لیفت سینه ؛ تغییر سایز، افزایش حجم و قیمت

لیفت و پروتز سینه

یکی از خواسته‌های بشر که میسر شده‌است، توانایی او در تغییر ویژگی‌های ظاهری است که در گذشته قادر به عوض‌کردن آن‌ها نبود. امروزه اگر کسی از بینی خود راضی نباشد، به سادگی و با انجام جراحی و یا روش‌های غیرجراحی، می‌تواند آن را تغییر دهد. همچنین اگر از چهره‌ی خود خشنود نباشد و یا پوستش دچار افتادگی و پیری شده‌باشد، می‌تواند آن‌ها را با انجام فرایندهای متنوع برطرف کند. از جمله تغییراتی که می‌توان در ظاهر ایجاد کرد، بزرگ کردن سینه‌ها و یا تغییر در سایز سینه است. 

با افزایش سن، سینه‌های شما خاصیت ارتجاعی و استحکام خود را از دست می‌دهند. بارداری، شیردهی و افزایش یا کاهش وزن می‌تواند این روند را تشدید کند. اگر سینه‌های شما شروع به افتادگی کرده است ممکن است بخواهید لیفت سینه(ماستوپکسی) انجام دهید.

در این روش، یک جراح پلاستیک سینه‌های شما را بالا می‌آورد و به آن‌ها شکل می‌دهد تا ظاهری سفت‌تر و گردتر به آن‌ها بدهد. در این جراحی دایره رنگی اطراف نوک سینه شما نیز کاهش می‌یابد.

اگر می‌خواهید سایز سینه‌های خود را نیز افزایش دهید، می‌توانید گاهی اوقات همزمان با لیفت سینه، بزرگ‌ کردن سینه را نیز انجام دهید.

خیلی از اطرافیان ما مشکلی با سایز سینه‌های خود و یا فرم آن‌ها ندارند. اما برخی هستند که تمایل دارند سینه‌هایی بزرگ‌تر و یا سفت‌تر داشته‌باشند. اگر از سایز سینه‌ها خود راضی نیستید، سینه‌هایتان دچار افتادگی شده‌است و یا تمایل دارید در فرم و شکل آن‌ها تغییر ایجاد کنید، این مطلب را تا انتها بخوانید. در این مطلب با پروتز سینه و لیفت سینه آشنا می‌شوید. 

تفاوت پروتز سینه با لیفت سینه

دو روش کلی برای تغیی در فرم و سایز سینه‌ها وجود دارند که از پرمخاطب‌ترین فرایند‌های زیبایی در عصر حاضر هستند. کم‌تر کسی را می‌بینید که با دو تکنیک لیفت سینه و پروتز سینه (ایمپلنت سینه) آشنایی نداشته باشد و یا اسم آن‌ها به گوشش نرسیده‌باشد. اما این تکنیک‌ها دقیقا چه هستند و با چه هدفی انجام می‌شوند؟

پروتز سینه

در صورتی که از سایز و فرم سینه‌های خود راضی نباشید، می‌توانید از این تکنیک زیبایی استفاده کنید. پروتز‌ها بالشتک‌هایی هستند که معمولا با نرمال سالین یا محلول آب و نمک (پروتزهای سالینی) و یا سیلیکون (پروتزهای سیلیکونی) پر شده‌اند. این بالشتک‌ها با جراحی درون سینه‌ها جایگذاری می‌شوند و سایز سینه‌ها را تغییر می‌دهند. پروتز سینه فرم سینه را نیز تغییر می‌دهد و آن را به شکلی جذاب و متناسب درمی‌آورد. پروتزها در سایزها و فرم‌های مختلفی ساخته‌می‌شوند و برای انتخاب بهترین پروتز باید به فرم و سایز سینه‌ی خود توجه کنید. 

پروتز سینه برای تغییر سایز و بزرگ کردن سینه

پروتز‌ها با قرار گرفتن در پستان‌ها، سایز سینه‌ها را بزرگ می‌کنند. این بالشتک‌ها بافتی شبیه به سینه‌های طبیعی را دارند و نرمی و انعطاف‌پذیری آن‌ها بسیار طبیعی جلوه می‌کند. 

روش های بزرگ کردن سینه

روش‌های دیگری برای تغییر سایز سینه وجود دارند و پروتز تنها راه حل موجود نیست. از جمله‌ی این روش‌ها می‌توان به؛

  • درمان هورمونی (داروهای هورمونی به شما داده می‌شود و باعث بزرگ‌شدن سایز سینه می‌شوند)
  • تزریق چربی
  • تزریق ژل 

اشاره کرد. درمان هورمونی دارای عوارض بسیار است، از این رو استفاده از آن توصیه نمی‌شود. در تزریق چربی، از خود فرد چربی گرفته‌شده و به سینه‌ها تزریق می‌شود. در بزرگ‌کردن سایز سینه با تزریق ژل و چربی، تغییر به اندازه‌ی حدود یک سایز صورت می‌گیرد. 

لیفت سینه

لیفت سینه

اگر از سایز سینه‌‌های خود راضی هستید اما مدل آن‌ها شما را آزار می‌دهند و یا دچار افتادگی شده‌اند، بهترین انتخاب لیفت سینه است. لیفت سینه فرایندی است که در آن با بالا کشیدن سینه‌ها، نوک سینه‌ها بالاتر آمده و سینه‌ها سفت‌تر و پرتر و گاهی بزرگ‌تر به نظر می‌رسند. توجه کنید که لیفت در سایز سینه تغییری ایجاد نمی‌کند و تنها آن را سفت‌تر و گردتر نشان‌می‌دهد. اگر می‌خواهید اندازه‌ی سینه‌ها را نیز تغییر دهید، بهتر است به دنبال روش دیگری باشید، زیرا لیفت چاره‌ی کار شما نیست. 

تفاوت بزرگ کردن سینه با لیفت سینه؟

لیفت سینه حالت و موقعیت سینه شما را اصلاح می‌کند. این روش می‌تواند ظاهر افتاده سینه‌ها را به دلیل کاهش وزن، بارداری، خاصیت ارتجاعی پوست و تغییرات هورمونی بهبود بخشد. اگر از اندازه سینه خود راضی هستید، اما از وضعیت و حالت آن رضایت ندارید لیفت سینه یک راه حل ایده آل است. در طول لیفت سینه، جراح پوست اضافی را برمی‌دارد، بافت اطراف را سفت می‌کند و همچنین می‌تواند نوک پستان را تغییر دهد تا ظاهری جوان تر و کانتور ایجاد کند. از آنجایی که مقداری از پوست برداشته می‌شود، سینه‌ها ممکن است در نتیجه لیفت پرتر و خوش فرم تر به نظر برسند. نتایج لیفت سینه فوری و طولانی مدت است.

بزرگ کردن سینه بر افزایش اندازه و شکل سینه با استفاده از ایمپلنت‌های نمکی یا سیلیکونی تمرکز دارد. علاوه بر اندازه سینه مورد نظر، عوامل دیگری که باید در نظر بگیرید عبارت‌اند از شکل ایمپلنت، نوع ایمپلنت و موقعیت آن روی سینه شما. نتایج نهایی پروتز سینه ممکن است چند هفته یا چندین سال طول بکشد. به خاطر داشته باشید که پروتز سینه ممکن است به دلیل عواملی مانند افزایش سن و نوسانات وزن، به مرور زمان نیاز به تعویض داشته باشد.

درمان افتادگی سینه با لیفت

لیفت سینه به دو صورت کلی جراحی و غیر جراحی انجام می‌شود. در جراحی لیفت سینه، چربی اضافه و پوست شل شده برداشته می‌شوند و سینه‌ها سفت‌تر جای می‌گیرند.برای لیفت سینه بدون جراحی روش‌های متنوعی وجود دارد که یکی از آن‌ها لیفت سینه با نخ است. در لیفت سینه با نخ، از طریق یک سوزن نازک، نخ‌های کوتاه و باریکی وارد بافت سینه می‌شوند و پزشک با کشیدن این نخ‌ها، سینه‌ها را بالاتر می‌کشد. نخ‌ها قابل جذب هستند و تا زمانی که به طور کامل جذب شوند، ترمیم لیفت نیاز نیست. 

اگر سینه‌های شما دچار افتادگی شده باشند، می‌توانید با لیفت این افتادگی را برطرف کنید. از دیگر روش‌های موجود برای درمان افتاگی سینه با لیفت، شامل لیفت سینه با CACI است. در این روش با فرستادن شوک‌های برقی به بافت سینه، سینه صاف‌تر و محکم‌تر در جای خود می‌ایستد. این روش در گذشته برای مشکلات عضلانی به کار گرفته می‌شد، اما امروزه برای لیفت نیز کاربرد دارد. 

کاربرد لیفت سینه و پروتز سینه چیست

لیفت سینه برای تغییر فرم سینه‌ها و محکم‌تر قرار گرفتن آن‌ها در جای خود استفاده می‌شود. در واقع با لیفت سینه می‌توان افتادگی را برطرف کرد. اما برای تغییر سایز سینه و مدل سینه می‌توان از پروتز سینه استفاده کرد. 

آیا پروتز یا لیفت سینه به سفت کردن سینه کمک می‌کند؟

هر دو روش در نهایت سینه‌هایی با فرم بهتر به شما تحویل می‌دهند. تنها تفاوت آن‌ها در این است که پروتز سینه سایز سینه را بزرگ‌تر می‌کند. اما هر دو در نهایت سینه‌های شما را سفت‌تر می‌کند. 

مزایا و معایب لیفت و پروتز سینه

مزایا

با لیفت و پروتز سینه، اندام زیباتر و جذاب‌تری خواهید داشت و اعتماد به نفس شما افزایش می‌یابد. همچنین افتادگی و چین و چروک‌ها در سینه برطرف می‌شوند. کسانی که سایز سینه‌ی بسیار کوچکی دارند، با کمک پروتزها می‌توانند این کوچکی سایز را جبران کنند. 

عوارض 

اگر جراحی پروتز یا لیفت سینه انجام دهید ممکن است دچار عوارض جراحی شوید. عوارض جراحی شامل خونریزی، ورم و درد در ناحیه‌ی جراحی می‌باشد. از دیگر عوارضی که ممکن است لیفت و پروتز سینه برای شما به یادگار بگذارند، عدم قرینگی بعد از انجام فرایند است. 

پروتز معمولا تاریخ مصرف ندارد اما بهتر است که بعد از 10 سال آن‌ها را تعویض کنند.

یکی از معایب لیفت، موقتی بودن آن است. این که بعد از مدتی باید لیفت را ترمیم کنید، نیازمند هزینه‌ و انرژی است. روش دائمی آن جراحی لیفت است که همراه با خطرات بیهوشی عمومی و عوارض بعد از جراحی است. 

قیمت لیفت سینه و پروتز سینه

پروتز سینه معمولا از هزینه‌ی بالاتری برخوردار است و حدود 28 تا 40 میلیون می‌باشد. 

جراحی لیفت سینه حدود 25 میلیون تومان و لیفت سینه با نخ حدود 12 تا 15 میلیون تومان هزینه دارد. 

سخن پایانی

اگر به دنبال افزایش جذابیت ظاهری از طریق لیفت سینه یا بزرگ کردن سینه هستید و تصمیم دارید جراحی لیفت سینه یا پروتز انجام دهید، بهتر است قبل از اقدام به این عمل تمامی جوانب را درنظر بگیرید، مزایا و معایب را بسنجید و انتظارات خود را با پزشک درمیان بگذارید تا بتواند شما را درباره نتایج کاملا تفهیم کند و تصور غیر معقولانه یا آرمانی شما را تعدیل کند.

مجله سلامت و زیبایی دکترتو : https://doctoreto.com/blog/ 

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *