پیوند موفقیت آمیز قلب خوک به قلب انسان!

دانشگاه پزشکی مریلند با انتشار خبری در روز دوشنبه اعلام کرد، یک مرد 57 ساله مریلند، سه روز پس از دریافت قلب خوک اصلاح شده ژنتیکی در اولین جراحی پیوند در نوع خود، خوب است.
دیوید بنت به بیماری قلبی پایانی مبتلا بود و قلب خوک “تنها گزینه موجود در حال حاضر” بود. بنت پس از بررسی سوابق پزشکی وی واجد شرایط پیوند قلب معمولی یا پمپ قلب مصنوعی نبود.
بنا بر گزارش منتشر شده، بنت قبل از عمل جراحی گفت: “یا می‌میرم یا این پیوند را انجام می‌دهم. من می‌خواهم زندگی کنم. می‌دانم که این یک شلیک در تاریکی است، اما این آخرین انتخاب من است.” سازمان غذا و داروی ایالات متحده در 31 دسامبر مجوز اضطراری برای این جراحی را صادر کرد.

پیوند موفقیت آمیز قلب خوک به قلب انسان!

در این جراحی سه ژن که مسئول رد اندام‌های خوک توسط سیستم ایمنی انسان هستند از خوک اهداکننده حذف شد و یک ژن برای جلوگیری از رشد بیش از حد بافت قلب خوک خارج شد. شش ژن انسانی مسئول پذیرش ایمنی وارد شدند.
پزشکان بنت باید او را برای روزها تا هفته‌ها تحت نظر داشته باشند تا ببینند آیا پیوند نجات‌بخش است یا خیر. او از نظر مشکلات سیستم ایمنی یا سایر عوارض تحت نظر قرار خواهد گرفت.
جراح دکتر Bartley P. Griffith در بیانیه‌ای گفت: ” قلب انسان اهداکننده کافی برای پاسخگویی به لیست طولانی گیرندگان وجود ندارد.” ما با احتیاط پیش می‌رویم، اما همچنین خوشبین هستیم که این اولین جراحی در جهان گزینه مهم جدیدی را برای بیماران در آینده فراهم کند.
به گزارش organdonor.gov، در مجموع 106657 نفر در لیست انتظار پیوند ملی قرار دارند و 17 نفر هر روز در انتظار عضوی جان خود را از دست می‌دهند.
آرت کاپلان، استاد اخلاق زیستی در دانشگاه نیویورک، گفت که وقتی خبر پیوند بنت را شنید، کمی نگران شد.
او گفت: «امیدوارم که آنها داده‌هایی برای پشتیبان‌گیری از این آزمایش در حال حاضر، براساس مطالعات حیوانی خود داشته باشند.»
او گفت که ایالات متحده کمبود “وحشتناک” اعضای بدن برای پیوند دارد. او معتقد است مهندسی قطعات حیوانات یک راه حل است.
سوال این است که آیا می‌توانیم با کمترین آسیب به اولین داوطلبان به آنجا برسیم؟ او درخواست کرد.
سال‌هاست که دریچه‌های قلب خوک به انسان پیوند زده شده است.
در ماه اکتبر، جراحان با موفقیت پیوند کلیه خوک اصلاح شده ژنتیکی را به زنی در نیویورک که دچار مرگ مغزی شده بود، آزمایش کردند.
کاپلان گفت هنوز خیلی زود است که پیوند قلب را موفقیت آمیز بدانیم. او گفت که اگر بنت ماه‌ها کیفیت زندگی خوبی داشته باشد، این برچسب به وی زده خواهد شد. اما هنوز ممکن است که او بمیرد.
وی افزود: نتیجه هر چه که باشد، برای محققان مهم است که چیزی را بیاموزند که می‌تواند در پیوندهای آینده اعمال شود.
او گفت همچنین باید یک بررسی مستقل از داده‌هایی که در تصمیم گیری برای انجام اولین پیوند انجام شده است، صورت گیرد.
وی گفت: بحث اخلاقی دیگر حول محور رضایت است. این باید از سوی دیگران غیر از بیمار باشد، که در صورت مواجهه با مرگ، به احتمال زیاد با جراحی موافقت خواهد کرد.
او گفت: «دریافت رضایت برای افرادی که به زودی می‌میرند مهم است… اما کافی نیست.» او پیشنهاد کرد که کمیته اخلاق پژوهشی بررسی شود. این کار دیوانگیه و برای امتحان کردن کار بسیار خطرناکی است”
بر اساس گزارش شبکه تدارکات و پیوند اعضا، بیش از 40000 پیوند در سال 2021 انجام شده است.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *