آیا بلیچینگ دندان با بیمه های تکمیلی قابل پرداخت است؟

شاید شما نیز یکی از افرادی باشید که قصد انجام بلیچینگ دندان را دارید. به کمک بلیچینگ دندان می‌توان دندان‌های زرد خود را سفید کرد. این شیوه درمان زییابی به علت مزیت‌های بسیار خود طرفداران زیادی نیز دارد. از جمله مزیت‌های بارز این روش زیبایی می‌توان به مناسب بودن هزینه، عدم تراشیدن مینای دندان و آسیب نرساندن به دندان اشاره کرد. افراد با وجود مزایای بسیار بلیچینگ دندان از بابت هزینه آن اظهار نگرانی می‌کنند و برای آن‌ها جای سوال بوده که آیا بلیچینگ دندان با بیمه امکان‌پذیر است؟ هزینه بلیچینگ دندان با بیمه تکمیلی چقدر است؟ چه عواملی در تعیین هزینه نهایی بلیچینگ نقش دارند؟

بلیچینگ دندان چیست؟

بلیچینگ دندان چیست؟

داشتن دندان‌هایی سفید و زیبا می‌تواند به شما کمک کند تا لبخندی جذاب داشته باشید. امروزه بسیاری از افراد در جست‌و‌جوی شیوه‌ای موثر برای سفید کردن دندان‌ها هستند. بلیچینگ دندان یکی از بهترین روش‌ها برای سفید کردن دندان به حساب می‌آید. تغییر رنگ دندان از جمله اتفاقات رایجی بوده که ممکن است با گذشت زمان برای هر کسی رخ دهد. حتی برخی از افراد با وجود استفاده منظم از مسواک، خمیردندان و نخ دندان، باز هم به بلیچینگ دندان نیاز خواهند داشت.

بلیچینگ دندان در واقع به روشی گفته می‌شود  که دارای مواد سفیدکننده بوده و به کمک آن می‌توان دندان‌ها را سفید و تمیز کرد. وجود جرم روی دندان ها و زردی آن‌ها با گذشت زمان به علت مصرف مواد غذایی خاص و عوامل محیطی اتفاق می‌افتد. بلیچینگ دندان در پاکسازی و نابودی لکه‌ها نقش مهمی دارد.

هزینه بلیچینگ دندان با بیمه

بلیچینگ دندان از جمله خدمات درمانی دندان‌پزشکی به حساب می‌آید که با هدف زیباسازی و سفیدی هرچه بیشتر دندان‌ها انجام می‌گیرد. مبلغ ثابتی را نمی‌توان به عنوان قیمت بلیچینگ دندان در نظر گرفت؛ چراکه یک‌سری عوامل در تعیین هزینه نهایی بلیچینگ دندان نقش دارند.  از جمله این عوامل می‌توان به‌ موارد زیر اشاره کرد:

  • نوع مواد مورد استفاده به هنگام بلیچینگ دندان
  • نوع درمان بلیچینگ از لحاظ انجام آن در خانه یا مطب
  • تعداد جلسات لازم برای انجام بلیچینگ دندان

عوامل موثر بر هزینه بلیچینگ

مزایای-بلیچینگ-دندان

بلیچینگ دندان از جمله خدمات رایج در حوزه دندان‌پزشکی به حساب می‌آید. شاید مایل باشید پیش از  اقدام برای انجام بلیچینگ دندان، هزینه نهایی آن را تخمین بزنید. برای تعیین هزینه نهایی باید عوامل بسیاری را در نظر بگیرید. از جمله عوامل موثر بر تعیین هزینه نهایی بلیچینگ دندان با بیمه می‌توان به میزان زردی دندان، نوع مواد به کار رفته، تعداد جلسات و… بستگی دارد. در حالت کلی، عوامل موثر بر هزینه بلیچینگ شامل موارد زیر می‌شوند.

هوم بلیچینگ یا آفیس بلیچینگ

از اصلی‌ترین عوامل اثرگذار بر تعیین هزینه نهای بلیچینگ دندان می‌توان به نوع درمان آن اشاره کرد. کیت‌های خانگی بلیچینگ دندان (بلیچینگ دندان در خانه) عموما از هزینه پایین‌تری برخوردار هستند؛ اما کارایی آن‌ها در حد بلیچینگ دندان که در مطب دندان‌پزشکی صورت می‌گیرد، نخواهد بود. همچنین ممکن است برای این‌که زردی دندان را به‌صورت کامل برطرف سازید، به تعداد کیت‌های بیشتری نیاز پیدا کنید.

میزان زردی دندان‌ها

رنگ اصلی دندان‌ها از دیگر عواملی هستند که در تعیین هزینه نهایی بلیچینگ دندان با بیمه نقش دارند. برای درمان دندان‌های زرد رنگ یا دندان‌هایی که روی سطح آن‌ها لکه‌های عمقی وجود دارند، شخص می‌بایست چندین جلسه به متخصص بلیچینگ دندان مراجعه کند. در حالی که دندان‌هایی که رنگ آن‌ها چندان تغییر پیدا نکرده، تنها طی یک جلسه و به کمک عامل بلیچینگ ضعیف‌تری، درمان صورت می پذیرد.

هرچه تعداد جلسات درمانی شما کمتر باشند و از عامل بلیچینگ با قدرت پایین‌تری استفاده کنید، هزینه بلیچینگ دندان کاهش پیدا خواهد کرد. بنابراین برای تعیین هزینه آن قبل از شروع درمان می‌بایست برای انجام معاینه به دندان‌پزشک مراجعه نمایید. دندان‌پزشک دندان‌های شما را معاینه کرده و شدت تغییر رنگ و لکه‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهد.

نوع مواد به کار رفته در بلیچینگ دندان

نوع مواد مورد استفاده در بلیچینگ دندان نیز در تعیین هزینه این روش درمانی نقش دارد. به عبارتی دیگر، برند به کار رفته در بلیچینگ دندان و میزان غلظت هیدروژن پراکسید در تعیین هزینه نهایی آن نقش بسزایی خواهند داشت.

سبک زندگی

سبک زندگی افراد نیز بر میزان ماندگاری بلیچینگ دندان اثرگذار خواهد بود. برای نمونه افراد سیگاری به نسبت افراد غیرسیگاری نیاز کمتری به بلیچینگ دندان دارند. نوشیدن چای و قهوه، همچنین غذاهای حاوی مواد قندی یا نشاسته، زرد شدن دندان را به‌دنبال خواهند داشت. بنابراین بهتر است که سبک زندگی سالمی را در پیش بگیرید و مصرف یک‌سری مواد غذایی را ‌محدود کنید تا نیاز کمتری به انجام بلیچینگ دندان داشته باشید. مراقبت بعد بلیچینگ و سبک زندگی صحیح میتواند ماندگاری بلیچینگ را افزایش دهد.

تعداد جلسات

بلیچینگ دندان در تمامی افراد از میزان ماندگاری یکسانی برخوردار نخواهد بود. برای نمونه افرادی که چای و قهوه مصرف می‌کنند، می‌بایست تعداد جلسات درمانی بیشتری را پشت سر بگذارند. به همان میزان که تعداد جلسات بیشتر باشند، قیمت بلیچینگ دندان نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

میزان تجربه و سابقه دندان‌پزشک

از دیگر عوامل اثرگذار بر تعیین هزینه می‌توان به میزان تجربه و سابقه دندان‌پزشک اشاره کرد. به همان میزانی که دندان‌پزشک تجربه بیشتری داشته باشد، عموما هزینه خدمات دندان‌پزشکی گران‌تر خواهد بود. برای این‌که از کیفیت خدمات درمانی اطمینان حاصل کنید، بهتر است که به سراغ یک دندان‌پزشک ماهر و باتجربه بروید. همچنین دیدن عکس‌های قبل و بعد سایر بیماران به شما کمک می‌کند تا در انتخاب دندان‌پزشک بهتر تصمیم بگیرید.

موقعیت مکانی مطب دندان‌پزشک یا کلینیک

موقعیت جغرافیایی از عوامل موثر بر تعیین هزینه بلیچینگ دندان به حساب می‌آید. در حالت کلی، درمان‌های انجام گرفته در کلان‌شهرها به نسبت شهرهای کوچک‌تر از قیمت بالاتری برخوردار هستند؛ چراکه اداره مطب دندان‌پزشکی هزینه بیشتری را می‌طلبد.

بیمه

بلیچینگ از جمله درمان‌های زیبایی در حوزه دندان‌پزشکی به شمار می‌رود. بنابراین اغلب شرکت‌های بیمه هزینه مربوط به بلیچینگ دندان را متحمل نمی‌شوند. از این‌رو، تفاوتی نداشته که محصول سفیدکننده دندان را از کجا تهیه می‌کنید، در هر صورت تمامی هزینه‌ها را باید خود متحمل شوید.

آیا انجام بلیچینگ دندان با بیمه امکان پذیر است؟

امروزه بسیاری از افراد برای زیباتر کزدن دندان‌های خود اقدام به انجام بلیچینگ می‌کنند. بلیچینگ دندان همچون هر خدمات دندان‌پزشکی دیگر، یک‌سری هزینه‌ها را به‌دنبال دارد. شاید به هنگام پرداخت هزینه‌ها این سوال برای شما مطرح گردد که آیا بیمه هزینه بلیچینگ دندان را متحمل می‌شود؟ در پاسخ به این سوال باید گفت خیر؛ چراکه انواع بیمه‌ تنها مواردی را تحت پوشش قرار می‌دهند که جنبه درمانی داشته باشند.

بلیچینگ دندان در واقع یکی از خدمات زیبایی در حوزه دندان‌پزشکی به حساب می‌آید و انواع بیمه‌ها همچون  بیمه نیروهای مسلح، بیمه تکمیلی، بیمه تامین اجتماعی و… این مدل خدمات را تحت پوشش قرار نمی‌دهند. البته امکان عضویت در کلینیک‌های مختلف برای شما وجود خواهد داشت. با عضویت در این کلینیک‌ها از یک‌سری کارت‌های تخفیف بهره‌مند خواهید شد. به این صورت هزینه پرداختی شما برای انجام بلیچینگ دندان کاهش پیدا خواهد کرد.

سخن پایانی

داشتن دندان‌هایی سفید و جذاب علاوه‌بر این‌که تاثیر بسیاری زیادی بر زیبایی چهره دارد‌، سبب افزایش اعتمادبه‌نفس افراد به هنگام لبخند زدن خواهد شد. بلیچینگ یکی از روش‌های پرطرفدار در حوزه دندان‌پزشکی است که به همین منظور انجام می‌گیرد. شاید بخواهید که برای پرداخت هزینه بلیچینگ دندان از بیمه درمانی خود کمک بگیرید؛ اما این نکته را در نظر داشته باشید که بیمه تنها هزینه‌های درمانی را متحمل می‌شود. در حالی که بلیچینگ به منظور زیباتر کردن دندان انجام می‌گیرد و این نوع خدمات دندان‌پزشکی، تحت پوشش بیمه‌ها قرار نخواهد گرفت.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *