چرا بعد از جراحی بینی جوش میزنیم؟

بسیاری از بیماران جراحی زیبایی بینی، بزرگسالان جوان یا حتی نوجوانان هستند و این گروه سنی می توانند  در معرض جوش های پوستی قرار بگیرند. به دنبال جراحی زیبایی صورت ، ممکن است بدون توجه به سن ، متوجه شوید که ناگهان جوش هایی در ناحیه صورت و اطراف بینی پدیدار شده است. اگر همیشه پوستی نسبتاً شفاف داشته اید ، این تغییر چهره ناگهانی می تواند ناراحت کننده باشد و باعث نگرانی شود که مشکلی برای شما پیش آمده است.

 آکنه پس از جراحی زیبایی کاملاً رایج است. خوشبختانه ، این جوش ها معمولاً مانند بسیاری از علائم دیگر مورد انتظار ، همچون تورم یا کبودی ، موقتی هستند. در این مقاله از مجله زیبا بمان به بررسی علت ایجاد جوش یا آکنه بعد از جراحی زیبایی بینی می پردازیم.

چرا بعد از جراحی بینی جوش میزنیم

چرا جوش های پوستی بعد از جراحی شایع هستند؟

در یک هفته بلافاصله بعد از جراحی بینی ، شما احتمالاً یک آتل و گچ روی بینی خود دارید که به شما کمک می کند تا  فرم جدید  بینی خود را تثبیت و محافظت کند. در حالی که این  گچ و چسب و آتل هدف مهمی دارند ، می تواند منافذ پوست بینی را مسدود کرده و در پاکسازی سبوم (چربی) از منافذ اختلال ایجاد کند. مسدود شدن منافذ پوست به هر دلیلی باعث ایجاد آکنه می شود. با این حال ، از بین بردن علت باعث می شود منافذ به تدریج پاک شوند .

برخی از افراد به داروها نیز حساس هستند و ممکن است پوست آنها هنگام مصرف آنتی بیوتیک یا داروی ضد درد تغییراتی نشان دهد. اگر بعد از شروع مصرف دارو ها ، بثورات ، خارش یا تغییرات ناگهانی پوستی مشاهده کردید ، بلافاصله با جراح خود صحبت کنید. درماتیت آلرژیک نادر است اما در واکنش به برخی چسب ها ممکن است و آلرژی های دارویی معمولاً علائم گسترده تری ایجاد می کنند. البته آکنه در ناحیه بینی کاملا طبیعی است و جای نگرانی ندارد.

چه کاری می توانید انجام دهید؟

اگر به دنبال عمل بینی  دچار آکنه می شوید ، شما تنها نیستید. می توانید در مورد نگرانی خود با جراح زیبایی بینی صحبت کنید و در مورد زمان شستشو و  یا استفاده از داروهای موضعی آکنه با آن ها مشورت کنید. اجتناب از فشار مستقیم به بینی بسیار مهم است ، بنابراین باید صبر کنید و منتظر زمان مطمئن برای شستشوی طبیعی صورت باشید.

اگر به طور معمول پوست شفافی دارید ، به احتمال زیاد می توانید انتظار داشته باشید که به محض برطرف شدن تورم و عدم استفاده از دارو ، شرایط طبیعی شده و چهره شما را به حالت بدون آکنه برگردانید.

التهاب همچنین می تواند با ایجاد چربی اضافی باعث واکنش پوست شود و ممکن است پوست حساس به راحتی تحریک شود. تورمی که به طور طبیعی می توانید انتظار داشته باشید در طی دو هفته اول به اوج خود می رسد، بنابراین می توانید اطمینان داشته باشید که التهاب و مشکلات پوستی که اغلب با آن به وجود می آیند در طی ماه اول برطرف می شوند

چگونه می توان از جوش های سر سیاه بعد از جراحی بینی خلاص شد؟

ممکن است بعد از عمل بینی پوست شما بسیار چرب و جوش های سرسیاه برجسته داشته باشد. با توجه به اینکه بینی برای روزها پانسمان بوده است ، بروز این عارضه کاملا طبیعی است و شما فرصتی برای پاک کردن چربی اضافی و پوست مرده بر روی بینی را نداشته اید. هنگامی که بینی شما تحت عمل جراحی قرار می گیرد ، غدد شما عامل دفع چربی بیشتری هستند. افزایش چربی و بسته شدن منافذ منجر به افزایش میزان جوش های سرسیاه می شود.

از آنجا که هنوز در مرحله بهبودی هستید ، باید در مورد داشتن پوست طبیعی خود صبور باشید. جوش های سرسیاه یکی از رایج ترین انواع آکنه است.روش های زیادی برای از بین بردن موقت جوش های سرسیاه وجود دارد اما هیچ یک از آنها راه حل های دائمی خوبی نیستند.

اکثر پزشکان توصیه می کنند که از هیچ چسب جوش سرسیاه در ناحیه بینی استفاده نکنید. در عوض ، برای پوشاندن جوش های سرسیاه به عنوان یک راه حل موقت از آرایش استفاده کنید. به شما توصیه می شود که به مدت 3-6 ماه و قبل از رفع تورم از چسب جوش سر سیاه بینی استفاده نکنید. اگر احساس کردید که آماده هستید ، با پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید استفاده از این چسب ها مشکلی ایجاد نمی کند

از هر نوع لایه برداری اسیدی یا درمان های پوستی خودداری کنید. با پزشک خود مشورت کنید تا ببینید کدام نوع درمان برای شما مناسب است.محصولات بدون نسخه که حاوی بنزوئیل پراکسید هستند ، برای مقابله با باکتری های آکنه بسیار مناسب هستند و می توانند مواردی باشند که می توانید از آن برای پاک کردن جوش های سرسیاه استفاده کنید. با این حال ، ابتدا اطمینان حاصل کنید که استفاده از آن در مورد شما بی خطر است ، با پزشک خود مشورت کنید.

جوش داخل بینی بعد از جراحی زیبایی بینی

منافذ پوست شما گاهی اوقات باچربی اضافی یا سلولهای مرده پوست مسدود می شود. هنگامی که چربی یا سلولهای مرده پوست در منافذ جمع می شوند ، ممکن است یک جوش ایجاد شود. این باکتری ها می توانند منجر به عفونت هایی مانند وستیبولیت در بینی شوند. برای کاهش درد و ناراحتی ، کمپرس گرم و مرطوب استفاده کنید. این روش درمانی را حداکثر سه بار در روز و هر بار به مدت 20 دقیقه تکرار کنید تا جوش برطرف شود.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.