نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

در مورد نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی باید گفت که مربوط به مراقبت های بعد از عمل جراحی محسوب می‌شود و توجه و مراقبت شما بسیار اهمیت دارد.

نحوه عمل بینی به این شکل است که پوست را از بافت زیرین آن جدا می‎کنیم و فلاپی را بالا می‎آوریم، زمانی که این جداسازی انجام می‎شود باعث تجمع خون و ترشحات و باعث ایجاد تورم می‎شود. در این زمان عروق خونی بینی و لنفاتیک بینی نیز قطع می‌شود که موجب تورم می‎شود، که به مرور زمان تورم از بین می‎رود. اگر در این مدت نحوه خوابیدن ما صحیح نباشد موجب می‎شود خون در یک محل جمع شود و باعث تورم شدیدتر شود. پس توصیه می‌شود که در صحیح خوابیدن شما منجر به بهبود سریعتر و رضایت شما از جراحی خواهد شد.

حداقل در 3 روز اول نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی به این شکل است که هنگام خوابیدن سر خود را بالاتر از بدن قرار دهید، این کار را برای خالی کردن مایعات میان بافتی است که از بینی و سر و صورت خارج شوند.

همانطور که گفته شد در روزهای اولیه بعد از جراحی به علت خونریزی هایی که در زیر پوست شما است، مایعاتی که از رگ ها خارج می‎شوند زیر پوست جمع می‌شوند باعث تورم در قسمت بینی و صورت شما می‎شود. به همین علت بهتر است سر بالاتر از بدن قرار داشته باشد تا مایعات میان بافتی از بینی و سر و صورت شما خارج شود.

در حالت نشسته و ایستاده مشکلی ایجاد نمی‌شود زیرا سر بالاتر از بدن قرار دارد اما در حالت خوابیده بهتر است از دو یا سه بالش زیر سر خود استفاده کنید. در چند ماه‌های اولیه از نمک کمتر استفاده کنید، برای اینکه استفاده از آن باعث تجمع مایعات و تورم می‌شود. وقتی هم که سر بالاتر از بدن قرار بگیرد هنگام خوابیدن، باعث می‌شود که خون به سمت پاها برود و تورم بینی و صورت جلوگیری می‎کند. بعد از جراحی بهتر است تنها بخوابید که در مراحل اولیه بهبودی باید از ضربه و تکان خوردن شدید بینی در برابر هر چیزی جلوگیری شود، مخصوصا از خوابیدن در کنار کودکان خودداری کنید چرا که ممکن است در اثر برخورد ناگهانی دست کودک با بینی شما دچار مشکلاتی شوید.

به پهلو خوابیدن بعد از عمل بینی

به پهلو خوابیدن بعد از عمل بینی

یکی از سوالات مشترکی که بین افرادی که تمایل به عمل زیبایی بینی دارند این است که آیا می‌توانند بعد از عمل بینی به پهلو بخوابند! بله می‌توانید، البته بهتر است بعد از دو هفته به این شکل بخوابید نباید بینی خود را به زمین فشار دهید. البته در صورتی که از 2 یا 3 بالش استفاده کنید این اتفاق نمی‌افتد.

پهلو به پهلو شدن بعد از عمل بینی

نیاز نیست که به حالت صاف و در یک حالت قرار بگیرید و می‎توانید هنگام خواب جابجا شوید، پهلو به پهلو شدن نیز مشکلی ندارد. فقط نباید به بینی‎تان فشار وارد شود.

بعد از چند روز (حداکثر 3 روز) می‎توانید تعداد بالش‎ها را کم کنید. بعد از تقریبا یک هفته بعد از عمل بینی با نظر پزشک می‎توانید به حالت عادی بخوابید و از این پهلو به آن پهلو شوید، و دیگر محدودیتی برایتان وجود نخواهد داشت.

رژیم غذایی بعد از جراحی بینی

  • همانطور که قبلا اشاره شد بعد از جراحی از نمک استفاده نکنید چرا که موجب تورم صورت و بینی شما می‌شود.
  • همچنین از آبمیوه های ترش نیز میل نکنید.
  • غذاهایی که اصلا میل نکردید را بعد از جراحی هم میل نکنید.
  • خوردن غذاهای جویدنی نیز ممنوع می‎باشد.
  • می‎توانید چند ساعت بعد از جراحی آب و مایعات بنوشید.
  • از نوشیدن قهوه نیز خودداری کنید زیرا با داروهای مسکن و آنتی بیوتیک که جراح بینی شما تجویز کرده است در تداخل است، توصیه می‌شود که به جای نوشیدن قهوه یک فنجان دم کرده نعناع یا سایر گیاهان دارویی و چای بدون کافئین در شب قبل از رفتن به رختخواب، می‌تواند به شما برای خوابی راحت‌ کمک کند.
Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *