مراقبت های بعد از مزونیدلینگ

مراقبت های بعد از مزونیدلینگ

انجام تکنیک مزونیدلینگ و رسیدن به نتیجه دلخواه مستلزم رعایت مراقبت های بعد از مزونیدلینگ است.پزشکان صریحا به این نکات تاکید دارند . قبل از انجام مزونیدلینگ باید حتما در جلسه مشاوره با پزشک متخصص پوست  ، درباره نحوه انجام این روش ، عوارض و نتیجه و در نهایت مراقبت های بعد از مزونیدلینگ حتما سوال کنید و یک پزشک خوب موظف است توضیحات لازم را در اختیار مراجعه کننده قرار دهد.

همانطور که قطعا می دانید ، مزونیدلینگ یکی از تکنیک هایی است که در جوانسای پوست از آن استفاده می شود و پزشک تشخیص می دهد که این روش به تنهایی یا همراه با روش های دیگر برای شما مناسب هستند یا خیر. در این روش کوکتل های مزوتراپی داخل پوس نفوذ می کنند و باعث ساخت کلاژن در پوست می شوند.

بیشتر بخوانید : همه چیز درباره مزونیدلینگ

قبل از مزونیدلینگ چه باید کرد؟

پیش از این که به نکات مهم بعد از انجام این روش بپردازیم ، باید بدانید که قبل از انجام این تکنیک نباید دارو هایی همچون آسپرین و … که غلظت خون را کاهش میدهند مصرف کنید. پزشکتان از داروهایی که شما مصرف می کنید اطلاعی ندارد،  بنابراین قبل از انجام مزونیدلینگ حتما با پزشک خود درباره دارو های مصرفی مشورت کنید. برای مثال اثر داروهایی مانند راکوتان تا شش ماه در خون می ماند ، حتما بعد از این مدت اقدام به انجام مزونیدلینگ کنید.

درباره سوابق بیماری های پوستیتان و همچنین در صورت وجود تبخال به پزشکتان توضیح دهید. و قبل از انجام مزونیدلینگ ، از تزریقاتی مانند تزریق چربی ، تزریق ژل و یا تزریق بوتاکس  و … به ناحیه مورد نظر بپرهیزید.

مراقبت های بعد از مزونیدلینگ چیست ؟

به طورکلی باید بعد از مرونیدلینگ موارد زیر را رعایت کنید :

  • از لوسیون ها و کرم هایی که پزشکتان توصیه کرده حتما به موقع استفاده کنید تا مشکلی برای پوستتان ایجاد نشود و بهترین نتیجه را برایتان به دنبال داشته باشد.
  • تا دو هفته از آرایش کردن بپرهیزید ، آرایش به خصوص کرم پودر ها منافذ پوست را می بندد و موجب ایجاد جوش نیز می شوند. بنابراین تا دو هفته از هر گونه لوازم آرایشی بر روی پوست خود استفاده نکنید.
  • برای خشک کردن صورت خود تا دو روز از حوله و دستمال استفاده نکنید و بعد از شستن صورت خود بگذارید صورتتان خودش خشک شود.
  • تا 24 ساعت از ورزش های سنگین بپرهیزید و در ابی که دارای کلر هست شنا نکنید. عرق کردن می تواند منجر به واکنش های معکوس در مناطق تحت درمان شود.
  • سعی کنید صورت خود را با آب داغ نشویید و از بخور ، سونا و سولاریم تا سه روز استفاده نکنید.
  • کبودی و کمی ورم بعد از انجام مزونیدلینگ رایج است و برای کاهش آن فقط باید از کرم ها و پماد هایی که پزشکتان تجویز کرده است استفاده نمایید.
  • اگر از مزونیدلینگ برای ریزش مو استفاده کرده اید به هیچ عنوان موهای خود را رنگ نکرده و از اتو مو و سشوار استفاده نکنید.
Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *