هزینه کامپوزیت دندان در دکترتو کلینیک

کامپوزیت مواد چسبنده‌ای است که پیوندی قوی با مینا و عاج دندان ایجاد می‌کند و به‌این‌ترتیب ترمیم دندان را ساده‌تر می‌کنند. پرکننده‌ی کامپوزیت مخلوطی از مواد پلاستیکی و شیشه‌ای به‌علاوه رزین است که به‌راحتی می‌توان آن را رنگ کرد تا شبیه دندان طبیعی شود. به دلیل ظاهر طبیعی و قیمت مقرون‌به‌صرفه‌تر، کامپوزیت به‌سرعت جای آمالگام نقره را برای ترمیم دندان می‌گیرد.

انواع مختلفی از ترکیبات کامپوزیتی وجود دارند که برای ترمیم و زیبایی دندان استفاده می‌شود. ترکیب نهایی کامپوزیت یک ترکیب خمیری‌شکل است که به‌راحتی وارد حفره‌ها و ناهمواری‌های دندان می‌شود و آن را پر می‌کند. این ترکیبات کاملا همرنگ دندان‌های طبیعی هستند و فاقد هرگونه ترکیب فلزی است.

هزینه کامپوزیت دندان با بیشتری تخفیف توسط بهترین ارائه دهندگان خدمات دندان پزشکی

کامپوزیت دندان یکی از موادی است که در دندانپزشکی برای ترمیم و بازسازی دندان استفاده می شود. این ماده با توجه به ویژگی های خاص خود، به عنوان یکی از بهترین گزینه ها برای ترمیم دندان شناخته شده است. در این مقاله به بررسی جوانب مختلف کامپوزیت دندان از جمله قیمت، ویژگی ها، فرق آن با لمینت و مراحل کار با آن خواهیم پرداخت.

کامپوزیت دندان

قیمت کامپوزیت دندان

قیمت کامپوزیت دندان بستگی به برند و کیفیت ماده مورد استفاده، نوع و میزان خدمات ارائه شده، هزینه های جانبی مانند ابزار و تجهیزات مورد نیاز و هزینه های دیگر مرتبط با عمل دارد. همچنین قیمت کامپوزیت دندان می تواند بسته به منطقه جغرافیایی و تعرفه های دندانپزشکی متفاوت باشد. به طور کلی، قیمت کامپوزیت دندان ممکن است بین چندین ده تا چندین صد هزار تومان باشد.

کامپوزیت دندان چیست؟

کامپوزیت دندان ماده ای است که از ترکیب چندین مواد ساخته شده است. این ماده شامل یک رزین بنیادی (معمولا اکریلیک) و یک پرکننده معدنی (معمولا سیلیکا یا کوارتز) است. کامپوزیت دندان به دلیل داشتن خواص مکانیکی مناسب، مقاومت بالا در برابر سایش و خوردگی و قابلیت انطباق خوب با رنگ دندان بیمار، به عنوان یکی از بهترین مواد ترمیمی در دندانپزشکی شناخته شده است.

کامپوزیت دندان چگونه است؟

کامپوزیت دندان به صورت یک پودر ریز و یک مایع است که در هنگام استفاده با یکدیگر مخلوط می شوند. این مخلوط سپس به شکل دندان مورد نظر شکل داده می شود و با استفاده از یک چراغ خاص (چراغ فتوپلیمرحشدث) سخت می شود. کامپوزیت دندان می تواند در رنگ های مختلفی تهیه شود تا با رنگ دندان بیمار هماهنگ باشد.

فرق لمینت و کامپوزیت دندان

لمینت و کامپوزیت دو روش مختلف برای ترمیم و بازسازی دندان هستند. لمینت یک پوشش سفید رنگ است که بر روی سطح دندان قرار می گیرد و برای بهبود زیبایی دندان استفاده می شود. کامپوزیت از طرف دیگر، ماده ای است که می تواند به شکل دندان شکل داده شود و برای ترمیم شکستگی ها، پر کردن سوراخ ها یا بهبود زیبایی دندان استفاده می شود. لمینت معمولاً برای تغییر شکل، رنگ یا اندازه دندان استفاده می شود، در حالی که کامپوزیت بیشتر برای ترمیم دندان استفاده می شود.

مراحل کامپوزیت دندان

مراحل کامپوزیت دندان شامل چندین مرحله است. در ابتدا، دندانپزشک با استفاده از ابزارهای خاص، قسمت های مریض یا شکسته دندان را حذف می کند. سپس با استفاده از ماده کامپوزیت، دندان را بازسازی می کند. در نهایت، با استفاده از چراغ فوتوپلیمر، کامپوزیت را سخت کرده و دندان را به شکل نهایی خود می رساند.

کامپوزیت دندان خرگوشی

کامپوزیت دندان خرگوشی اصطلاحی است که برای توصیف دندان هایی که با استفاده از کامپوزیت به شکل دندان خرگوشی شکل داده شده اند، استفاده می شود. این تکنیک زیبایی شناخته شده است و می تواند برای بهبود زیبایی دندان و افزایش اعتماد به نفس بیماران استفاده شود.

عمر کامپوزیت دندان

عمر کامپوزیت دندان بستگی به چندین عامل دارد، از جمله کیفیت ماده مورد استفاده، دقت کار دندانپزشک، مراقبت های دهان و دندان بیمار و سایر عوامل. به طور کلی، یک ترمیم کامپوزیت می تواند بین چند سال تا یک دهه یا بیشتر به دوام بیاورد. با این حال، برای حفظ عمر طولانی ترمیم کامپوزیت، توصیه می شود که بیماران به طور منظم برای بررسی و مراقبت دندان به دندانپزشک مراجعه کنند.

به طور کلی، کامپوزیت دندان یک گزینه مقرون به صرفه و کارآمد برای ترمیم و بازسازی دندان است. با این حال، انتخاب بهترین ماده و روش برای ترمیم دندان بستگی به شرایط خاص هر بیمار دارد و باید توسط یک دندانپزشک متخصص تعیین شود. 

کاندیدای مناسب کامپوزیت

نکته مهم در خصوص کامپوزیت دندان، انتخاب کاندیدای مناسب برای انجام این کار است. در کل این تکنیک یک روش درمانی و زیبایی برای افرادی است که مشکلاتی جزئی دارند. این افراد در کل از سلامت عمومی دهان و لثه برخوردارند و دندان‌های به‌شدت پوسیده، شکسته و خراب ندارند. عفونت لثه هم در کاندیداهای دریافت ونیر کامپوزیت نباید وجود داشته باشد.

همانطور که گفتیم این روش برای ترمیم جزئی دندان مثل شکستگی‌های کوچک، برطرف‌کردن لکه و زردی، پرکردن دندان، کاهش فاصله بیین دندان‌ها، ترمیم ساییدگی دندان و مواردی از این دست انجام می‌شود. اگر هر کی از این شرایط را دارید، می‌توانید کاندیدای خوبی برای استفاده از این تکنیک باشید.

برای مشاهده انواع خدمات پزشکی دندانپزشکی با بهترین قیمت و تخفیف می توانید به وب سایت دکترتو کلینیک در لینک زیر مراجعه کنید:

https://doctoreto.com/offers/speciality/dentist

قیمت و هزینه انواع خدمات پزشکی کامپوزیت دندان 

هزینه خدمات پزشکی مربوط به کامپوزیت دندان باتوجه به عوامل مختلفی تعیین می‌شود. بسیاری از افراد در خصوص میزان قیمت کامپوزیت دندان آشنایی ندارند و قصد دارند با نحوه محاسبه هزینه‌های آن، اطلاعات کافی به‌دست آورند.  استفاده از این روش باتوجه به خدماتی که ممکن است در حین نصب کامپوزیت صورت گیرد، متفاوت خواهد بود. در ادامه به بررسی قیمت کامپوزیت دندان برای بیمارانی که قصد دارند از این روش استفاده کنند، خواهیم پرداخت.

 

انواع خدمات کامپوزیت دندان در دکترتو کلینیک

تخفیف انواع خدمات کامپوزیت دندان در دکترتو کلینیک 

بسیاری از کلینیک‌های مربوط به حوزه دندان‌پزشکی که در سایت دکترتو کلینیک قرار گرفته‌اند، به‌منظور فراهم‌سازی امکان انجام این روش برای بیماران، اقدام به ارائه تخفیف کامپوزیت دندان کرده‌اند.

این تخفیف‌ها شامل تمامی بیمارانی است که از طریق سایت دکترتو اقدام به کامپوزیت دندان کنند. دکترتو کلینیک یک سرویس آنلاین است که پزشکان بسیاری در زمینه‌های مختلف را لیست کرده است. اگر شما از طریق این سرویس اقدام به انجام کامپوزیت کنید، این خدمات درمانی با قیمت بسیار مناسبی به شما ارائه می‌شود؛ بنابراین، قیمت کامپوزیت دندان ‌در دکترتو کلینیک بسیار مناسب‌تر از سرویس‌های دیگر است. 

میزان قیمت کامپوزیت دندان با تخفیف در دکترتو کلینیک بین ۳۰ الی ۴۵ درصد درنظر گرفته‌شده و بیماران می‌توانند متناسب با میزان بودجه خود و همچنین نیاز دندان‌ها، کامپوزیت مورد نظر خود را با هر تعدادی که مد نظر دارند، انتخاب کنند.

بهترین قیمت کامپوزیت دندان در کلینیک‌های دندان‌پزشکی اغلب بین دو الی سه میلیون تومان هزینه خواهد داشت که با تخفیف‌های درنظرگرفته‌شده در سایت دکترتو کلینیک، بسیاری از این قیمت‌ها به زیر یک میلیون تومان نیز کاهش پیدا کرده است.

استفاده از بهترین برند و مارک کامپوزیت دندان در دکترتو کلینیک 

در دکترتو کلینیک، مجموعه‌ای از بهترین سرویس‌دهندگان گرد هم آمده‌اند و از بهترین برند‌ها برای کامپوزیت دندان استفاده می‌کنند. این موضوع ممکن است بر میزان قیمت کامپوزیت دندان تأثیراتی را ایجاد کند اما باتوجه به تخفیف‌های چشمگیری که در این سایت وجود دارد، بیماران می‌توانند متناسب با نیاز خود از خدمات کامپوزیت دندان استفاده کنند. کلینیک‌های موجود در این سايت برای انجام این روش از برند‌های معتبر خارجی و ایرانی استفاده می‌کنند. اکثر برند‌های اروپایی و آمریکایی نیز برای ترمیم دندان‌های بیماران درنظرگرفته‌شده که هریک شامل تخفیف‌های این سایت شده‌اند.

بسیاری از خدمات مربوط به حذف کامپوزیت یا ترمیم آن در کلینیک‌های موجود در سایت دکترتو کلینیک انجام می‌شود و بیماران می‌توانند با هزینه‌ای مناسب برای انجام آن‌ها اقدام کنند. سرویس‌دهندگان دندان‌پزشکی در تمامی نقاط ایران در دکترتو کلینیک مستقر شده‌اند که این امر، انجام کامپوزیت را برای تمامی افراد امکان‌پذیر نموده است.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *