مثبت شدن تست کرونای افراد بهبود یافته در کره جنوبی

کرونا ویروسی که از ووهان چین شروع به پخش در سراسر جهان کرده و حال تمامی که کشور های جهان را درگیر خود کرده است. تا به امروز 20 فروردین حدود یک و نیم میلیون نفر از مردم جهان به این ویروس همه گیر مبتلا شده اند و زندگی میلیارد ها انسان را در سر تا سر دنیا مختل کرده است و متاسفانه جان 82 هزار نفر را طبق آمار مار های منتشر شده گرفته است. در این بین خبر مثبت شدن تست کرونای مجدد افراد بهبود یافته نگرانی ها درباره این بیماری را افزایش داده است.

مثبت شدن تست کرونای افراد بهبود یافته در کره جنوبی

به گزارش سایت خبری ایسنا ، مقامات کره جنوبی اعلام کردند: چندین نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ پس از آنکه بهبود یافته و از قرنطینه خارج شدند مجدد مورد آزمایش قرار گرفتند که نتایج، حاکی از مثبت بودن تست آنهاست.به گزارش فاکس نیوز، مدیر کل مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در کره جنوبی گفت: احتمال دارد این ویروس مجدد فعال شده باشد و احتمالا ارتباطی به آلودگی دوباره این افراد ندارد.

خبر بهبودی حدود 310 هزار نفر در جهان از این ویروس اتفاق خوشایندی به نظر می رسید. اما ابتلای مجدد بیماران بهبود یافته که حتی احتمال آلودگی مجدد در آن نیز وجود ندارد هشدار های جدی را باید به دنبال داشته باشد. پیش از این نیز متخصصین اعلان کرده بودند که این ویروس نیز همچون آنفولانزا و سرماخوردگی احتمال ابتلای مجدد را خواهد داشت. و فرض اینکه بیمار بعد از یک بار بهبود دیگر مبتلا نخواهد شد ، وجود ندارد.

این روز ها دانشمندان در سراسر دنیا در حال تست و آزمایش دارو های مختلف جهت کنترل و درمان این بیمار هستند . با این حال هنوز اخبار رسمی از کشف داروی درمان قطعی کرونا منتشر نشده است. دولت ها در همه کشور ها از مردم می خواهند تا با رعایت بهداشت جلوی زنجیره انتشار این بیماری را بگیرند.

بیشتر بخوانید :

دستور العمل مراقبت از کرونا ویروس جدید

کرونا ویروس در ایران

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *