جراحی لیفت شقیقه چیست و چگونه انجام می شود؟ [عوارض، مراقبت ها]

افتادگی پوست در ناحیه شقیقه می تواند به چشم ها، پلک ها و حتی گونه ها نیز حالت افتاده بدهد. این اتفاق باعث می شود تا چهره فرد مسن تر به نظر برسد. جراحی لیفت شقیقه یک روش محبوب و مؤثر برای رفع این مشکل است. لیفت شقیقه می تواند ابرو را بالاتر ببرد، افتادگی پلک را برطرف کند و حتی چین و چروک های دور چشم را از بین ببرد.

اما لیفت شقیقه چگونه است و چه عوارض و مراقبت هایی را برای فرد در پی دارد؟ برای یافتن پاسخ این سؤالات، در ادامه این مقاله از مجله زیبا بمان با ما همراه باشید.

لیفت شقیقه چیست

جراحی لیفت شقیقه چگونه انجام می شود؟

لیفت شقیقه نوعی جراحی پلاستیک سرپایی است. این جراحی را می توان با جراحی های دیگر مانند بلفاروپلاستی (لیفت پلک) نیز ترکیب کرد و همزمان انجام داد. البته این مورد بستگی به نیازهای بیمار دارد.

روش انجام لیفت شقیقه به این صورت است که ابتدا جراح با استفاده از بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی، فرد را برای جراحی آماده می کند. سپس برای شروع، یک برش کوچک در ناحیه رویش مو در بالای گوش ایجاد می کند.

جراح از طریق این برش، بافت های زیرین را جمع می کند و سپس به سمت بالا می کشد تا قسمت بیرونی ابرو بالا برود و چین و چروک های اطراف چشم صاف شوند. در آخر، جراح پوست اضافی را بر می دارد و محل برش را با بخیه های کوچک می بندد.

مزیت لیفت شقیقه این است که زخم جراحی به طور کامل زیر موهای شقیقه پنهان خواهد شد. بنابراین، حتی اگر بعد از جراحی روی پوست جای زخم باقی بماند، قابل مشاهده نخواهد بود. علاوه بر آن، برشی که در طول جراحی ایجاد می شود کوچک است. این ویژگی باعث می شود تا پوست راحت تر و سریع تر بهبود یابد.

عوارض و مراقبت های بعد از لیفت شقیقه کدام اند؟

به طور کلی، لیفت شقیقه یک روش کم تهاجم با مدت زمان بهبودی نسبتاً کوتاه است. بلافاصله پس از اتمام عمل، یک باند سبک روی سر به مدت تقریباً 24 تا 72 ساعت قرار می گیرد. جراح به شما خواهد گفت که چگونه از پانسمان مراقبت کنید.

در هفته اول بعد از جراحی، باید با 2 تا 3 بالش بخوابید تا سرتان بالا نگه داشته شود. این کار به کاهش تورم و کبودی کمک می کند.

کبودی بعد از عمل ممکن است روی پیشانی و اطراف چشم ظاهر شود. این عارضه معمولاً در عرض 7 تا 10 روز از بین می رود. با این حال، ممکن است برای برخی افراد به مدت 6 تا 8 هفته نیز ادامه یابد و اطراف چشم ها را سیاه کند. این کبودی و تورم را می توان با آرایش پنهان کرد.

استفاده از کمپرس سرد و بالا نگه داشتن سر بهترین روش ها برای کاهش تورم و کبودی هستند؛ به ویژه اگر در 24 تا 48 ساعت اول انجام شوند. به یاد داشته باشید که یخ را مستقیماً در تماس با پوست قرار ندهید. آن را در کیسه پلاستیکی و حوله بپیچید و سپس روی ناحیه قرار دهید.

بخیه ها نیز حدود 10 تا 14 روز بعد از عمل برداشته می شوند.

در نهایت، ممکن است در طول دوره بهبودی جراحی لیفت شقیقه، جراح از شما بخواهد که چند بار برای معاینه به کلینیک مراجعه کنید. این کار جراح را قادر می سازد تا مشکلات احتمالی را به موقع برطرف کند.

برگرفته از: drmohsenfadaee

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.