جراحی همزمان بینی و چانه و فواید و مضرات آن

جراحی‌ های هم‌زمان زیبایی و جراحی‌های دیگر ممکن است به دلایل مختلفی انجام شود. در برخی افراد مشاهده شده است که جراحی همزمان بینی و چانه انجام می شود. این افراد درابتدا معمولا برای عمل زیبایی بینی مراجعه می کنند اما بعد از اینکه آناتومی چهره آن ها بررسی می شود معمولا نیاز به راحی چپانه و فک هم دارند. در بعضی اصلا نیازی به جراحی بینی نیست و با جراحی زیبایی چانه چهره جذاب تر و زیبا تر نیزمی شود.

البته این را نیز باید در نظر گرفت که گاها ماهده دشه افرادی که دارای نقص در چانه و بینی هستند با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند و نمی توان گفت این جراحی صرفا برای زیبایی است. با این حال مراجعه به یک متخصص جراحی پلاستیک می تواند به شما در تصمیم گیری برای انجام جراحی همزمان بینی و چانه کمک نماید. در این بخش از مجله زیبا بمان قصد داریم فواید و مزایای این جراحی ها را بررسی کنیم.

چرا دو جراحی همزمان انجام می‌شود؟

اینکه چرا دو جراحی باهم انجام می‌شود دلایل زیادی می‌تواند داشته باشد:

ممکن است بیمارانی باشند که علاوه بر عمل بینی برای برطرف کردن عیوب آن مایل باشند که همراه با آن جراحی زیبایی مانند پروتز چانه و جراحی‌های دیگر را نیز انجام دهند تا یک بار بی‌هوش شوند و عوارض داروهای بیهوشی در آن‌ها کمتر شود. در این بیماران هم معمولاً تمامی دوره‌های نقاهت برای عمل‌های مختلف یک بار طی می‌شود.

فواید جراحی همزمان بینی و چانه

نکته مفیدی که عمل‌های جراحی هم‌زمان بینی و چانه دارد این است که دوره نقاهت برای هر دو عمل یک بار است و نیازی نیست که دوره‌های طولانی‌تری را برای چند عمل زیبایی طی کنید؛ بنابراین هزینه ماندگاری شما در بیمارستان هم کاهش‌ یافته و به‌ نوعی صرفه‌جویی در هزینه‌ ها محسوب می‌گردد.

مضرات جراحی همزمان بینی و چانه

ممکن است به دلایل مختلفی لازم باشد تا جراحی زیبایی شما هم‌زمان با عمل جراحی انجام نشود. ازجمله این دلایل می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • مشکلات انعقادی خون
  • خونریزی خیلی زیاد
  • نداشتن پیش‌بینی کافی نسبت به بیماری شما

جراحی همزمان بینی و چانه

جراحی چانه چیست ؟

جراحی چانه و یا پروتز چانه برای افرادی انجام می‌شود که چانه آن‌ها در حالت نیمرخ به سمت عقب متمایل است. برشی که برای پروتز چانه انجام می‌شود می‌تواند در داخل دهان و یا زیر چانه بنا بر صلاح‌دید پزشک و وضعیت بیمار انجام شود.
بهترین کاندیدا برای کاشت پروتز چانه افرادی هستند که سالم بوده و انتظارات معقولی دارند. کاشت پروتز باعث نمی‌شود مانند شخص دیگری به نظر برسید؛ اما کاشت می‌تواند ویژگی‌های شما را ارتقا بخشد.

قبل از جراحی، با جراح پلاستیک خود مشورت خواهید کرد. شما در مورد تاریخچه پزشکی، مشکلات دندانپزشکی و هر نوع عمل جراحی زیبایی و ترمیم قبلی که روی صورت خود انجام داده‌اید بحث خواهید کرد.

جراح همچنین می‌خواهد بداند که چه چیزی می‌خواهید در مورد ظاهر خود تغییر دهید، چرا این اهداف را دارید و اینکه آیا شما قصد انجام جراحی‌های دیگر یا انجام روش‌های زیبایی را نیز دارید.

اگر شما و جراح تصمیم گرفتید که قبل از عمل جراحی پیش بروید ، باهم تصمیم می‌گیرید که چه نوع بی حسی دارید. ممکن است تصمیم بگیرید که بی حسی موضعی را با یک داروی آرام‌بخش بخورید تا به شما در آرامش کمک کند. یا ممکن است بیهوشی عمومی را انتخاب کنید، این بدان معناست که برای جراحی “خوابیدید”.

روش کاشت

در اکثر موارد، عمل جراحی کاشت پروتز صورت به‌صورت سرپایی (به معنای عدم ماندن در شب) در بیمارستان، مطب جراح یا مرکز جراحی انجام می‌شود. چگونگی و کجا انجام خواهد شد بستگی به مورد خاص شما دارد.

مدت‌زمان جراحی به چه بخشی از صورت شما بستگی دارد. اگرچه معمولاً جراحی بین یک تا دو ساعت ادامه دارد.

این نوع کاشت هایی است که به‌طورمعمول انجام می‌شود:

  • کاشت فک پایین: کاشت داخل لب پایین قرار می‌گیرد. محل برش با بخیه‌هایی که در طی یک هفته حل می‌شوند، ایمن خواهد بود. عمل یک تا دو ساعت طول می‌کشد.
  • کاشت گونه: ایمپلنت یا از طریق لب فوقانی (داخلی) یا از طریق پلک تحتانی شما در محل قرار داده شده است. این عمل حدود یک ساعت طول می‌کشد.
  • کاشت چانه: کاشت از طریق لب پایین یا زیر چانه شما قرار می‌گیرد. این عمل 30 دقیقه تا یک ساعت طول می‌کشد.
Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *