تاثیر عمل بینی بر چشم

یکی از سوالات رایج افرادی که می خواهند عمل زیبایی بینی انجام دهند درباره تاثیر عمل بینی بر چشم است. آیا واقعا این جراحی بر فرم چشم تاثیر گذار است ؟ آیا این جراحی می تواند بر بینایی تاثیر گذارد و  منجر به تاری دید شود ؟

برای پاسخ به این سوال که آیا این عمل روی بینایی تاثیر دارد باید گفت خیر. این جراحی هیچ ربطی به عصب بینایی ندارد و نمی تواند روی آن تاثیر داشته باشد.

اما درباره پاسخ به سوال ابتدایی ، بله می تواند روی فرم چشم ها تاثیر غیر مستقیم داشته باشد. اما این اتفاق زمانی خواهد افتاد که جراح بیش از اندازه از استخوان بینی برداشته باشد و بینی قوس زیادی داشته باشد ، آنگاه اگر فردی از روبرو به شما نگاه کند به دلیل برداشتن استخوان اضافی به نظر می رسد که چشم هایتان فاصله بیشتری پیدا کرده اند.

اگر جراح ماهری برای این عمل انتخاب کرده باشید مطمئنا چنین اتفاقی نخواهدافتاد. بنابراین حتما به سراغ بهترین جراح بینی که می شناسید بروید. به طور کلی این عمل تاثیری روی چشم ندارد اگر به صورت افراطی از غضروف و استخوان ها برداشته نشود.

تاثیر عمل بینی بر چشم

کبودی و ورم اطراف چشم

یکی از مشکلات رایج بعد از عمل بینی وجود کبودی و تورم در اطراف بینی به خصوص زیر چشم ها است. گاها نیز در داخل چشم خون مشاهده می شود. این کبودی ها طبیعی است و به علت نشت خون از مویرگ ها به زیر پوست به وجود می آید.  اما نگران این موضوع نباشید . این عارضه موقتی است و به مرور با مصرف دارو ها و استفاده از کمپرس یخ ، این عارضه بر طرف می شود.

برخی از تیره شدن زیر چشم بعد از عمل گلایه دارند ، این اتفاق نادر است اما در برخی از افراد زمان بیشتری در حدود 6 ماه طول ی شد تا برطرف شود. می توانید برای برطرف کردن زودتر این تیرگی ها از متخصص پوست کمک بگیرید.

گاهی افراد نگران انحراف چشم بعد از عمل هستند. اما باید بدانید که انحراف چشم که معمولا مادرزادی است و یا بر اثر ضربه به چشم و یا شکستگی کاسه چشم به وجود می آید ، هیچ ارتباطی نمی تواند به بینی داشته باشد. عضلات چشم درگیر با عضلات بینی نیستند.

لیزیک چشم و عمل بینی

یکی دیگر از سوالات رایج درباره عمل لیزیک یا لازک و … و عمل بینی است. افرادی که عینکی هستند مسلما تا دو هفته بعد از عمل نمی توان مستقیم عینک روی بینی خود قرار دهند ، اما اگر قصد جراحی لیزیک دارید ، حتما قبل از عمل بینی اقدام کنید تا مشکل عینک نزدن هنگام عمل بینی برای شما به وجود نیاید.

همانطور که درباره تاثیر عمل بینی بر چشم اشاره شود نگرانی از این بابت که فشار بر چشم شما باعث تغییر مجدد شماره چشم شما شود ، وجود ندارد و به راحتی می توانید لیزیک انجام دهید. همچنین افرادی که عمل آب مروارید انجام داده اند ، باید بداند که برای لنز های داخل چشمشان مشکلی پیش نخواهد آمد.

اگر شما مشکلاتی نظیر جداشدگی شبکیه چشم داشته اید حتما و حتما به پزشکتان اطلاع دهید. عمل بینی روی شبکیه سالم اثری ندارد اما اگر قبلا پارگی شبکیه داشته اید و مستعد این عارضه هستید، یک احتمال نادری که وجود دارد این است که حین جراحی به دلیل ضربه به استخوان بینی ،  در شبکیه و در نهایت در بینایتان اختلال ایجاد شود.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *