آیا روغن کرچک به درمان ریزش مو و رشد مجدد آن کمک می کند؟

روغن کرچک یک روغن طبیعی و همه کاره است؛ که قرن ها برای حفظ زیبایی و سلامت پوست و مو استفاده شده است. این روغن خاصیت ضد ویروسی و ضد میکروبی داشته و می تواند عفونت های پوستی را درمان کند. همچنین قادر است رشد مو را افزایش دهد.

در ادامه این مقاله از مجله زیبا بمان، چگونگی عملکرد روغن کرچک برای رشد مو را بررسی می کنیم و روش استفاده از آن را می آموزیم. همراه ما باشید.

روغن کرچک برای رشد مو

روغن کرچک چگونه باعث درمان ریزش مو و رشد مجدد آن می شود؟

بسیاری از افراد برای افزایش رشد مو یا حتی درمان ریزش مو، از روغن کرچک استفاده می کنند. این روغن همچنین به عنوان یک ماده درمانی برای خشکی پوست سر و سایر بیماری های پوستی به فروش می رسد.

فولیکول موی انسان به طور میانگین، کمی بیش از یک سانتی متر در ماه رشد می کند. تجربیات برخی از مردم نشان می دهد که استفاده از روغن کرچک یک بار در ماه، می تواند سرعت رشد مو را سه تا پنج برابر افزایش دهد. با این حال، هنوز تحقیقات علمی کافی برای تأیید این موضوع وجود ندارد.

روش استفاده از روغن کرچک برای مو چگونه است؟

اگر می ‌خواهید روغن کرچک را روی موهای خود امتحان کنید، یک روش مطمئن و آسان برای این کار وجود دارد. قبل از هر چیز، به لوازم زیر نیاز دارید:

 • روغن کرچک
 • یک تی شرت قدیمی
 • دستکش لاستیکی
 • برس رنگ مو
 • شانه
 • کلاه دوش
 • حوله بزرگ

بعد از آماده کردن وسایل بالا، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. برای جلوگیری از کثیف شدن لباس هایتان، تی شرت قدیمی بپوشید.
 2. موهای خود را به چند قسمت جدا تقسیم کنید.
 3. دستکش لاستیکی بپوشید و با استفاده از برس رنگ مو، شروع به مالیدن روغن کرچک روی پوست سر خود کنید. روغن را روی پوست سر خود ماساژ دهید.
 4. روغن کرچک را به بقیه موهای خود بمالید و با استفاده از شانه، آن را به طور یکنواخت روی تمام مو پخش کنید. لازم نیست موهایتان آغشته به روغن شود؛ اما تمام مو باید مرطوب باشد.
 5. پس از استفاده، کلاه دوش را روی سر خود قرار داده و مطمئن شوید که تمام موها داخل آن جمع شده است.
 6. چکه های اضافه روغن را با حوله تمیز کنید.
 7. کلاه دوش را حداقل برای دو ساعت روی سر نگه دارید. این کار زمان کافی برای نفوذ روغن به پوست سر، فولیکول ‌ها و ساقه مو را فراهم می کند.
 8. بعد از دو ساعت موهای خود را با شامپو و نرم کننده بشویید.

استفاده مداوم از این روش به شما کمک می کند تا به کمک روغن کرچک، ریزش مو را کاهش داده و رشد موهای خود را نیز افزایش دهید. با این حال، لازم است قبل از مالیدن روغن کرچک روی پوست سر، تست پچ انجام دهید تا مطمئن شوید که به آن حساسیت پوستی ندارید.

منبع: healthline

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *