نپوشیدن لباس زیر، چه عوارضی به همراه دارد؟ عوارض نپوشیدن لباس زیر چیست؟

نپوشیدن لباس زیر، چه عوارضی به همراه دارد

استفاده از لباس زیر، واجب است و یا اختیاری؟ عوارض نپوشیدن لباس زیر چیست؟ آیا باید حتما از لباس زیر استفاده کنیم و یا نیازی نیست؟ فواید و معایب استفاده از شورت و سوتین چیست؟ در ادامه این مطلب از زیبا بمان، جواب مهمترین سوالات خود را خواهید آموخت.

فواید پوشیدن شورت چیست؟

استفاده از انواع مدل شورت، فقط برای پوشش بدن نیست! بلکه فواید مهمی دارد که در زیر، آنها را خواهید خواند. بعضی از انواع مدل شورت، به صورت اختصاصی برای کمک به بانوان طراحی شده اند. برای مثال، استفاده از شورتکس در دوران عادات ماهانه، آسایش خیال بیشتری برای بانوان به همراه دارد و به لباسی واجب برای خانم های که در دوره پریودی به سر می‌برند، تبدیل شده است.

فواید پوشیدن شورت:

 • ایجاد لایه محافظ در برابر آلودگی های محیطی با پوشیدن شورت
 • جلوگیری از آسیب به دستگاه تناسلی
 • جلوگیری از ایجاد کثیف شدن لباس، ناشی از ترشحات طبیعی بدن
 • تعویض راحت تر شورت به جای سایر لباس ها
 • استفاده از شورتکس، در دوران پریودی

با توجه به فواید پوشیدن شورت، به نظر میرسد استفاده از آن، ضروری باشد اما بهتر است قبل از تصمیم در این باره، در ادامه فواید نپوشیدن شورت را هم مطالعه کنید و سپس تصمیم بگیرید.

عوارض نپوشیدن لباس زیر چیست

فواید استفاده از سوتین چیست؟

سینه بانوان از بافت نرمی تشکیل شده که ممکن است در اثر حرکات ناگهانی، به طرفین پرتاب شده و به آن ها آسیب وارد شود. بر اساس گزارش مجله پزشکی Vaghtemod.ir، از مهمترین فواید استفاده از سوتین، میتوان به حمایت و پشتیبانی از سینه اشاره کرد.

مزایای استفاده از سوتین:

 • پشتیبانی از بافت نرم سینه
 • بهبود استایل و ظاهر لباس، از فواید سوتین است
 • بهبود فرم و حالت بدن
 • محافظت از آسیب ناشی از تکان های شدید
 • زیباتر کردن و حالت دادن به سینه
 • سوتین از افتادگی سینه جلوگیری می کند
 • افزایش اعتماد به نفس با سینه بند
 • راحتی بیشتر شما

عوارض نپوشیدن شورت چیست؟

باتوجه به فواید پوشیدن شورت که دربالا توضیح دادیم، اینکه شورت بپوشید و یا خیر، تصمیم سلیقه ای برای شما است. اما بهتر است بدانید که در محیط اطراف شما، باکتری های بیماری زایی وجود دارد که با پوشیدن شورت مناسب، میتوان تا حد زیادی مانع از رسیدن عوامل بیماری زای محیطی به اندام های تناسلی که مکان ایده الی برای آن ها هستند، شوید.

عوارض نپوشیدن لباس زیر چیست

عوارض نپوشیدن سوتین برای بانوان چیست؟

جلوگیری از افتادگی سینه، یکی از فواید اثبات نشده سوتین است. اگر از سوتین های مناسب استفاده کنید، میتوان تا حد زیادی احتمال افتادگی سینه را کاهش داد. قرینه نبودن سینه، از شایع ترین اتفاقات بین بانوان است که میتوان به راحتی ظاهر آن را با پوشیدن سوتین، اصلاح کرد. جلوگیری از آسیب ناشی از پرتاب شدن سینه در زمان ورزش و یا حتی پیاده روی، از دیگر فواید سوتین است که در صورت استفاده نکردن از سوتین، از آن غافل خواهید بود.

آیا نپوشیدن لباس زیر مضر است؟

برای جواب به این سوال، باید بدانید که پوست شما، نیاز به تنفس سلولی دارد و این مسئله مهمی در زمان خرید لباس زیر است که باید به آن توجه کرد. تعدادی از پزشکان، توصیه میکنند به خصوص در زمان خوابیدن، بجای لباس زیر از لباس خواب های راحت و گشاد استفاده کنید. چرا که با نپوشیدن شورت، به پوست نواحی تناسلی، امکان تنفس سلولی داده و در نتیجه سلامتی شما، تضمین خواهد شد.

توصیه ما این است که در صورت روز، از شورت های نخی استفاده کرده و در زمان شب و خوابیدن، از لباس خواب بجای انواع لباس زیر، استفاده کنید.

نپوشیدن لباس زیر، چه عوارضی به همراه دارد

آیا شورت و سوتین بپوشیم و یا خیر؟ کدام بهتر است و کدام مضر است؟

طبق تحقیقاتی که در آزمایشگاه های تخصصی برند های لباس زیر و لباس خواب مانند برند لباس سکرت توصیه شده، بهتر است در طول روز از شورت های نخی و سوتین های مناسب و در طول شب، از لباس خواب به جای لباس زیر استفاده کنید. در این صورت سلامتی پوست نواحی خصوصی شما تضمین شده و در عین حال، با رعایت اصول بهداشت در روز، از ورود عوامل بیماری زا، جلوگیری خواهید کرد.

استفاده از سوتین در زمان خوابیدن، توصیه نمی‌شود، چرا که در زمان خواب، نیازی به حمایت سینه بند ندارید و در صورت استفاده از سوتین ممکن است به سینه شما فشار وارد شود. بهتر است در زمان خوابیدن، از سوتین استفاده نکنید.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *