بوکال فت چیست؟ روش، مزایا و معایب آن

کلمه بوکال، از کلمه لاتین bucca گرفته شده است که به معنای “گونه پف کرده” است. پد چربی باکال گاهی اوقات پد چربی Bichat نیز نامیده می‌شود، بنابراین ممکن است این روش را به نام bichatectomy نیز مشاهده کنید. جراحی برداشتن چربی باکال، که به عنوان لیپکتومی باکال یا کاهش گونه نیز شناخته می‌شود، چربی را از گونه‌های پایینی برداشته، وسط صورت شما را کانتور کرده و گونه‌های مشخص‌تری ایجاد می‌کند. این جراحی لاغری گونه می‌تواند در بزرگسالانی که صورت گردی دارند، مناسب باشد. در این مقاله قصد داریم به توضیح روش بوکال فت، مزایا و معایب آن بپرردازیم. با ما همراه باشید.

بوکال فت

پد چربی باکال چیست؟

پد چربی باکال بین عضلات صورت در قسمت پایین گونه درست زیر استخوان گونه شما قرار می‌گیرد. اندازه این پدها در افراد مختلف بدون در نظر گرفتن وزن متفاوت است. این پدهای چربی با افزایش سن می‌توانند نازک شوند، اما با رژیم غذایی و ورزش نمی‌توان آنها را لاغر کرد.

آیا می‌توان به کمک لیپوساکشن چربی باکال را از بین برد؟

لیپوساکشن برای کاهش پد چربی باکال توصیه نمی‌شود زیرا می‌تواند به اعصاب صورت آسیب برساند. اما برداشتن چربی اضافی بوکال را می‌توان با لیپکتومی در سایر نواحی صورت و زیر چانه جفت کرد تا باریک شود. کاهش چربی گونه همچنین می‌تواند با کاشت گونه یا پرکننده‌های پوستی ترکیب شود تا استخوان گونه‌های واضح‌تری ایجاد شود. یا با سایر روش‌های جراحی پلاستیک صورت مانند مینی لیفت صورت یا کاشت چانه، برای کاهش حجم چانه و کانتور کردن خط فک صورت گیرد. به خاطر داشته باشید که هر درجه‌ای از افتادگی پوست پس از برداشتن چربی اضافی آشکارتر می‌شود. اگر نگران این هستید که ممکن است پوست شما خاصیت ارتجاعی کافی برای برگشتن نداشته باشد. (معمولاً این نگرانی برای بیماران 40 ساله یا بالاتر است) با پزشک خود در مورد درمان‌های سفت کردن پوست صحبت کنید.

مزایا بوکال فت چیست؟

این جراحی جزئی می‌تواند ظاهر صورت شما را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد. شما هیچ جای زخم قابل مشاهده‌ای از جراحی کوچک کردن گونه نخواهید داشت، زیرا برش‌ها در داخل دهان شما ایجاد می‌شود. از آنجایی که چربی به طور کامل حذف می‌شود، تغیرات دائمی هستند. حتی اگر وزن اضافه کنید. همچنین حذف چربی باکال می‌تواند چربی اضافی گونه را به سمت پایین فشار دهد، و برداشتن آن می‌تواند یک اثر لیفتینگ خفیف ایجاد کند. برداشتن چربی گونه یک روش جراحی نسبتاً سریع است که معمولاً حدود 20 دقیقه طول می‌کشد. اکثر بیماران می‌توانند پس از سه روز به فعالیت‌های عادی خود بازگردند.

معایب بوکال فت چیست؟

برای چند هفته ورم خواهید داشت. مانند ورم صورت بعد از انجام کارهای دندان‌پزشکی. پدهای چربی بوکال شما به طور طبیعی با گذشت زمان کوچک می‌شوند، بنابراین با افزایش سن استخوان‌های گونه‌تان می‌توانند بیش از حد توخالی به نظر برسند. به همین دلیل برخی از جراحان به دلیل این خطر از برداشتن چربی گونه در بیماران 20 و 30 ساله خودداری می‌کنند. اگر جراح چربی بیش از حد را حذف کند یا بعد از عمل وزن کم کنید، ممکن است صورت شما بیش از حد لاغر به نظر برسد. اگر جراح شما مقدار مناسب چربی را از هر گونه استخراج نکند، ممکن است با عدم تقارن مواجه شوید که باید از طریق یک روش تجدید نظر (با هزینه اضافی) اصلاح شود. اینها شامل آسیب به مجاری بزاقی، خونریزی، و به ندرت آسیب عصب صورت است که ممکن است به ضعف عضلات صورت منجر شود. این معمولا موقتی است، اما می‌تواند دائمی باشد. بهترین راه برای کاهش این خطرات، یافتن یک جراح پلاستیک است که کل آناتومی صورت را کاملاً درک کند و صدها روش کوچک کردن گونه را با خیال راحت انجام دهد.

هزینه بوکال فت چقدر است؟

هزینه‌های جراحی برداشتن چربی بوکال تا حد زیادی به سطح تجربه جراح، محل عمل او و اینکه آیا بی‌حسی موضعی به تنهایی یا با آرامبخش خوراکی دارید بستگی دارد. ترکیب کوچک کردن گونه با روش‌های تکمیلی هزینه شما را افزایش می‌دهد. به‌ویژه اگر در حال انجام یک عمل جراحی پلاستیک صورت مانند لیفت صورت هستید که ممکن است به بیهوشی عمومی نیاز داشته باشد. از آنجایی که برداشتن چربی از صورت شما یک عمل زیبایی محسوب می‌شود، تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد.

چه کسانی ملزم به برداشتن پد چربی باکال هستند؟

جراحی برداشتن پد چربی باکال، یک روش خوب برای افرادی است که احساس می‌کنند صورتشان بیش از حد گرد یا چاق است. همچنین ممکن است گونه‌های پهنی از رشد بیش از حد عضلات فک داشته باشید. در این صورت، این روش لزوما کمکی نمی‌کند، اما بوتاکس می‌تواند عضله ماساژور را شل کند و به مرور زمان صورت شما را لاغر کند.

بوکال فت

بوکال فت چگونه برداشته می‌شود؟

اگر ترجیح می‌دهید در حالت خواب سبک باشید. جراحی با بی‌حسی موضعی و احتمالاً آرام بخش خوراکی شروع می‌شود. بیهوشی عمومی نیز یک گزینه است. اما معمولاً لازم نیست مگر اینکه بخواهید در همان عمل جراحی دیگری انجام دهید. سپس جراح یک برش کوچک به طول حدود نیم اینچ در داخل هر یک از گونه‌های شما ایجاد می‌کند تا به پدهای بوکال فت دسترسی پیدا کند. بیشتر افراد این روش را به خوبی تحمل می‌کنند و آن را با یک روش دندانپزشکی مقایسه می‌کنند که در آن شما با دهان باز در حال استراحت هستید.

برداشتن چربی باکال چقدر دردناک است؟

خود این روش نباید دردناک باشد، زیرا گونه‌های شما باید کاملاً در اثر بیهوشی بی‌حس شوند. اگر زمانی که جراح شما عمل را شروع می‌کند، احساس بی‌حسی کامل نمی‌کنید، فوراً به او اطلاع دهید تا بتواند بی‌حس‌کننده موضعی اضافی تجویز کند. هر گونه ناراحتی که در طول دوران نقاهت احساس می‌کنید، احتمالاً خفیف خواهد بود. اما می‌توان با یخ و داروهای مسکن بدون نسخه مانند تایلنول، آن را کاهش داد.

مدت زمان نقاهت پس از حذف چربی بوکال چقدر است؟

به طور معمول یک هفته زمان بهبودی طول می‌کشد. تا بافت گونه پس از جراحی برداشتن چربی باکال بهبود یابد. در طول این مدت، می‌توانید انتظار تورم قابل توجهی داشته باشید. در واقع، این احتمال وجود دارد که صورت شما در طول نقاهت پرتر از قبل از عمل به نظر برسد. برای انجام فعالیت‌های عادی خود از نظر جسمی خوب خواهید بود. برای جلوگیری از تحریک برش‌ها، از رژیم غذایی نرم پیروی کنید و حداقل به مدت 24 ساعت از هر چیز خیلی داغ یا تند اجتناب کنید.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *