شربت بیدمشک ، طرز تهیه به همراه خواص آن برای بدن

با وارد شدن به فصل های گرم  از مورادی که خیلی لذتبخش است و کمک می کند بدن خود را خنک نگه دارید و یکی از بهترین راه های پذیرایی،شربت های خنک هستند و مجله زیبا بمان بهترین پیشنهادات شربت های خنک مناسب فصل های گرم سال را برای شما دارد.در این بخش نیز می خواهیم یکی دیگر از شربت های فوق العاده را به شما معرفی کنیم و اگر شربت های قدیمی برایتان تکراری شده به دنبال یک شربت جدید هستید می توانید این بخش را مطالعه نمایید.پیشنهاد ما به شما شربت سنتی و عالیه بیدمشک است که روش تهیه آن در ادامه برای شما قرار داده شده است.

مصرف هر گونه گیاه دارویی، مانند دارو باید توسط متخصص توصیه شود. از مصرف خودسرانه بپرهیزید.

خواص بیدمشک

این شربت از بیدمشک تهیه می شود که یک درختچه کوچک برگ دار است و می تواند تا 10 متر رشد داشته باشد. وجود مواد دارویی فنول گلیکوزید ، سالیکورتین و سالیسیان از خواص دارویی این گیاه است که با جریان خون جذب شده و در کبد به اسید سالیسیلیک تبدیل می شود. گیاه بیدمشک دستگاه گوارش را تقویت کرده و اشتها را افزایش می دهد و همچنین می تواند سبب دفع انگل و کرم های معده و روده شود.جالب است بدانید بیدمشک و درواقع پوست بیدمشک خواص ضد درد و ضد تب دارد.یکی دیگر از خواص بیدمشک برای پوست است که به درمان التهاب ها ، زخم ها ، درمان زگیل و رفع صدمات جزئی پوست کمک میکند.

اگر معده درد دارید و یا دچار مسمومیت غذایی شده اید بیدمشک می تواند به شما در رفع آن کمک فراوانی کند. ترکیب عرق بیدمشک با عسل و مصرف آن راهیست برای تقویت اعصاب که در مقابله با بیماری هایی چون افسردگی ، درد های عضلانی ، بیماری های عصبی و بیماری های روماتیسمی موثر است.شما می توانید عرق بیدمشک را با گلاب ترکیب کنید که این به شما کمک میکند سردرد و سرگیجه خود را بهبود ببخشید.

مواد لازم برای تهیه شربت:

  • یک لیتر عرق بیدمشک
  • چهار لیوان آب
  • سه کیلو گرم شکر
  • آبلیمو به اندازه نیاز
  • یخ
شربت بیدمشک

مرحله اول:آب شکر را با هم مخلوط کرده و آن را روی حرارت قرار دهید صبر کنید تا به خوبی شکر در آب حل شود.

شربت بیدمشک

مرحله دوم: بعد از اینکه شربت به خوبی جوشید آن را از روی حرارت برداشته و بگذارید سرد شود توجه کنید که شربت باید به خوبی غلیظ شده باشد.

مرحله سوم: عرق بیدمشک را به شربتتان افزوده و مخلوط کنید.

شربت بیدمشک

مرحله چهار: به همین راحتی شربت شما حاضر است و می توانید آن را در یخچال نیز نگه داری کنید.

مرحله پنجم: وقتی که میخواستید از شربت استفاده کنید برای هر لیوان یک تا دو قاشق غذاخوری شربت بیدمشکی که تهیه کردید ریخته و به آن چند قطره آبلیمو اضافه کنید سپس آب و یخ را اضافه و نوش جان کنید.

طرز تهیه شربت بیدمشک

نکاتی برای ساخت شربت بیدمشک

شکرک های دور ظرفتان را با شربت مخلوط نکنید. هیچگاه عرق بیدمشک را وقتی که شربت داغ است با آن مخلوط نکنید این کار شما عطر و بوی عرق بیدمشک را از بین می برد و طعم ان را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. پس بگذارید شربت به خوبی خنک شود.
برخی از افراد با توجه به سلیقه خود شربت بیدمشک زعفرانی تهیه می کنند که شما نیز اگر دوست داشتید می توانید با اضافه کردن زعفران و حتی هل نیز به شربت خود طعم بهتری ببخشید.
می توان به جای استفاده از شکر برای شیرین نمودن شربت از عسل برای شیرین کردن آن استفاده کرد که این نیازمند است عسل را قبل از اضافه کردن کمی در آب ولرم حل کرده و پس از آن با افزودن به شربت طعم متفاوتی را ایجاد کنید.

انواع شربت بیدمشک

با ترکیب شربت بیدمشک با مواد دیگر می توان شربت های فوق العاده و جادویی ساخت برای مثال برای رفع عطش و تشنگی و جلوگیری از گرمازدگی شربت بیدمشک را با خاکشیر ترکیب کنید.ترکیب ساده شکر ، آب ، آبلیمو ، عرق بیدمشک همراه با گلاب یک نوشیدنی فوق العاده برای تابستان به شمار می آید.
اگر به دنبال یک نوشیدنی آرام بخش میگردید ترکیب شربت بیدمشک، بهارنارنج و تخم شربتی یک گزینه عالیست و قلب و اعصاب شما را تقویت میکند و نقش فراوانی در رفع استرس ، مبارزه با بیماری های اعصاب و افسرگی خواهد داشت.به این نکته توجه کنید که تخم شربتی را قبل از افزودن باید خیس کنید و برای شیرین کردن آن می توان عسل یا شربت سکنجبین اضافه کرد.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *