عمل بینی استخوانی بهتر است یا گوشتی ؟

اصولا گفتن این که کدام عمل بینی بهتر است درست و منطقی به نظر نمی رسد ، اما درباره نتیجه چنین عمل هایی می توان بحث کرد. به طور کلی نتیجه عمل به موارد مختلفی بستگی دارد ، شما حتما باید این جراحی را نزد بهترین جراح بینی که می شناسید انجام دهید. برای اسخ به سوال عمل بینی استخوانی بهتر است یا گوشتی ؟  با مجله زیبا بمان همراه باشید.

تفاوت نتیجه عمل بینی استخوانی و جراحی بینی گوشتی به علت تفاوت در ساختار این نوع بینی ها است. معمولا مشاهده می شود که افرادی که بینی استخوانی دارند اگر این جراحی برایشان به خوبی انجام شده باشد ، از نتیجه عمل راضی هستند و تغییرات بیشتری را احساس می کنند. اما افرادی که بینی گوشتی دارند ، به دلیل این که بیشتر ساختمان بینیشان غضروف های نازک و ضعیف است و بینی های بسیار بزرگی دارند ، نباید انتظار بینی فانتزی داشته باشند و معمولا نتیجه چنین جراحی ، بینی طبیعی است.

اما با این حال اگر بینی گوشتی دارید ، اصلا نگران نباشید . در تکنیک های جدید عمل زیبایی بینی می توان گفت تفاوت زیادی بین نتیجه بینی وجود ندارد و همه آن بستگی به مهارت پزشک دارد.

عمل بینی استخوانی بهتر است یا گوشتی

تفاوت جراحی بینی گوشتی و استخوانی

بینی استخوانی دارای پوست نازک هستند و معمولا دارای قوز و یا انحراف تیغه بینی هستند . اما بر عکی بینی های گوشتی داری پوست ضخیم و غضروف های ضعیف هستند که منجر شده است تا این نوع بینی ها نوک پهن و افتاده داشته باشند و پره های بینی در این نوع بینی ها ضخیم است.

در تکنیک های قدیمی عمل بینی گوشتی با برداشت غضروف ها و تراشیدن استخوان ، معمولا بیمار بلافاصله بعد از عمل رضایت کامل از نتیجه داشت ، اما با گذشت زمان این افراد دچار افتادگی نوک بینی می شدند و مجبور به انجام عمل ترمیمی می شدند اما امروزه بجای برداشتن غضروف با حالت دادن به آنها سعی می شود از این افتادگی جلوگیری شود. از طرفی هدف از جراحی بینی استخوان کاهش پهنای نوک بینی و اصلاح پره های بینی است به طوری که مشکلاات تنفسی برای فرد ایجاد نشود.

در جراحی بینی استخوانی جراح توانایی مانور دادن بیشتر دارد. معمولا هدف از این جراحی اصلاح قوز بینی و و داشتن تیغه صاف و رفع انحراف است . شکل دهی به نوک بینی در این نوع بینی ها آسان تر است ولی همه این ها بستگی به مهارت جراح دارد. از طرفی افرادی که طرفدار بینی فانتزی هستند ، با داشتن بینی استخوانی می توانند به نتیجه دلخواه خود برسند. زیرا پوست نازک و صاف تر باعث می شود بینی بعد از جراحی فرم بهتری بگیرد

در آخر برای پاسخ به سوال عمل بینی استخوانی بهتر است یا گوشتی باید گفت که با توجه به پیشرفت تکنیک های جراحی نگرانی از این بابت نداشته باشید و فقط انتظارات معقولانه داشته باشید و در انتخاب جراح دقت نمایید.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *