تزریق بوتاکس زیر بغل

تزریق بوتاکس زیر بغل کاهش تعریق

یکی از راه های کاهش تعریق ، تزریق بوتاکس زیر بغل است. بوتاکس ساخته شده از سم بوتولینوم است ، شاید با شنیدن کلمه سم نگران شوید اما ترس و نگرانی را کنار گذاشته چون استفاده از این سم در علم پزشکی هیچ مشکلی به وجود نمی اورد .بوتاکس با وارد شدن به زیر پوست ماهیچه های آن ناحیه را فلج و سبب از بین رفتن چین و چروک آن قسمت می شود .

گاهی ممکن است شما از تعریق بیش از حد زیر بغل خود رنج ببرید شما میتوانید با بوتاکس از شر عرق زیاد بدن خود راحت شوید . فعالیت زیاد سیستم عصبی سمپاتیک که کارکرد غدد عرق توسط آن انجام می گیرد میتواند علت تعریق زیاد زیر بغل باشد. همچنین علل عصبی، متابولیک و برخی بیماری های سیستمیک میتوانند دلیل این مشکل آزار دهنده باشند.

اگر تعریق زیاد بدن شما با مواد ضد تعریق رفع نشده میتوانید به سراغ بوتاکس زیر بغل بروید البته قبل آن باید چندین معاینه و آزمایش انجام دهید تا بدانید بدن شما آنتی بادی سم بوتولینوم تولید نمیکند و نسبت به این سم مقاومت نخواهد کرد و همچنین دیگر نکات توسط این ازمایش و معاینه ها چک شود. تزریق بوتاکس زیر بغل مانع تعریق نقاط دیگر بدن نخواهد شد زیرا بدن شما با این کار دمایش تنظیم میشود.

افراد در چه سنینی بیشتر دچار تعریق زیاد بدن می شوند ؟

بیشتر افراد سنین 18 تا 54 سال درگیر تعریق بیش از حد بدن میشوند که مشکلاتی را برای آنها در خانواده ، اجتماع و حتی در کار آنها به وجود می آورد. افرادی که میخواهند بوتاکس زیر بغل انجام دهند حداقل 18 سال را باید داشته باشند بهتر است در سنین بالا تزریق بوتاکس انجام دهید.

اقدامات قبل از تزریق بوتاکس زیر بغل

اگر داروی رقیق کننده ی خون مصرف میکنید برای جلوگیری از کبودی زیر بغل چند روز قبل آن را مصرف نکنید و از شیو زیر بغل 2 تا 3 روز قبل تزریق بوتاکس بپرهیزید.

تزریق بوتاکس زیر بغل

نحوه تزریق بوتاکس زیر بغل چگونه است ؟

بوتاکس توسط متخصصان پوست با استفاده از سوزن کوچکی به زیر بغل افراد تزریق می شود و برای کاهش درد زیر بغل شما را بی حس می کنند و کمپرس آب سرد در اختیارتان می گذارند و شاید لازم باشد بعد از بوتاکس چندین بار زیر بغلتان توسط متخصص چک شود . مقدار تزریق بوتاکس به هر زیر بغل معمولا 50 واحد است و اگر مقدار بیشتر باشد باعث خشک ماندن زیر بغل بیشتر خواهد بود.

مدت زمان کمی به اندازه ی 20 تا 40 دقیقه وقت میبرد ،  با اولین تزریق بوتاکس نتیجه را خواهید دید و ماهیچه های دیگر نقاط بدن مختل نمی شوند اما این درمان هزینه ی بسیار بالایی دارد ، مدت ماندگاری کم و نیاز به تزریق دوباره می باشد و احتمال مقاومت به سم بوتولینوم است.

نتایج تزریق بوتاکس زیر بغل

به مدت 2 تا 7 روز بعد از تزریق میتوانید شاهد خشکی زیر بغلتان باشید البته برای بعضی از افراد ممکن است تاثیر گذار نباشد همچنین باید توسط متخصص چک شود تا اگر نواحی از بدن تزریق نشده بود دوباره اقدام کند. 4 تا 14 ماه اثر بوتاکس باقی می ماند سپس برای تزریق بوتاکس دوباره باید اقدام شود بهترین زمان برای اقدام دوباره 6 ماه بعد از تزریق قبلی می باشد.

علت اثر نکردن تزریق بوتاکس چیست ؟

اگر پس از گذشت 7 روز  اثرات خشکی زیر بغل نمایان نشد میتواند به علت های مختلفی چون تزریق نادرست ، مقاومت به سم ، مقدار کم سم بوتولینوم و یا کیفیت پایین محصول باشد. به همین علت باید قبل و بعد تزریق بوتاکس معاینه شوید تا مشکلی برای انجام درمان وجود نداشته باشد و در صورت تزریق نادرست دوباره تزریق صورت بگیرد.

عوارض ها

بوتاکس زیر بغل عوارض هایی دارد البته دوز سم بوتولینوم برای هر فرد اندازه گیری و از عوارض کم می کند. از عوارض های بوتاکس زیر بغل درد در ناحیه سر ، زیر بغل و گردن میباشد ، کبودی زیر بغل ، احساس سرماخوردگی به صورت موقت ، مشکل بینایی یا نفس کشیدن از جمله دیگر این عوارض ها است.

تا 24 ساعت بعد از تزریق ورزش و فعالیت های سنگین انجام ندهید ، اپلاسیون نکنید و همچنین از لیزر موهای زائد بپرهیزید و از حمام با آب داغ اجتناب کنید.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *