفاده از کرم پودر نامناسب باعث ریزش آرایش شده و ظاهری ناخوشایند را ایجاد می‌کند. کرم پودری را انتخاب کنید که رنگ آن با رنگ پوست شما هماهنگی داشته باشد و برای انتخاب رنگ، مقداری از آن را روی پوست گردن خود امتحان کنید.  با یک پد بزرگ یک لایه از پودر نازک را یکنواخت روی پوست خود به شکل دایره ای بمالید. اگر نیاز به پوشش اضافی دارید، لایه دوم را با یک اسفنج تمیز به صورت خود به همان شکل بمالید.

قبل از خرید حتما برچسب را با دقت بخوانید و مطمئن شوید محصولی را انتخاب می‌کنید که  بطور خاص تهیه شده باشد تا منافذ پوست صورت را مسدود نکند و روغنی، حاوی پارابن و سولفات برای پوست چرب و جوش دار مناسب نیست.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *