6 ورزش ، از بهترین ورزش های لاغری را بشناسید

بهترین ورزش های لاغری

گذشته از رژیم های غذایی ، ورزش یکی از رایج ترین استراتژی های کاهش وزن و سوزاندن كالري است. بهترین ورزش های لاغری وجود دارند که بسیار تاثیر گذار هستند

علاوه بر کمک به کاهش وزن ، ورزش دارای بسیاری از مزایای دیگر از جمله بهبود خلق و خوی ، داشتن استخوان های قوی تر و کاهش خطر ابتلا به بسیاری از بیماری های مزمن است .

بهترین ورزش های لاغری کدامند؟

امروزه درکنار اینکه افراد زیادی جراحی های لاغری را ترجیح می دهند ، بسیاری نیز ورزش های لاغری را برای کاهش وزن انتخاب می کنند. از این رو در این مقاله از مجله زیبا بمان قصد داریم تا تعدادی از بهترین ورزش های لاغری را شرح دهیم.

1- پیاده روی

پیاده روی یکی از بهترین تمرینات برای کاهش وزن  و لاغری است .ورزشی راحت و آسان بدون نیاز به خرید وسایل ورزشی گران قیمت . همچنین کم ترین فشار را بر مفاصل می آورد .

در مطالعه اي 12 هفته ای 20 زن مبتلا به چاقی را به مدت 50-70 دقیقه 3 بار در هفته پياده روي كردند، در پايان 12 هفته چربی بدن و دور کمر آنها به طور متوسط ​​1.5٪ و 2.8 سانتی متر کاهش يافت.

حتی می توان از این ورزش در کارهای روزانه استفاده كرد مثلا از پله های محل کارتان بالا و پايين برويد یا هنگام استراحت بعد از ناهار قدم بزنید .

برای شروع ، 3-4 بار در هفته  به مدت 30 دقیقه پیاده روی کنید سپس به تدریج می توانید مدت زمان یا تعداد دفعات پیاده روی خود را افزایش دهید.

2- دوچرخه سواری یکی از بهترین ورزش های لاغری

دوچرخه سواری یک ورزش محبوب است که تناسب اندام شما را بهبود می بخشد و باعث کاهش وزن مي شود.

اگرچه دوچرخه سواری در خارج از منزل انجام می شود ، اما بسیاری از سالن های بدنسازی دارای دستگاه دوچرخه هستند که امکان داخل دوچرخه زدن را فراهم می کنند بخش سلامت دانشگاه هاروارد تخمین زده است که یک فرد (70 کیلوگرم) در هر 30 دقیقه دوچرخه سواری مي تواند متوسط ​​265 کالری بسوزاند .

دوچرخه سواری نه تنها برای کاهش وزن عالی است ، بلکه مطالعات نشان داده اند افرادی که به طور منظم دوچرخه سواری می کنند از تناسب اندام عالي برخوردارند همچنين ، خطر ابتلا به بیماری های قلبی و سرطاني انها در مقایسه با افرادی که به طور مرتب دوچرخه سواری نمی کنند ، كمتر است.

3- تمرین وزنه برداری

تمرین وزنه برداری برای افرادی که به دنبال کاهش وزن هستند یک انتخاب محبوب است.طبق گفته دانشگاه سلامت هاروارد، یک فرد با وزن (70 کیلوگرم) تقریباً در هر 30 دقیقه تمرین وزنه برداري 112 کالری می سوزاند.

همچنین ، تمرین با وزنه می تواند به شما در ایجاد قدرت و تقویت رشد ماهیچه ها کمک کند و میزان متابولیسم شما (RMR) را در حالت استراحت بالا ببرد به طوري كه حتي در حالت استراحت هم مي توانيد کالری بسوزانید

یک مطالعه 6 ماهه نشان داده است که صرفاً انجام 11 دقیقه تمرینهای مبتنی بر وزنه برداري 3 بار در هفته منجر به افزایش 7.4٪ میزان متابولیک بدن شده است. در این مطالعه ، این افزایش معادل سوزاندن 125 کالری اضافی در روز بوده است.

تحقيقات نشان ني دهد كه 24 هفته تمرین وزنه برداری منجر به افزایش 9 درصدی میزان متابولیک در بین مردان مي شود که معادل سوزاندن تقریباً 140 کالری بیشتر در روز است و در بین زنان ، افزایش میزان متابولیسم تقریباً 4٪ یا 50 کالری بیشتر در روز است.

علاوه بر این ، مطالعات بیشماری نشان داده اند که بدن شما ، ساعاتی پس از تمرین وزنه برداری ، همچنان کالری می سوزاند.

بهترین ورزش های لاغری

4- شنا

شنا روشی جالب برای کاهش وزن و چربی سوزی است.دانشگاه سلامت هاروارد تخمین زده است که یک فرد (70 کیلوگرم) تقریباً 233 کالری در هر نیم ساعت شنا می سوزاند.

به نظر می رسد نحوه شنا در سوزاندن مقدار کالری موثر است. در هر 30 دقیقه ، یک شخص (70 کیلوگرم) 298 کالری در شناي پروانه اي مي سوزاند و 372 کالری نیز در پياده روي در آب .

در مطالعه 12 هفته ای كه بر روي 24 زن میانسال انجام گرفت، نشان داد که  60 دقیقه شنا در 3 بار در هفته باعث کاهش چشمگیر چربی بدن ، بهبود انعطاف پذیری و کاهش چندین عامل خطر بیماری قلبی از جمله کلسترول بالا و تری گلیسیرید خون می شود 

یکی دیگر از مزایای شنا مناسب برای افرادی است که دچار آسیب دیدگی یا درد مفاصل هستند .

5- پیلاتس

پیلاتس یک تمرین خوب و ابتدایی است براي کاهش وزن است.طبق مطالعه ای که توسط شورای آمریکایی ورزش انجام شده است ، فردی با وزن حدود (64 کیلوگرم) 108 کالری را در 30 دقیقه انجام ورزش هاي مبتدی Pilates و 168 کالری در ورزش هاي پیشرفته پيلاتيس با همان مدت زمان می سوزاند .

اگرچه پیلاتس ممکن است به اندازه تمرینات هوازی مانند دویدن کالری نسوزاند ، اما بسیاری از افراد آن را لذت بخش می دانند.

در یک مطالعه 8 هفته ای كه بر روي 37 زن میانسال انجام گرفت نشان داد که انجام تمرینات پیلاتس به مدت 90 دقیقه و 3 بار در هفته ، به طور قابل توجهی چربي دور کمر و لگن آنها را کاهش داده است.به غیر از کاهش وزن ،پیلاتس باعث کاهش درد کمر و بهبود قدرت ، تعادل ، انعطاف پذیری ، استقامت و سطح آمادگی کلی بدن می شود

سعی کنید پیلاتس را در برنامه هفتگی خود قرار دهید و در خانه یا یکی از سالن های ورزشی اين ورزش را انجام دهید.برای تقویت بیشتر کاهش وزن با پیلاتس ، آن را با یک رژیم غذایی سالم یا سایر اشکال ورزشي مانند تمرینات وزنه برداری یا کاردیو ترکیب کنید.

6- یوگا از بهترین ورزش های لاغری

یوگا یک روش محبوب برای ورزش و رفع استرس است.

در حالی که معمولاً یوگا به عنوان یک ورزش کاهش وزن تصور نمی شود اما باعث کالری سوزي مي شود البته يوگا داراي مزایای سلامتی دیگری نيز است كه باعث کاهش وزن مي شود.

دانشگاه سلامت هاروارد تخمین زده است که یک فرد (70 کیلوگرم) در مدت 30 دقیقه تمرین یوگا حدود 149 کالری می سوزاند .

و در مطالعه 12 هفته ای كه بر روي 60 زن مبتلا به چاقی انجام گرفت ،نشان داد که افرادی که در دو جلسه یوگا 90 دقیقه ای در هفته شرکت می کردند کاهش بیشتری در چربي دور کمر  و به طور متوسط ​​ كاهش 3.8 سانتی متري را تجربه كردند.علاوه بر این ، ورزش یوگا در سلامتی ذهنی و جسمی بسیار موثر است

گذشته از سوزاندن کالری ، مطالعات نشان داده اند که یوگا می تواند ذهن آگاهی را افزايش دهد كه می تواند به بدن در مقاومت در برابر غذاهای ناسالم ، کنترل پرخوری و همچنین درک بهتر علائم گرسنگی کمک کند.

بیشتر سالن های بدنسازی کلاس های یوگا را برگزار می کنند و می توانید اين ورزش را در هر مکانی تمرین کنید. 

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *