جراحی كوچك كردن سينه با بيمه تامين اجتماعی

هزینه عمل کوچک کردن سینه به دلیل عوامل زیادی ممکن است وابسته باشد. یادگیری در مورد این عوامل می تواند به بیماران کمک کند تا بتوانند آگاهانه ترین تصمیم ممکن را بگیرند و برای تامین هزینه های پیش بینی شده برنامه ریزی کنند. در حالی که در نگاه اول غیرممکن است که دقیقاً بدانید این روش برای هر فرد چقدر هزینه دارد، اما تخمین‌هایی در دسترس است که به این مقاله به آن ها می پردازیم.

عمل کوچک کردن سینه چیست

عمل کوچک کردن سینه چیست؟

ماموپلاستی دو نوع دارد: ماموپلاستی کاهشی و ماموپلاستی افزایشی. ماموپلاستی کاهشی به جهت کوچک کردن سینه زنان استفاده می شود. ماموپلاستی کاهنده (Reduction Mammoplasty) عملی است که در آن حجم سینه را کاهش می دهند و فرم آن را اصلاح می کنند. جراحی کوچک کردن سینه اغلب در زنان با سینه های بزرگ و سنگین که ناراحتی قابل توجهی از جمله گردن درد، کمردرد و بی حسی یا ضعف به دلیل وزن سینه ها را تجربه می کنند، به کار می رود. در طی این روش، پوست، چربی و بافت اضافی سینه برداشته می شود.

هزينه عمل كوچك كردن سينه زنان چقدر است؟

هزینه کلی این عمل جراحی شامل حق العمل جراح و کمک جراح، هزینه تجهیزات، هزینه آزمایشات و سونوگرافی و هزینه داروهای مصرفی خواهد بود. بنابراین برای تعیین هزینه نهایی خود حتما باید با مطب جراح پلاستیک خود مشورت کنید. هزینه بالاتر زندگی به علاوه تقاضای بیشتر برای این جراحی ها اغلب سبب افزایش قیمت در همه تجهیزات می شود. بنابراین باور کنید یا نه، جایی که شما برای انجام جراحی انتخاب می کنید می تواند تاثیر زیادی بر میزان پرداخت شما داشته باشد. به طور معمول، جراحی های پلاستیک زیبایی مثل هزینه عمل كوچك كردن سينه زنان که در مناطق و شهرهای بزرگتر، کلان شهرها و شهرهایی که هزینه زندگی بسیار بالاتر است، انجام می شود، هزینه بیشتری نسبت به جراحی هایی که در شهرهای کوچکتر انجام می شود، خواهد داشت.

عمل کوچک کردن سینه شامل بیمه میشود

عمل کوچک کردن سینه شامل بیمه میشود؟

خیر، با توجه به آن که عمل کوچک کردن سینه یکی از عمل جراحی های زیبایی است هزینه آن تحت پوشش بیمه نخواهد بود. در صورتی که این عمل با هدف درمانی انجام شود ممکن است بخشی از هزینه های آن تحت پوشش بیمه قرار بگیرند.

هزینه عمل كوچك كردن سينه با بيمه تامين اجتماعي چقدر است؟

عمل کاهش سایز سینه یک نوع جراحی زیبایی است که گاهی اوقات جنبه درمانی نیز دارد. اگر عمل کوچک کردن سینه تنها جنبه زیبایی و غیر درمانی داشته باشد تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار نخواهد گرفت.

هزینه عمل ها و نحوه پوشش بیمه ها چگونه است؟

سینه های بزرگ موجب کمر درد، درد شانه ها و عدم توانایی در انجام برخی فعالیت ها می شوند. بنابراین این عمل علاوه بر جنبه زیبایی می تواند جنبه درمانی نیز داشته باشد و تحت پوشش برخی بیمه ها قرار بگیرد.

بیمه تکمیلی

اکثر طرح های بیمه درمانی هزینه های عمل های زیبایی سینه شما را پوشش نمی دهند. بنابراین قبل از انجام عمل کوچک کردن سینه، بیمه نامه درمانی خود را به دقت بررسی کنید. با توجه به نوع عمل و هزینه کلی آن، برخی از بیمه های تکمیلی و خصوصی درصدی از هزینه های این نوع جراحی را پرداخت می کنند. سپس خود بیمار باقی هزینه ها را تماما پرداخت می نماید.

بیمه تامین اجتماعی

در صورتی که فردی بخواهد از بیمه های دولتی استفاده کند، باید حتما در مراکز تحت نظر بیمه خود پذیرش شود تا بتواند از بیمه خود استفاده کند. اما عمل ماموپلاستی کاهشی اگر تنها به سبب جنبه زیبایی انجام شود تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی نمی باشد.

بدون بیمه

هزینه عمل ماموپلاستی با بیمه، با توجه به نوع بیمه و شرح وظایف آن تعیین می گردد. در غیراینصورت و عدم استفاده از بیمه نامه، هزینه آن به صورت آزاد محاسبه می گردد.

انتخاب پزشک برای کوچک کردن سینه

یکی دیگر از عواملی که بر هزینه بزرگ کردن سینه تأثیر می گذارد، جراح و امکاناتی است که انتخاب می کنید. هنگام انتخاب یک جراح پلاستیک برای بزرگ کردن سینه، به یاد داشته باشید که تجربه جراح و راحتی شما با او به اندازه هزینه نهایی جراحی اهمیت دارد. مهم است که به دنبال یک جراح پلاستیک با تخصص و دانش کافی بگردید که روش ها و سبک زیبایی شناختی او به خوبی با اهداف شما مطابقت داشته باشد. کوچک کردن سینه می تواند یک تجربه تغییر دهنده زندگی باشد، بنابراین همیشه باید بهترین دكتر جراحی كوچك كردن سينه را نه تنها بر اساس هزینه، بلکه بر اساس تجربه و آموزش انتخاب کنید. دکتر وحید حریری جراح پستان و فلوشیپ جراحی زیبایی، دارای رزومه عالی و معتبر است که در زمینه عمل ماموپلاستی کاهشی تجربه بسیار بالایی دارد.

جمع بندی

جراحی پلاستیک زیبایی در طول سال ها بسیار محبوب شده است که می تواند یک تجربه مثبت و فوق العاده در جهت بهبود ظاهر و افزایش اعتماد به نفس شما باشد. به طور کلی تعیین هزینه عمل ماموپلاستی کاهشی با توجه به فاکتورهای مختلف و شرایط بیمار تعیین می گردد که پس از معاینه پزشک و انتخاب تکنیک جراحی مشخص می شود. به طور کلی هزینه عمل کوچک کردن پستان در کلینیک ها کم تر است. اما در بیمارستان تجهیزات کامل تر است و اعمال جراحی در بیمارستان ها به شکل امن تر، مطمئن تر و کم خطر انجام می شود.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *