بسته شدن سوراخ پیرسینگ : با سوراخ پیرسینگ بسته شده چه کنیم؟

پیرسینگ یک سوراخ در بدن یا صورت است که به ما این امکان را می دهد از جواهرات مختلف برای تزئین پوست استفاده کنیم. اما گاهی اوقات، سوراخ پیرسینگ بسته می شود و دیگر نمی توانیم در آن جواهر قرار دهیم. اما، چگونه می توان از بسته شدن سوراخ پیرسینگ جلوگیری کرد؟ آیا سوراخ پیرسینگ بسته شده دوباره باز می شود؟

در ادامه این مقاله از مجله زیبا بمان، با ما همراه باشید تا پاسخ این سؤالات را بیابید.

سوراخ بسته شده پیرسینگ

چه مدت طول می کشد تا پیرسینگ بسته شود؟

مدت زمان بسته شدن پیرسینگ به چند عامل بستگی دارد و از بدنی به بدن دیگر متفاوت است. به طور کلی، هر چه پیرسینگ قدیمی‌تر و ثابت‌تر باشد، بسته شدن آن بیشتر طول می‌ کشد.

در پیرسینگ های کاملاً جدید، اگر جواهر را از سوراخ خارج کنید ممکن است در عرض چند ساعت بسته شود. به عبارت دیگر، وجود جواهرات در سوراخ پیرسینگ به عنوان یک مرز برای نگه داشتن پوست عمل می کند و مانع از بازسازی بافت جدید می شود. اگر جواهر برداشته شود، بافت دوباره روی محل سوراخ بازسازی می شود و آن را می بندد.

حتی سوراخ های قدیمی نیز می توانند بسته شوند. با این حال، پیرسینگ ‌های بسیار قدیمی (مواردی که در دوران کودکی یا دهه ‌ها پیش سوراخ شده اند) ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا بدون جواهرات بسته شوند.

صرف نظر از تحقیقات، بدن هر فرد متفاوت است. بنابراین هیچ اثبات علمی در مورد مدت زمانی که طول می کشد تا یک پیرسینگ بسته شود وجود ندارد. قاعده کلی این است که هرچه سوراخ قدیمی‌تر باشد، دیرتر بسته می شود.

آیا می توان سوراخ بسته شده پیرسینگ را دوباره باز کرد؟

اگر پیرسینگ کاملاً بسته شده باشد، راهی برای باز کردن مجدد آن در خانه وجود ندارد. وارد کردن جواهرات به زور، باعث ایجاد زخم خونی و احتمالاً عفونت می شود. البته گاهی اوقات سوراخ کاملاً بسته به نظر می رسد؛ در حالی که فقط تا حدی پوشیده شده است.

اگر فکر می کنید که پیرسینگ شما تا حدی با بافت جدید پوشیده شده اما کامل بسته نشده است، می توانید سعی کنید دوباره آن را به صورت دستی باز کنید. با این حال، ضروری است که جواهر را به زور از پوست عبور ندهید؛ زیرا این کار باعث ایجاد زخم خونی می شود.

برای باز کردن آرام سوراخ، آن را با آب گرم شستشو دهید تا پوست نرم شود. سپس با استفاده از یک پماد نرم کننده مانند وازلین، پوست ناحیه اطراف سوراخ را به آرامی به طرفین بکشید. اکنون نوبت آن است که جواهر خود را به سوراخ وارد کنید. اگر جواهر وارد نشد، آن را فشار ندهید.

چگونه از بستن پیرسینگ جلوگیری کنیم؟

تنها راه پیشگیری از بسته شدن پیرسینگ، این است که همیشه یک جواهر در آن نگه دارید و به طور مرتب آن را بچرخانید.

اگر به هر دلیلی نیاز به برداشتن جواهر دارید، می توانید برای باز نگه داشتن سوراخ از نخ استفاده کنید. اگر نگران این هستید که پیرسینگ‌تان بیش از حد جلب توجه کند، می توانید جواهری را انتخاب کنید که با رنگ طبیعی پوست شما مطابقت داشته باشد. به این ترتیب مانع از بسته شدن سوراخ می شوید.

اگر مجبور شدید سوراخ پیرسینگ را برای مدت طولانی بدون جواهر نگه دارید، لازم است به طور دوره‌ای جواهر را دوباره درون سوراخ وارد کنید تا باز بماند.

همچنین، اگر ناحیه به هر دلیلی دچار خونریزی شد یا آسیب دید، خطر بسته شدن سوراخ پیرسینگ افزایش می یابد. در چنین شرایطی، لازم است تا بهبودی کامل آسیب، حتماً سوراخ را با استفاده از جواهرات مناسب باز نگه دارید.

آیا می توان روی سوراخ بسته شده دوباره پیرسینگ زد؟

اگر پیرسینگ بسته شود، چیزی که دوباره رشد می‌کند همان بافت قبلی پوست است که جای زخم پیرسینگ (معمولاً به شکل برجستگی) روی آن باقی مانده است. پیریسینگ مجدد روی این ناحیه امکان پذیر است؛ چرا که می توان پوست ترمیم شده را دوباره سوراخ کرد.

با این حال، قبل از اینکه برای سوراخ کردن مجدد پیرسینگ بسته شده خود به متخصص مراجعه کنید، باید مطمئن شوید که ناحیه کاملاً بهبود یافته است. اگر بافت ترمیم شده شرایط مناسبی نداشته باشد، ممکن است سوراخ کردن مجدد آن ایمن نباشد. در موارد نادر، اصلاً نمی توان یک پیرسینگ بسته شده را دوباره سوراخ کرد.

کلام آخر

اگر سوراخ پیرسینگ شما در حال بسته شدن است، ممکن است بتوانید با گرم کردن ناحیه و وارد کردن مجدد جواهر در آن، سوراخ را باز کنید. اما هرگز نباید جواهر را به زور وارد سوراخ بسته شده پیرسینگ کنید. این کار باعث ایجاد زخم و عفونت می شود. اگر سوراخ کاملاً بسته شده است، لازم است به متخصص مراجعه کنید تا آن را دوباره باز کند.

منبع: byrdie

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

 • لیلیا

  سلام
  من تیر ماه پیرسینگ ابرو زدم الان برای مدرسه باید باز کنم و اومدم خونه دوباره بزارم تو این چند ساعت بسته میشه ؟

  ۰۲ مهر ۱۴۰۲ پاسخ دهید
 • ساناز

  سلام من پیرسینگ لب زدم میخوام در بیارم برم مدرسه ایا بسته میشود تو این چند ساعت

  ۲۰ دی ۱۴۰۲ پاسخ دهید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *