ماسک رفع سیاهی زیر بغل

ماسک رفع سیاهی زیر بغل

علت سیاهی زیر بغل

افراد زیادی هستند که از سیاهی زیر بغل خود رنج می برند و از پوشیدن تاب و آستین کوتاه و آستین حلقه ای احساس شرم زدگی می کنند. ماسک رفع سیاهی زیر بغل یکی از آسان ترین روش های درمان است. قبل رفتن به سراغ درمان ها بهتر است با علت تیرگی زیر بغل آشنا شویم .

استفاده ی زیاد از ژیلت هنگامی که برای از بین بردن موهای زائد زیر بغل از ژیلت استفاده می کنید در واقع آن ها را به صورت سطحی از بین برده اید و ریشه ی باقی آنها زیر پوست نازک زیر بغل موجب سیاهی می شود .همچنین موهای زائد ضخیم می شوند و این موضوع در سیاهی زیر بغل نیز نقش دارد.

برای اینکه زیر بغل سیاهی نداشته باشید با پارچه ی ضخیم و لیف سلول های مرده این ناحیه را از بین ببرید . زیرا یکی از علت های سیاهی زیر بغل آنها هستند. تعریق زیاد زیر بغل و استفاده ی بیش از حد اسپری های ضد تعریق نیز موجب سیاهی می شود و بهتر است برای رفع تعریق زیاد از روش های طبیعی استفاده و حتی تزریق بوتاکس زیر بغل انجام دهید .

به جای استفاده از لباس های تنگ که موجب استحکاک بین پوست و لباس می شود و این امر باعث تغییر رنگ زیر بغل خواهد شد از لباس های گشاد و پارچه ای استفاده کنید. عامل وراثت و دیابت نیز میتواند علت های تیرگی زیر بغل باشد.

امروزه یکی از رواج ترین درمان های خانکی ماسک می باشد ماسک از مواد مختلف و طبیعی ساخته شده و شما را از دست عارضه های مختلف و مشکلات پوستی و همین تیرگی زیر بغل راحت میکند. در این مقاله قصد اشنایی شما را با چند ماسک رفع سیاهی زیر بغل داریم.

ماسک رفع سیاهی زیر بغل

10 ماسک رفع سیاهی زیر بغل

1-ماسک سدر

یه ماسک بسیار ساده و بسیار تاثیر گذار ماسک سدر است. برای این کار ، مقداری سدر ، چند قاشق ابلیمو و چند قاشق ماست را مخلوط کنید انقدر هم بزنید که ترکیب سبز رنگ به دست بیاید . این مخلوط را  روی زیر بغل خود به صورت دورانی مالش دهید (10 دقیقه) این کار را هفته ای دو بار انجام دهید تا تیرگی رفع شود.

2- ماسک روغن نارگیل

مواد لازممقدار لازم
شکریک قاشق
روغن نارگیلنصف قاشق
جوش شیرینیک قاشق
گوجه ی رنده شدهدو قاشق

تمامی مواد را به ترتیب و به خوبی مخلوط با استفاده از یک مسواک و یا براش تمیز قسمت تیره به مدت 30 دقیقه قرار دهید و بعد بشویید . این ماسک را ماهی یک بار مصرف کنید همان بار اول ممکن است متوجه روشن شدن پوست خود شوید .این ماسک بسیار قوی و موثر است.

3-ماسک شیر

یک قاشق آرد برنج  و یک قاشق شیر را تهیه و با هم ترکیب کنید بر روی زیر بغلتان به صورت دورانی مالش دهید صبر کنید به خوبی خشک شود بعد از گذشت ۱۰ دقیقه بشورید. شیر یکی از قوی ترین پاک کننده های پوست است که از گذشته بسیار مور استتفاده قرار می گرفته است و برای از بین بردن لک و سیاهی زیر بغل نیز تاثیر گذار است.

4- ماسک سیب زمینی

در سیبزمینی ترکیباتی وجود دارد برای رفع تیرگی زیر بغل و شادابی پوست آن بسیار تاثیر گذار است میتوانید سیب زمینی را رنده کنید و به مدت 30 دقیقه روی زیر بغل قرار دهید البته ترکیب آن با مقداری ابلیمو ترکیبی جادویی پدید می اورد.

5- ماسک آبلیمو

آب لیمو، آب خیار و زردچوبه را مخلوط کرده تا به صورت خمیری یا حالت چسبی پیدا کند. آن را روی زیر بغل خود بمالید و بعد 20 دقیقه ماندگاری بشویید. این کار یک قدم بلد برای روشن کردن تیرگی زیر بغل است.

6- ماسک سرکه سیب

سرکه سیب ۱قاشق، ماست ۲قاشق و عسل ۱قاشق را ترکیب کنید تا ماسک مورد نظر تهیه شود در مرحله بعد یک لایه از آن را روی زیر بغل بمالید و بعد از ۱۵ دقیقه با آب ولرم بشویید.

7- ماسک ماست

آرد نخودچی ، ماست ، لیمو و زرد چوبه مواد را مخلوط و ماسک حاصل را بر روی پوست بمالید و به مدت 10 تا 15 دقیقه روی آن بماند تا تاثیر خوبی بگذارد.

آرد نخود را یا با ماست و یا با شیر ترکیب کنید بگذارید در طول شب بر روی پوست زیر بغلتان بماند زیرا اینگونه نتیجه ی بهتری خواهید گرفت البته کثیفی ملافه ها نگران کننده است پس میتوانید یک پارچه که به راحتی قابل شستشو است روی رخت خواب خود بکشید  و برای اثر بخشی سریع تر این ترکیب ابلیمو را به آن اضافه کنید.

8- ماسک زعفران

یک ترکیب جالب برای رفع تیرگی زیر بغل که همچنین بوی بد عرق را از بین میبرد ترکیب زعفران با ماست یا خامه است که بهترین زمان استفاده از آن قبل خواب است و بهتر است بگذارید تا صبح بر روی آن بماند.

9- ماسک خیار

خیار را له کنید و آن را فشار دهید و آبش را بگیرید و مقدار کافی زرد چوبه و ابلیمو را به آن بیفزایید آنها را مخلوط کنید و روی ناحیه ی مورد نظر بمالید و به مدت 30 دقیقه بگذارید بماند و بعد میتوانید آن را بشویید هر روز و یا حداقل دو روز یک بار آن را تکرار کنید. آبلیمو خاصیت روشن کنندگی دارد و هنگام مخلوط با زرد چوبه که مانع تغییر رنگ میشود یک ترکیب معجزه آوری خواهد بود.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *