بهترین جراح مغز و اعصاب ایران کیست ؟

به علت اینکه مغز و نخاع انسان جز حیاتی ترین قسمت های بدن انسان است و اختلال در عملکرد آن موجب صدمات جبران ناپذیری بر زندگی فرد شود. در صورت بروز اختلال در این سیستم باید به دنبال بهترین جراح مغز و اعصاب ایران بگردد.

بهترین جراح مغز و اعصاب

اما سوالی که مطرح خواهد شد این است که بهترین جراح مغز و اعصاب در ایران کیست ؟ البته یکی از بهترین جراح مغز و اعصاب ایران و جهان پروفسور سمیعی هستند که افتخارات زیادی در این زمینه کسب کرده اند که آخرین افتخاری که کسب کرده اند برترین جراح مغز و اعصاب جهان و برنده جایزه نورون طلایی می‌باشد.

اما درباره اینکه بهترین جراح مغز و اعصاب باید چه ویژگی هایی باید داشته باشد این طور می‌توان گفت که علاوه بر استعداد و توانایی که یک سری ویژگی های ذاتی جراح باید باشد، وی باید از نظر علمی در مرتبه بالایی قرار داشته باشد (جدید و به روز بودن اهمیت بالایی دارد) که این امر در تشخیص و درمان درست تاثیرگذار است.

وی باید انسانی صبور باشد و به دلیل حساس بودن این ناحیه بتواند با ظرافت کار خود را انجام بدهد. جراح مورد نظر باید دارای توانایی های مانند هوش (هیجانی)، مهارت، سابقه، تسلط، اعتمادبنفس، تشخیص به موقع بیماری، توانایی تصمیم گیری درست در شرایط بحرانی و کنترل شرایط سخت، توانایی جسمانی برای انجام جراحی در اتاق عمل و رعایت نکات دیگر باعث می‌شود عوارض کم شده و نتیجه جراحی بسیار رضایت بخش باشد.

از نظر مرتبه علمی باید مورد بررسی قرار بگیرد:

جراح باید دارای بورد تخصصی باشد: بورد تخصصی یعنی اینکه اگر در مهر پزشک متخصص عباراتی مانند عضو هیات علمی دانشگاه، استادیار، دانش یار دانشگاه آمده است، وی بورد را کسب کرده است.

حضور پزشک متخصص در کنگره های بین المللی: حضور و سخنرانی وی در کنگره های بین المللی نشان دهنده توانایی بالای علمی وی می‌باشد که هر چقدر کنگره و کشور برگذار کننده قویتر باشد، اعتبار جراح بیشتر بوده و نشان دهنده به روز بودن اطلاعات جراح است.

گذراندن دوره تکمیلی در داخل یا خارج از کشور: این دوره با عنوان دوره تکمیلی (فلوشیپ یا فوق تخصص) 15 روز تا یک سال را شامل می‌شود.

با دانستن 3 مورد بالا می‌توانید از توانایی علمی پزشک متخصص مطمئن شوید.

نکته: اگر جراح در یک روز تعداد زیادی عمل انجام می‎دهد و یا مطب شلوغی دارد لزوما به علت بهتر بودن او نیست. چرا که تعداد عمل بالا کیفیت کار را به شدت پایین می‌آورد و ممکن است عوارض را بالا ببرد. جراحی های متعدد دقت عمل را پایین آورده و به علت خستگی جراح ممکن است از دستیار کمک بگیرد که کیفیت کار اصلی را نخواهد داشت. جراحی که روزی یک عمل داشته باشد آن را با صبر و حوصله انجام دهد، نتیجه بسیار اثربخش خواهد بود.

و در نهایت باید بیمارانی که تحت نظر این پزشک معالجه شده اند را ملاقات کنید و نتایجی که این بیماران گرفته باخبر شوید تا بتوانید تصمیم نهایی را درباره آن بگیرید.

بهترین جراح مغز کیست

پیشنهادات خود را در بخش دیدگاه ها مطرح نمایید

چرا باید به بهترین جراح مغز مراجعه نمود ؟

به علت ثابت بودن حجم جمجمه که مغز داخل آن است، خطرناک ترین آسیبی که به مغز خونریزی مغزی است، زیرا به محض خونریزی فشار داخل مغز بالا رفته و صدمات جبران ناپذیری ایجاد می‌کند. خونریزی مغزی را می‌توان به دو دسته تقسیم کرد:

تصادف، سقوط از بلندی و برخود جسم سنگین به ناحیه سر : در این مورد با ایجاد سوراخ در جمجمه خون را تخلیه و فشار مغز را پایین می‌آورد. و در اکثر موارد با به موقع رساندن بیمار به بیمارستان وی نجات پیدا می‌کند.

آنوریسم مغزی: که به خونریزی خود به خود مغز به علت پارگی ناگهانی عروق کوچک در مغز رخ می‌دهد می‌گویند. بیمارانی که بدون دلیل خونریزی مغزی می‌کنند، یکی از علائمی که دارند سردرد ناگهانی است و علت آن پارگی ناگهانی عروق ریز مغزی می‌باشد.

این حالت نیز ب دو دسته تقسیم می‌شود:

  • گروه اول کسانی هستند خیلی سریع دچار کاهش هوشیاری می‌شوند.
  • گروه دوم کسانی هستند هوشیار هستند و به اطراف (اطرافیان، زمان و مکان) خود آگاه هستند.

نکته: در همه موارد به علت حساس بودن این قسمت از بدن باید به دنبال بهترین جراح مغز و اعصاب باشید و تحت نظر و مراقبت های وی تا بهبود باشید. البته در موارد بالا باید فرد را هر چه سریعتر به بیمارستان منتقل کنید زیرا در صورت عدم رسیدگی ممکن است به مرگ بیمار بینجامد.

تومورهای مغزی: بیمارانی که دارای تومور مغزی هستند فرصت پیدا کردن بهترین جراح مغز و اعصاب دارند. اما برخی هستند به دلیل کاهش سطح هوشیاری و افزایش فشار مغز، فشارهایی مانند افزایش فشار مایع مغز یا خونریزی تومور می‌شود که در مرحله اول نیاز به یک جراحی ساده اما سریع برای قرار دادن یک لوله داخل مغز برای پایین آوردن فشار مایع و خروج خون از مغز باید انجام شود. این کار در مرحله اول انجام می‌گیرد تا وضع بیمار از حالت اورژانسی خارج شود و سپس برای بیرون آوردن تومور به دنبال بهترین جراح مغز و اعصاب بگردد.

در صورت داشتن علائمی مانند سردردهای عجیب و حالت تهوع در طول روز احتمال اینکه به تومور مغزی مبتلا شده باشید وجود دارد. البته نمی‌توان گفت که 100 درصد مبتلا شده اید زیرا ممکن است علت سردرد سینوزیت باشد و یا علت دیگری داشته باشد. با انجام آزمایش های لازم می‌توانید از این قضیه باخبر شوید.

آسیب نخاع: مورد اورژانسی در مورد نخاع حتی اگر شدیدترین نوع آن باشد از بیماری هایی که در مغز اتفاق می‌افتد کمتر است. یعنی حتی اگر شدیدترین آسیب در ناحیه نخاعی داشته باشید 6 ساعت زمان دارید و این زمان مناسبی است نا بهترین جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات در ایران را پیدا کنید.

نکته: در صورتی که به سختی راه می‌روید و یا درد کمر یا ستون فقرات دارید و یا این که در طول روز با سردردهای عجیبی و غیر قابل تحمل که با هیچ دارویی هم خوب نمی‌شود دست و پنجه نرم می‌کنید توصیه اکید می‌شو که به جراح مغز و اعصاب مراجعه کنید تا آزمایش های لازم انجام و علت آن مشخص شود.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *