تزریق بوتاکس زیر بغل

یکی از راه‌های کاهش تعریق، تزریق بوتاکس زیر بغل است. بوتاکس ساخته شده از سم بوتولینوم است، شاید با شنیدن کلمه سم نگران شوید اما ترس و نگرانی را کنار گذاشته چون استفاده از این سم در علم پزشکی هیچ مشکلی به وجود نمی‌آورد. بوتاکس با وارد شدن به زیر پوست ماهیچه‌های آن ناحیه را فلج و سبب از بین رفتن چین و چروک آن قسمت می‌شود.

گاهی ممکن است شما از تعریق بیش از حد زیر بغل خود رنج ببرید شما می‌توانید با بوتاکس از شر عرق زیاد بدن خود راحت شوید. فعالیت زیاد سیستم عصبی سمپاتیک که کارکرد غدد عرق توسط آن انجام می‌گیرد می‌تواند علت تعریق زیاد زیر بغل باشد. همچنین علل عصبی، متابولیک و برخی بیماری‌های سیستمیک می‌توانند دلیل این مشکل آزاردهنده باشند.

اگر تعریق زیاد بدن شما با مواد ضدتعریق رفع نشده می‌توانید به سراغ بوتاکس زیر بغل بروید البته قبل آن باید چندین معاینه و آزمایش انجام دهید تا بدانید بدن شما آنتی بادی سم بوتولینوم تولید نمی‌کند و نسبت به این سم مقاومت نخواهد کرد و همچنین دیگر نکات توسط این آزمایش و معاینه ها چک شود. تزریق بوتاکس زیر بغل مانع تعریق نقاط دیگر بدن نخواهد شد زیرا بدن شما با این کار دمایش تنظیم می‌شود.

تزریق بوتاکس زیر بغل کاهش تعریق

چگونگی عملکرد بوتاکس زیر بغل

بوتاکس اعصاب فعال‌کننده غده‌های عرق را مسدود می‌کند و بر روی آنها تاثیر می‌گذارد. زمانی که دمای بدن در فرد افزایش می‌یابد غدد عرق فعال می‌شوند و باعث می‌شود که غدد عرق به صورت خودکار دمایش کاهش یابد. در افراد مبتلا به هایپر هیدروزیس اعصاب فعال کننده این غدد پیش فعال عمل می‌کنند. تزریق مستقیم بوتاکس به بخش‌هایی که دارای تعرق شدید شده است باعث فلج کردن اعصاب بیش فعال خواهد شد. اگر اعصاب قادر به رساندن پیام تعریق نباشد تعریق ایجاد نخواهد شد. بوتاکس قادر است تنها در نواحی تزریق شده از تعریق جلوگیری کند.

افراد در چه سنینی بیشتر دچار تعریق زیاد بدن می‌شوند؟

بیشتر افراد سنین 18 تا 54 سال درگیر تعریق بیش از حد بدن می‌شوند که مشکلاتی را برای آنها در خانواده، اجتماع و حتی در کار آنها به وجود می‌آورد. افرادی که می‌خواهند بوتاکس زیر بغل انجام دهند حداقل 18 سال را باید داشته باشند بهتر است در سنین بالا تزریق بوتاکس انجام دهید.

اقدامات قبل از تزریق بوتاکس زیر بغل

اگر داروی رقیق کننده‌ی خون مصرف می‌کنید برای جلوگیری از کبودی زیر بغل چند روز قبل آن را مصرف نکنید و از شیو زیر بغل 2 تا 3 روز قبل تزریق بوتاکس بپرهیزید.

تزریق بوتاکس زیر بغل

نحوه تزریق بوتاکس زیر بغل چگونه است؟

بوتاکس توسط متخصصان پوست با استفاده از سوزن کوچکی به زیر بغل افراد تزریق می‌شود و برای کاهش درد زیر بغل شما را بی‌حس می‌کنند و کمپرس آب سرد در اختیارتان می‌گذارند و شاید لازم باشد بعد از بوتاکس چندین بار زیر بغل‌تان توسط متخصص چک شود. مقدار تزریق بوتاکس به هر زیر بغل معمولا 50 واحد است و اگر مقدار بیشتر باشد باعث خشک ماندن زیر بغل بیشتر خواهد بود.

مدت زمان کمی به اندازه‌ی 20 تا 40 دقیقه وقت می‌برد، با اولین تزریق بوتاکس نتیجه را خواهید دید و ماهیچه‌های دیگر نقاط بدن مختل نمی‌شوند اما این درمان هزینه‌ی بسیار بالایی دارد، مدت ماندگاری کم و نیاز به تزریق دوباره می‌باشد و احتمال مقاومت به سم بوتولینوم است.

بوتاکس زیر بغل چقدر ماندگاری دارد؟

به مدت 2 تا 7 روز بعد از تزریق می‌توانید شاهد خشکی زیر بغل‌تان باشید البته برای بعضی از افراد ممکن است تاثیرگذار نباشد همچنین باید توسط متخصص چک شود تا اگر نواحی از بدن تزریق نشده بود دوباره اقدام کند. 4 تا 14 ماه اثر بوتاکس باقی می‌ماند سپس برای تزریق بوتاکس دوباره باید اقدام شود بهترین زمان برای اقدام دوباره 6 ماه بعد از تزریق قبلی می‌باشد.

علت اثر نکردن تزریق بوتاکس چیست ؟

اگر پس از گذشت 7 روز اثرات خشکی زیر بغل نمایان نشد می‌تواند به علت‌های مختلفی چون تزریق نادرست، مقاومت به سم، مقدار کم سم بوتولینوم و یا کیفیت پایین محصول باشد. به همین علت باید قبل و بعد تزریق بوتاکس معاینه شوید تا مشکلی برای انجام درمان وجود نداشته باشد و در صورت تزریق نادرست دوباره تزریق صورت بگیرد.

عوارض ها

بوتاکس زیر بغل عوارض‌هایی دارد البته دوز سم بوتولینوم برای هر فرد اندازه‌گیری و از عوارض کم می‌کند. از عوارض‌های بوتاکس زیر بغل درد در ناحیه سر، زیر بغل و گردن می‌باشد، کبودی زیر بغل، احساس سرماخوردگی به صورت موقت، مشکل بینایی یا نفس کشیدن از جمله دیگر این عوارض‌ها است.

تا 24 ساعت بعد از تزریق ورزش و فعالیت‌های سنگین انجام ندهید، اپلاسیون نکنید و همچنین از لیزر موهای زائد بپرهیزید و از حمام با آب داغ اجتناب کنید.

بهترین نتیجه از تزریق بوتاکس زیر بغل چه زمانی به دست می‌آید؟

بهترین نتیجه از بوتاکس زمانی به دست خواهد آمد که این فرآیند توسط فرد متخصص و با تجربه انجام شود. تزریق بوتاکس می‌تواند در یک جلسه ملاقات با پزشک انجام شود.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.