فعالیت بعد از آبدومینوپلاستی

انجام فعالیت بعد از آبدومینوپلاستی با توجه به شرایط بیمار برای هر فردی متفاوت است . اما هر فردی می تواند این شرایط را برای خود در نظر بگیرد و سپس میزان فعالیت خود را تنظیم کند. همه افرادی که اقدام به جراحی آبدومینوپلاستی می نمایند باید مراقبت ها و کارهایی جهت رسیدن به نتیجه مطلوب و همچنین کاهش عوارض ها انجام دهند. به همین منظور قصد داریم تا در این مقاله درباره فعالیت بعد از آبدومینوپلاستی مطالبی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

عمل آبدومینوپلاستی ، جراحی است که در آن پوست و چربی اضافی ناحیه شکم ببیمار برداشته می شود با نتجه آن کاهش سایز بیمار می باشد. به این موضوع توجه کنید که این جراحی موجب کاهش وزن نخواهد شد. بنابراین اگر بعد از انجام جراحی رژیم های غذایی را رعایت نکنید حتما به حالت قبل بر خواهید گشت.

فعالیت بعد از آبدومینوپلاستی

فعالیت های بعد از عمل

مسلما تا دو هفته بعد از عمل فرد باید استراحت کند و در این مدت انجام فعالیت های سنگین کاملا منع می شود. فرد در این مدت درد و کبودی و در برخی موارد خونریزی نیز دارد که به مرور بر طرف خواهد شد. البته در این مدت بعد از کم شدن درد ، بیمار می تواند فعالیت سبک مانند پیاده روی را شروع می شود. این کار به بیماران  این امکان را می دهد که بدن خود را در حال حرکت نگه داشته و این کار به روند بهبودی نیز کمک خواهد کرد.

افرادی که ورزش می کنند بعد از یک ماه می توانند ادامه دهند اما نه به صورت قبل. این ورزش ها باید سبک و به مرور افزایش پیدا کنند. فرد در دوره نقاهت یک ماهه نمی تواند ورزش کند زیرا این فعالیت ها موجب افزایش ضربان قلب و افزایش فشار خون و در نتیجه موجب خونریزی خواهد شد.

یکی از نگرانی های خانم ها برای نگه داری فرزندشان بعد از جراحی است. در دو هفته اول حتما فردی را برای مراقبت و نگهداری از فرزندانتان برگزینید. زیرا در این مدت جا به جا کردن فرزندتان کمی دشوار است. بعد از جراحی باید از داروهایی که جراح تجویز کرده استفاده نمایید. همچنین در صورت مشاهده خونریزی غیر عادی و یا درد زیاد و یا عفونت حتما به پزشک خود اطلاع دهید.

بعد از انجام عمل ، این وظیفه بیمار است که زمان مناسبی برای بهبودی بگذارد و سپس  فعالیت های خود را مجدد آغاز نماید. در آخر حتما باید به راهنمایی هایی جراح خود توجه کرده و مو به مو آن ها را انجام دهد. انتخاب بهترین جراح آبدومینوپلاستی از دیگر مواردی است که باید به آن قبل از انجام عمل توجه کنید.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *