تاثیر عمل بینی بر گونه چیست؟ بررسی تأثیرات مثبت و منفی

تاثیر عمل بینی بر گونه چیست

آیا تابه‌حال فکر کرده‌اید که عمل زیبایی بینی بر ظاهر گونه‌های شما تاثیر می‌گذارد یا نه؟! تاثیر عمل بینی بر گونه‌ها، سؤالی رایج در ذهن زیباجویان است. رینوپلاستی، فراتر از تغییر در فرم و اندازه بینی، بر زیبایی و تناسب سایر اجزای صورت به‌ویژه گونه‌ها، نیز تاثیر می‌گذارد؛ اما چگونه؟! در این مقاله، با بررسی آناتومی صورت، به چگونگی تاثیر عمل بینی بر ظاهر گونه‌ها می‌پردازیم.

بررسی آناتومی صورت: گام اول در تشخیص تاثیر عمل بینی بر گونه

درک ساختار بینی، گونه‌ها و ارتباط آن‌ها با یکدیگر، گام اول در تشخیص تاثیر عمل بینی بر ظاهر گونه‌ها و تناسب چهره شماست. در ابتدا به بررسی ساختار بینی و گونه می‌پردازیم و سپس ارتباط این دو عضو را برای درک بهتر اثر رینوپلاستی بر تغییر ظاهر گونه‌ها به شما می‌گوییم.

بررسی ساختار بینی

 بینی از سه بخش اصلی زیر تشکیل شده است:

 • استخوان‌ها: اسکلت بینی را تشکیل می‌دهند و شامل استخوان‌های بینی، پیشانی، فک بالا و گونه‌ها هستند.
 • غضروف‌ها: به استحکام و شکل‌دهی بینی کمک می‌کنند و شامل غضروف سپتوم، جانبی و نوک بینی هستند.
 • بافت‌های نرم: شامل پوست و عضله‌ها هستند.
تاثیر عمل بینی بر گونه چیست

چه قصد عمل بینی عروسکی داشته باشید و چه طبیعی، تمامی این بافت‌ها در حین عمل دستخوش تغییرات زیادی می‌شوند. حال به سراغ توضیح ساختار گونه می‌رویم.

ساختار گونه چگونه است؟

گونه‌ها از استخوان، عضله و چربی تشکیل شده‌اند:

 • استخوان گونه: بخش اصلی گونه است که به آن استخوان زیگوماتیک نیز می‌گویند.
 • عضله‌ها: ماهیچه‌های گونه مسئول حرکت‌های صورت، مانند لبخند و اخم هستند.
 • چربی: چربی به پف و برجستگی گونه‌ها کمک می‌کند.
ساختار گونه چگونه است؟

حال که با ساختار بینی و گونه آشنا شده‌اید، در بخش بعدی به ارتباط این دو بخش می‌پردازیم.

ارتباط بینی و گونه‌ها چیست؟

به دلیل هم‌جواری بینی و گونه‌ها، استخوان‌ها، عضله‌ها و بافت‌های نرم مانند پوست به یکدیگر متصل هستند. علاوه بر این بافت‌ها، رگ‌ها و عصب‌های متعددی در ناحیه بینی و گونه‌ها برای خون‌رسانی وجود دارند؛ تمامی این رگ‌ها نیز با هم در ارتباط هستند. به همین دلیل، اثرگذاری عمل بینی بر ظاهر گونه‌ها، موضوعی تعجب‌برانگیز نیست!

تاثیر عمل بینی بر گونه چیست؟

تاثیر عمل بینی بر گونه چیست؟

حال که با آناتومی صورت و بخش‌های تشکیل‌دهنده بینی و گونه آشنا شده‌اید، تشخیص تأثیرگذاری عمل بینی بر شکل گونه‌ها آسان‌تر است. باید بدانید که میزان تاثیر رینوپلاستی بر گونه‌ها در بینی‌های گوشتی با پوست ضخیم و غضروف‌های ضعیف بیشتر دیده می‌شود؛ به بیانی دیگر احتمال برجسته‌تر دیده شدن گونه‌ها بعد از عمل جراحی بینی گوشتی بیشتر است.

بااین‌وجود، این موضوع تا حد زیادی به انتخاب یک دکتر بینی گوشتی خوب و ماهر ربط دارد. آیا می‌دانید بهترین جراح بینی گوشتی در شیراز کیست؟ انتخاب یک پزشک خوب، تاثیر مثبت بر نتیجه جراحی شما دارد. عمل بینی به طور مستقیم و غیرمستقیم بر ظاهر گونه‌ها تاثیر می‌گذارد:

تاثیر مستقیم عمل بینی بر ظاهر گونه‌ها چیست؟

به‌طورکلی، عمل بینی از راه‌های مستقیم زیر، باعث تغییر ظاهر گونه‌ها می‌شود:

 • با کوچک‌تر شدن بینی و ایجاد تناسب با سایر اجزای صورت پس از رینوپلاستی، فضای بیشتری در قسمت میانی صورت ایجاد می‌شود و گونه‌ها بزرگ‌تر به نظر می‌رسند.
 • وجود قوز بینی باعث می‌شود که گونه‌ها کوچک‌تر به نظر برسند؛ بنابراین با رفع قوز بینی، گونه‌ها (به‌ویژه از نمای سه‌رخ) به جلو آمده و برجسته‌تر دیده می‌شوند.
 • زاویه مناسب بین بینی و لب‌ها به برجسته‌تر شدن گونه‌ها کمک می‌کند؛ این زاویه در عمل بینی اصلاح می‌شود.
 • افتادگی نوک بینی باعث می‌شود که گونه‌ها افتاده به سمت پایین و کوچک‌تر به نظر برسند. با رفع افتادگی نوک بینی، این مشکل نیز رفع می‌شود.

عمل بینی علاوه بر تأثیرات مستقیم، از راه‌های غیرمستقیم نیز باعث زیبایی بیشتر گونه می‌شود.

تاثیر غیرمستقیم رینوپلاستی بر ظاهر گونهها

تاثیر غیرمستقیم رینوپلاستی بر ظاهر گونه‌ها

عمل بینی، در کنار مزایای زیبایی‌شناختی خود، به طور غیرمستقیم نیز به برجسته‌تر شدن گونه‌ها و جذابیت بیشتر چهره شما کمک می‌کند:

 • رضایت از ظاهر و تناسب اجزای صورت، به طور قابل‌توجهی اعتمادبه‌نفس و شادابی شما را افزایش می‌دهد. این موضوع به طور غیرمستقیم بر اِلمان‌های زیبایی چهره، از جمله برجستگی گونه‌ها، تاثیر می‌گذارد.
 • عمل بینی با تغییر در زاویه دید و تناسب اجزای صورت، باعث می‌شود که گونه‌ها برجسته‌تر به نظر برسند.
 • با افزایش رضایت و اعتمادبه‌نفس پس از جراحی، شما بیشتر لبخند می‌زنید؛ لبخند، با درگیری بیشتر عضله‌های گونه، باعث برجسته‌تر به‌نظررسیدن آن‌ها می‌شود.

حال که با راه‌های مستقیم و غیرمستقیم تاثیر عمل بینی بر گونه‌ها آشنا شده‌اید، باید بدانید که این موضوع گاهی تأثیرات منفی نیز دارد!

تأثیرات منفی عمل جراحی بینی بر گونه‌ها چیست؟

درحالی‌که رینوپلاستی مزایای زیادی برای ظاهر و تناسب چهره دارد، اما مانند هر عمل جراحی دیگری، عوارض و خطرهایی را نیز به وجود می‌آورد! برخی از این عوارض بر ظاهر گونه‌ها تاثیر منفی می‌گذارند.

 • گاهی عمل جراحی بینی باعث ایجاد عدم تناسب بین بینی و گونه‌ها می‌شود. مثلاً اگر بینی بیش از حد کوچک شود، گونه‌ها بیش از حد برجسته به نظر می‌رسند.
 • در برخی موارد، عمل جراحی بینی به دلیل عواملی مانند تورم، جابه‌جایی استخوان‌ها یا عضله‌ها یا استفاده از تکنیک‌های نامناسب جراحی باعث برجسته‌شدن بیش از حد گونه‌ها می‌شود.
 • گاهی عمل جراحی بینی به عضله‌ها و اعصاب گونه آسیب می‌رساند و باعث ضعف ماهیچه‌ها، بی‌حسی یا درد در ناحیه گونه‌ها می‌شود.
 • در برخی موارد عمل جراحی بینی باعث ایجاد اسکار در ناحیه بینی و گونه‌ها به دلیل بخیه‌زدن نادرست می‌شود.
تاثیر عمل بینی بر گونه چیست؟

همان‌طور که متوجه شده‌اید، این عوارض منفی تا حد زیادی به پزشک شما مربوط است! احتمال بروز عوارض جانبی و تأثیرات منفی عمل جراحی بینی بر گونه‌ها با انتخاب جراح باتجربه و ماهر به طور قابل‌توجهی کاهش می‌یابد.

انتخاب جراح مناسب: مهم‌ترین نکته برای تجربه جراحی خوب!

انتخاب جراح مناسب، یکی از مهم‌ترین عوامل در موفقیت عمل جراحی بینی و به‌حداقل‌رساندن عوارض جانبی و تأثیرات منفی آن بر گونه‌ها است. دو مورد از مهم‌ترین معیارهای انتخاب جراح مناسب عبارت‌اند از:

توجه به مهارت و تجربه جراح

مهارت و تجربه جراح، مهم‌ترین عامل در نتیجه عمل و تناسب اجزای صورت است. جراح باتجربه و ماهر، با شناخت دقیق آناتومی صورت و تکنیک‌های مختلف جراحی، عمل را به بهترین نحو انجام می‌دهد و احتمال بروز عوارض جانبی را به حداقل می‌رساند. جراح متخصص می‌داند که چگونه در عمل جراحی تناسب بین بینی و گونه‌ها را حفظ و از برجسته‌شدن بیش از حد آن‌ها جلوگیری کند. برای اطلاع از مهارت جراح، نمونه کارهای او را به‌دقت بررسی کنید.

توجه به مجوز و مدارک جراح

مطمئن شوید که جراح دارای مجوز و مدارک لازم برای انجام عمل جراحی بینی است. برخی افراد بدون مدرک جراحی صورت، اقدام به این کار با قیمت پایین می‌کنند؛ ارزان‌ترین جراح، همیشه بهترین انتخاب نیست. در انتخاب جراح، به دنبال فردی باتجربه و ماهر باشید که به شما در دستیابی به نتیجه دلخواهتان کمک کند.

تاثیر عمل بینی بر گونه‌ها: تناسب در چهره با یک تیر و دو نشان!

در این مقاله دریافتید که عمل بینی به طور مستقیم و غیرمستقیم بر برجسته‌تر شدن گونه‌ها تاثیر می‌گذارد. تأثیرات مستقیم شامل کوچک‌شدن بینی، ایجاد تناسب با سایر اجزای صورت، برجسته‌تر شدن گونه‌ها با رفع قوز و افتادگی و ایجاد زاویه مناسب بین بینی و لب‌ها می‌شود. علاوه بر این رینوپلاستی با افزایش اعتمادبه‌نفس شما به بهبود اِلمان‌های زیبایی صورت از جمله گونه‌های برجسته کمک می‌کند.

نکته مهمی که باید به آن توجه کنید، یکسان نبودن تاثیر عمل بینی بر گونه‌ها در همه افراد است. این موضوع به عوامل مختلفی مانند نوع بینی، فرم گونه‌ها و تکنیک جراحی بستگی و بنابراین انتخاب جراح مناسب نقشی کلیدی در نتیجه نهایی، کاهش بروز عوارض جانبی و تأثیرات منفی عمل بر روی گونه‌ها دارد. درنهایت آیا شما تجربه‌ای در خود یا اطرافیانتان درباره تغییر ظاهر گونه‌ها بعد از عمل داشته‌اید؟

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *