چند روز بعد از بوتاکس می توان صورت را شست؟

اگر تزریق بوتاکس انجام داده باشید، می دانید که این روش دوره نقاهت ندارد و بلافاصله بعد از تزریق، می توانید به محل کار یا تحصیل برگردید. با این حال، چندین دستورالعمل مراقبتی تحت عنوان مراقبت های بعد از بوتاکس وجود دارد که لازم است آن ها را رعایت کنید. رعایت این نکات نه تنها باعث می شود تا از بروز عوارض جانبی جلوگیری کنید، بلکه نتیجه بهتری از تزریق بوتاکس به شما هدیه خواهد داد.

یکی از سؤالاتی که پیرو مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس برای افراد پیش می آید، این است که چند روز بعد از بوتاکس می توان صورت را شست؟ در ادامه این مقاله از مجله زیبا بمان با ما همراه باشید تا پاسخ این سؤال را بیابیم.

شستن صورت بعد از بوتاکس

چند روز بعد از تزریق بوتاکس می توانیم صورت را بشوییم؟

نکته مهمی که وجود دارد این است که شما باید حداقل به مدت 24 ساعت از مالیدن یا ماساژ دادن ناحیه تزریق خودداری کنید. اگر می خواهید صورت خود را بشویید، بهتر است اجازه دهید چند ساعت از تزریق بوتاکس بگذرد و سپس با حرکات خیلی ملایم، صورت را بشویید. توجه کنید که نباید هیچگونه فشار یا مالش شدید روی ناحیه اعمال شود.

اگر از محصولات مراقبت از پوست (مانند کرم، سرم و …) استفاده می کنید، می توانید بعد از شستشوی صورت مانند همیشه آن ها را به صورت خود بزنید و در این باره منعی وجود ندارد. فقط باید مراقب حرکات دست خود باشید که خیلی سریع و محکم نباشند.

نکته مهم دیگر این است که نباید بعد از تزریق بوتاکس فیشیال صورت انجام دهید؛ چرا که دست بیوتی تراپیست و دستگاه های مورد استفاده در فیشیال باعث اعمال فشار و مالش روی پوست خواهند شد. از این رو، احتمال پخش شدن بوتاکس در نواحی دیگر صورت و بروز عوارض ناخواسته وجود خواهد داشت.

سایر دستورالعمل های مراقبتی که باید بعد از تزریق بوتاکس دنبال کنید عبارت اند از:

  • تا 24 ساعت بعد از تزریق بوتاکس از انجام ورزش های سنگین خودداری کنید.
  • تا 24 ساعت بعد از تزریق بوتاکس از قرار گرفتن در وان آب داغ و سونا خودداری کنید.
  • بعد از تزریق بوتاکس، لازم است به مدت 4 ساعت ساعت سر خود را راست نگه دارید. همچنین از دراز کشیدن روی صورت خودداری کنید.
  • از پوشیدن لباس هایی که یقه تنگ دارند خودداری کنید. چرا که پوشیدن و در آوردن چنین لباس هایی باعث اعمال فشار به صورت (به خصوص ناحیه پیشانی) می شود.
  • به منظور جلوگیری از ایجاد کبودی، 24 ساعت قبل و بعد از تزریق بوتاکس الکل مصرف نکنید.

همچنین باید از مصرف داروها و مکمل هایی که خاصیت رقیق کنندگی خون دارند جلوگیری کنید؛ چرا که این داروها و مکمل ها می توانند کبودی را در محل تزریق افزایش دهند. با این حال، اگر داروهایی که مصرف می کنید توسط پزشک برایتان تجویز شده است، بدون مشورت با او مصرف داروها را متوقف نکنید تا مشکلی برای سلامتی تان پیش نیاید.

منبع: drobinsonmd

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *