ماسک صورت با موز

ماسک صورت موز

موز سرشار از ویتامین های  بی 6 و بی 12 می‎باشد که یک سیستم دفاعی در برابر چین و چروک و افتادگی و خطوط پوست دارد. علاوه بر ویتامین های نامبرده سرشار از آنتی اکسیدان و مواد شیمیایی گیاهی نیز می‎باشد که پوست زبر و پیر را درمان می‎کند. موز با تامین ویتامین ها و مواد معدنی پوست را جوان می‎کند. موز پوست زیر را نرم می‎کند. با وجود خاصیت های گفته شده درباره موز ما به معرفی ماسک صورت با موز می‌پردازیم. با مجله زیبا بمان همراه باشید و درباره این ماسک ها بیشتر بخوانید و بدانید.

ماسک صورت با موز

همانطور که اشاره کردیم موز سرشار از ویتامین است که علاوه بر ویتامین های بی 2 و بی 12 دارای ویتامین های سی، بی 2، بی 1، ایی و کاروتن می‎باشد.

طرز تهیه: یک عدد موز را له کنید و آن را 15 دقیقه روی پوست خود قرار دهید. بعد از مدت تایین شده آن را با آب سرد بشویید. سپس با چند قطعه یخ صورت خود را ماساژ دهید.

این ماسک موجب درخشانی پوست می‎شود و زبری پوست را از بین می‎برد.

ماسک موز و کیوی

1 عدد موز: دارای کامفرول و کوئرستین و در برابر التهاب پوست محافظت می‌کند

1 عدد کیوی: چربی زیاد پوست را کنترل کنید و رادیکال های آزاد را خنثی میکند و فرآیند پیری را کند میکند. بافت های مرده را از بین میبرد.

شیر خام

طرز تهیه: مواد را با هم مخلوط کنید. ماسک را روی پوست بگذارید و بعد از 15 دقیقه با آب گرم بشویید. برای خشک نشدن پوست چند قطره روغن زیتون به آن اضافه کنید.

ماسک صورت موز و جوش شیرین

نصف قاشق چای خوری جوش شیرین: از بین برنده آلودگی های چرب از صورت

1 عدد موز

طرز تهیه: این ماسک برای جوش و آکنه بسیار مفید است. موز را له کرده جوش شیرین را به آن اضافه کنید. می‎توانید کمی آب به آن اضافه کنید تا غلیظ شود. قبل از مصرف صورت خود را بشویید و خشک کنید. سپس محلول به دست آمده را به مدت 15 دقیقه روی پوست خود قرار دهید. می‎توانید 3 بار در هفته از آن استفاده کنید. جوش شیرین دارای خاصیت لایه برداری می‎باشد البته استفاده بیش از حد از آن توصیه نمی‎شود. پس از آنکه ماسک را از صورت خود شستید مقداری یخ را داخل پارچه قرار دهید و صورت خود را با آن ماساژ دهید که موجب می‌شود از ورود آلودگی جلوگیری شود.

ماسک صورت موز و شیر 

1 عدد موز

1 قاشق غذا خوری شیر: مرطوب کننده و پاک کننده

1 قاشق چایخوری آبلیمو تازه

طرز تهیه: این ماسک برای پاکسازی پوست مفید است. موز را له و شیر و آبلیمو را به آن اضافه نمایید تا به حالت خمیری دربیاید. به مدت 20 دقیقه روی صورت و گردن خود قرار داده و سپس آن را با آب بشویید.

ماسک موز و ماست و آب پرتقال

1 عدد موز

1 قاشق چایخوری ماست: منافذ پوست را می‎بندد و موجب جوانسازی پوست می‎شود

1 قاشق چایخوری آب پرتقال: دارای ویتامین سی که موجب تولید سلول های جدید پوستی می‌شود و خطوط چروک را کاهش می‌دهد

طرز تهیه: این ماسک برای چین وچروک بسیار مفید است. موز را له کنید و ماست و آب پرتقال را به آن اضافه کنید. پس از شستشو صورت یک لایه از آن را روی صورت خود قرار دهید. پس از یک دقیقه ماساژ روی صورت خود لایه دوم را قرار دهید. حداکثر 15 دقیقه روی صورت خود نگه دارید و سپس آن را با آب سرد بشویید زیرا موجب سفتی پوست شود و از وارد شدن آلودگی به منافذ پوست جلوگیری می‎کند و در آخر از مرطوب کننده استفاده کنید. می‎توانید یک قاشق روغن زیتون را نیز به آن اضافه کنید و استفاده کنید.

ماسک موز و عسل و آبلیمو

1 عدد موز

1 قاشق چایخوری آبلیمو تازه: رنگ پوست را متعادل می‎کند و موجب روشن شدن پوست تیره می‎شود

1 قاشق چایخوری عسل: کمک به روشن شدن پوست و از بین بردن آکنه ها

طرز تهیه: این ماسک برای روشن کردن پوست مفید است. 1 عدد موز را له کرده و عسل و آبلیمو را به آن اضافه کنید. قبل از استفاده از محلول صورت خود را با آب و صابون بشویید و خشک کنید. دو لایه از محلول را روی پوست خود بگذارید و به مدت 15 دقیقه اجازه دهید روی پوستتان بماند؛ سپس با آب ولرم بشویید.

این ترکیب برای کاهش لکه های تیره و جوش های پوست بسیار مفید است. این ماسک موجب مرطوب شدن پوست می‎شود.

ماسک موز و خیار

1 عدد موز

1 عدد خیار: به علت داشتن سیسلیس و آنتی اکسیدان موجب جوانسازی پوست می‌شود.

4 قاشق چایخوری آبلیمو تازه

طرز تهیه: مواد را به صورت خمیری درآورید و بعد از 30 دقیقه با آب ولرم بشویید. این ماسک سلولهای مرده پوست را برداشته و سلولهای آسیب دیده را ترمیم می‌کند. این ماسک یک سفید کننده طبیعی و برنزگی و جای زخم را محو می‌کند. از حلقه های خیار می‌توانید به تنهایی برای رفع سیاهی زیر چشم، گودی زیر چشم و پف زیر چشم می‌توانید استفاده کنید.

ماسک موز و کره

1 عدد موز: موز دارای اسید آمینه می‌باشد که موجب انعطاف پذیری پوست میشود

2 قاشق غذاخوری کره سفید: برای پوست حساس و آفتاب سوخته مفید است و برای رفع چین و چروک پوست نیز مفید است. به جای کره از شیر پرچرب نیز میتوانید استفاده کنید.

طرز تهیه: موز و کرده را با هم مخلوط کنید و روی صورت خود قرار داده و تا زمانی که خشک شود می‌توانید آن را روی پوست خود نگه دارید.

ماسک موز و جو دو سر

ماسک موز و جو دو سر

1 عدد موز

1 قاشق چایخوری آبلیمو تازه: دارای آنتی اکسیدان که موجب روشن شدن پوست می‌شود

یک چهارم فنجان جو دو سر: خاصیت تسکین دهنده

1 قاشق چایخوری عسل

طرز تهیه: این ماسک آلودگی هایی که پوست چرب آن را جذب می‎کند را از بین می‎برد و برای کسانی که دارای پوست چرب هستند. همچنین اگر بیماری های پوستی مانند اگزما و جای نیش حشرات را کاهش و موجب درخشان شدن پوست می‎شود. موز را له کرده و بقیه مواد را به آن اضافه کنید و پس از شستن و خشک کردن صورت خود آن را روی پوست خود قرار دهید و بشویید.

ماسک موز و زرده تخم مرغ

نصف یک عدد موز

1 قاشق چایخوری عسل: رطوبت را در پوست حفظ می‎کند، دارای خواص ضد باکتری می‎باشد

1 عدد زرده تخم مرغ

نصف فنجان جو دو سر پخته: به منافذ بسته شده کمک می‎کند و موجب رفع جوش های سرسیاه می‎شود

طرز تهیه: این ماسک برای کسانی که پوست خشک دارند مفید است. یک عدد موز را له و بقیه مواد را به آن اضافه کنید و روی صورت خود قرار دهید و بعد از  دقیقه بشویید.

ماسک موز و شیر

1 عدد موز

2 قاشق شیر پرچرب

برگ گل رز: برای سم زدایی و آرامش بدن به کار می‌رود. موجب کوچک شدن منافذ پوست شده و آن را نرم و انعطاف پذیر می‌کند. رز سفید از تولید آنزیم های پیری جلوگیری می‌کند.

1 قاشق کره: دارای ویتامین آ و موجب درخشان شدن پوست می‌شود.

طرز تهیه: این ماسک نیز برای کسانی که پوست خشک دارند مفید است. مواد را با هم مخلوط کرده و خمیر بدست آمده را بعد از 15 دقیقه از روی صورت خود بشویید.

ماسک موز و چوب صندل و عسل

1 عدد موز

1 قاشق غذا خوری پودر چوب صندل: کاهش استرس و اضطراب را که بر روی پوست تاثیرگذار است. برای درمان راش های پوستی و جوش های سرسیاه و آکنه موثر می‎باشد و چربی اضافی پوست را می‎گیرد.

نصف قاشق چای خوری عسل: برای اختلالات پوست مفید است

طرز تهیه: این ماسک باعث درخشش پوست می‎شود. موز را له و سپس پودر چوب صندل و عسل را به آن اضافه کرده تا به حالت خمیری دربیاید. به مدت

 دقیقه روی پوست خود قرار دهید و سپس آن را بشویید.

ماسک موز، عسل، تخم مرغ و آبلیمو

نصف یک عدد موز

1 قاشق چایخوری عسل

1 عدد زرده تخم مرغ: دارای ویتامین بی 1 که آکنه را کاهش می‎دهد. ویتامین بی 3 موجب افزایش گردش خون می‎شود و موجب درخشان شدن پوست می‎شود.

یک قاشق چایخوری آبلیمو تازه

طرز تهیه: این ماسک روشن کننده پوست می‎باشد. همه مواد را با هم مخلوط کنید و بعد از 20 دقیقه روی صورت خود بشویید.

ماسک موز و گلاب

1 عدد موز: از چرب شدن زیادی پوست جلوگیری میکند. لکه های پیری و خال های کوچک را از بین میبرد.

1 قاشق چایخوری گلاب: جای زخم وزخم را درمان و بافت پوست را بازسازی میکند.

طرز تهیه: این ماسک خاصیت ضدپیری دارد. طرز تهیه این ماسک نیز مانند ماسک های دیگر می‌باشد بعد از 20  دقیقه آن را از روی پوست خود با آب سرد بشویید.

ماسک موز و روغن نارگیل

1 عدد موز

1 قاشق غذا خوری روغن نارگیل: این روغن حاوی لوریک اسید که باکتری های آکنه را از بین می برد؛ همچنین دارای ویتامین ایی و سی می‎باشد که موجب تحریک کلاژن شده و انعطاف پذیری پوست را افزایش می‎دهد. این روغن در پوست نفوذ می‎کند و آن را مرطوب می‎کند.

طرز تهیه: روغن نارگیل آب شده را به موز له شده اضافه کرده و روی پوست خود قرار دهید و بعد از 30 دقیقه پوست خود را بشویید.

 اگر پوستتان به آبلیمو حساس است می‎توانید از آن استفاده نکنید.

از پوست موز نیز می توانید استفاده کنید که موجب درخشندگی پوست می‌شود.

از موزهای خیلی رسیده استفاده نکنید.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *