عمل بینی استخوانی با لیزر

عمل بینی استخوانی با لیزر

اینکه یک بینی گوشتی است و یا استخوانی را نوع پوست روی بینی و ضخامت آن تعیین می‌کند. اصطلاح بینی‌ های استخوانی درواقع به بینی‌هایی گفته می‌شود که دارای پوست نازک و دارای غضروف‌های ضخیم هستند. عمل بینی استخوانی با لیزر امکان پذیر نمی باشد و در واقع چیزی که شما در تبلیغات مشاهده می نمایید پلاسما جت بینی های استخوانی است . در این روش پوست بینی جمع می شود و در واقع تغییری بر روی استخوان و یا غضروف ها اتفاق نمی افتد.

بینی‌های استخوانی چون دارای پوست‌های نازکی هستند استخوان‌ها قابل مشاهده هستند. غضروف‌ها در این نوع بینی‌ها قوی هستند. در این بینی‌ها نوک بینی افتاده و یا پهن کمتر مشاهده می‌شود که در بینی‌های گوشتی بیشتر روئیت می‌گردد.

در پلاسما جت بینی که به عمل بینی استخوانی با لیزر معروف می باشد ، با استفاده از پلاسما (حالت چهارم ماده ) در سطح پوست سوراخ های ریزی ایجاد می کنند و در واقع پوست را میسوزاند. ب این شکل پوست بینی جمع می شود و در  سایز بینی تغییرات کمی ایجاد می شود. به یاد داشته باشید که عمل بینی استخوانی با لیزر در چند جلسه انجام می پذیرد و تغییرات آن در مقایسه با عمل بینی استخوانی بسیار ناچیز است.

همچنین این روش در بینی هایی عمل شده نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

عمل بینی استخوانی

عمل بینی استخوانی به دلیل شرایط آناتومیک بینی نسبت به عمل جراحی بینی گوشتی کمی آسان تر است. اما امروزه به توجه به پیشرفت‌های صورت گرفته درزمینهٔ عمل‌های جراحی زیبایی به‌خصوص عمل بینی گوشتی میزان رضایت بیشتر شده و میزان بازگشت به حالت قبل در بینی کاهش می‌یابد.

اینکه این نوع عمل چه میزان شانس موفقیت دارد برمی‌گردد به اینکه فرد چه توقعی از جراحی داشته باشد. مثلاً برخی از اشخاص به دنبال یک بینی بی‌عیب و نقص هستند و فقط به دنبال برطرف کردن عیوب آن هستند. اما برخی دیگر به دنبال یک ایده آل برای بینی خود هستند. اینجاست که اهمیت جلسات مشاوره با پزشک متخصص و جراح قبل از عمل مشخص می‌گردد. در این جلسات پزشک شما به‌طور واضح و کاملاً شفاف همه آنچه شما انتظار دارید شنیده و همچنین فرم نهایی بینی شما را پس از عمل تشخیص داده و به شما نشان می‌دهد؛ که این مورد می‌تواند به کمک دانش مهندسی پزشکی و تکنیک‌های پیشرفته آن انجام پذیرد.

افراد دارای بینی گوشتی بدانند

افراد با بینی گوشتی بهتر است به این نکته توجه کنند که با عمل جراحی بی شک فرم بینی آن‌ها تغییر خواهد کرد و صاحب چهره زیباتری خواهند شد؛ اما این عمل خالی از عوارض نخواهد بود و میزان تورم صورت این افراد بعد از عمل بینی گوشتی می‌تواند بیشتر از افرادی باشد که بینی استخوانی دارند باشد. همچنین این افراد نیاز به مراقبت‌های بیشتری دارند.

 بهتر است بدانید که اگر بینی شما یک بینی گوشتی است مطمئناً به دلیل دقت بالایی که حین جراحی می‌طلبد به همان میزان هزینه بیشتری هم باید برای ان پرداخته شود. علاوه براین این هزینه‌ها به عوامل دیگری ازجمله شهرت و سابقه کار جراح برمی‌گردد.

معمولا عمل بینی با لیزر در بینی های گوشتی تغییرات بیشتری را به دنبال دارد و افراد با بینی استخوانی بهتر است فریب چنین تبلیغاتی را نخورند. هیچ چیزی به اندازه جراحی نمی تواند انتظارات فرد را برآورده نماید.

جمع‌بندی

گفتیم که  از انواع بینی، بینی‌های گوشتی و استخوانی است که درصورتی‌که نیاز به عمل جراحی داشته باشد به دلیل فرم خاص خود و ریزه‌کاری‌های جراحی نیاز به مراقبت و همچنین هزینه‌های بیشتری خواهد داشت. یکی از مواردی که لازم است به آن اهمیت دهید جلسات مشاوره با جراح خود است تا همه‌چیز را به‌صورت واضح و شفاف با او در میان بگذارید و انتظارات خود را به‌طور دقیق شرح دهید.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *