روش های سفید کردن دندان ها در منزل

محصولات زیادی برای سفید کردن دندان های شما وجود دارد. با این حال ، بیشتر محصولات سفید کننده از مواد شیمیایی برای سفید کردن دندان های شما استفاده می کنند ، که بسیاری از افراد را نگران می کند.

برخی افراد نیز ترجیح می دهند از لمینت دندان و کامپوزیت دندان برای اصلاح طرح خنده خود استفاده نمایند که قطعا هزینه بیشتری را به دنبال خواهد داشت . همچنین عوارضی که این روش ها دارند ، گاها جبران ناپذیر هستند.

اگر می خواهید دندان های سفیدترداشته باشید و از مواد شیمیایی استفاده نکنید ، در این مقاله گزینه های بسیاری وجود دارد که هم طبیعی و هم ایمن هستند. با مجله زیبا بمان همراه باشید .

علت های از بین رفتن سفیدی دندان

چندین عامل وجود دارد که باعث می شود دندان ها درخشش و سفیدی خود را از دست بدهند. بعضی از غذاها می توانند مینای دندان شما را لکه دار کنند که بیرونی ترین لایه دندان شماست.  مواد غذایی و نوشیدنی هایی مانند شراب و چای می توانند دندان ها را لکه دار کنند. قهوه و نوشابه و آب میوه های تیره نیز می توانند باعث لکه دار شدن آن ها شوند.

ترک سیگار یا دیگر دخانیات می تواند خطر لکه های نیکوتین را کاهش دهد. همچنین می تواند از پوسیدگی دندان و بیماری لثه جلوگیری کند ، که هر دو می توانند به مینای دندان آسیب رسانده و باعث بروز مشکلات بهداشت دهان و دندان شوند.

وقتی غذای قندی مصرف می کنید ، بلافاصله بعد از خوردن غذا ، دندان های خود را مسواک بزنید.غذاهای سرشار از کلسیم ، مانند شیر ، پنیر و کلم بروکلی ، ممکن است به محافظت از دندان های شما در برابر فرسایش مینای دندان کمک کنند. در اینجا چند روش ساده وجود دارد که می توانید دندان های خود را به طور طبیعی سفید کنید.

روش های سفید کردن دندان ها

روش های خانگی سفید کردن دندان ها

خمیر جوش شیرین و پراکسید هیدروژن

جوش شیرین دارای خاصیت سفید کننده طبیعی است ، به همین دلیل یک ماده محبوب در خمیر دندان تجاری است. این ماده می تواند به پاک کردن لکه های سطحی روی دندان ها کمک کند.  علاوه بر این ، جوش شیرین باعث ایجاد محیطی قلیایی در دهان شما می شود که از رشد باکتری ها جلوگیری می کند.

 پراکسید هیدروژن یک ماده سفید کننده طبیعی است و می تواند باکتری های موجود در دهان شما را از بین ببرد. می توانید از آن به عنوان دهانشویی نیز استفاده کنید.

ترکیب پراکسید هیدروژن و جوش شیرین خاصیت سفید کنندگی دارد و مخلوطی بسیار فوق العاده و معجزه گری خواهد بود و برای سفیدی دندان هایتان کمک خوبی است و پس از گذشت مدتی و استفاده چندین باره شاهد نتیجه خوبی خواهید بود.

در ظرف کوچکی پراکسید هیدروژن و جوش شیرین را مخلوط و پس تهیه ی خمیر نازکی با استفاده از مسواک که بهتر است نرم باشد به مدت ۲ دقیقه مسواک بزنید و بعد از استفاده ی این خمیر حتما به طور منظم مسواک بزنید تا اثر این ترکیب ماندگاری بیشتری داشته باشد.

سفید کردن دندان ها با خمیر نمک دریا و جوش شیرین

مطالعات متعددی نشان می دهد که خمیر دندان با جوش شیرین دارای خاصیت سفید کننده قابل توجهی است. به همین دلیل در بیشتر راه های سفیدی دندان جوش شیرین نقش بسیاری دارد یکی دیگر از ترکیب های سفید کننده دندان که اتفاقا جوش شیرین هم در آن وجود دارد خمیر جوش شیرین و نمک دریا است.

برای تهیه ی این خمیر به یک قاشق جوش شیرین و یک دوم قاشق نمک دریا و همچنین مقدار کمی آب نیاز است بعد از هم زدن متوجه ی ایجاد خمیر نرمی خواهید شد آن را با مسواک نرم به مدت ۲ دقیقه مسواک بزنید و بعد از آن منظم از مسواک استفاده کنید.

مسواک زدن با خمیر ساخته شده با جوش شیرین و آب می تواند باکتری های موجود در دهان را کاهش داده و لکه های سطحی را از بین ببرد.

اگر می خواهید دندانهای سفیدتر داشته باشید ، میزان مصرف قند خود را کاهش دهید.

از سرکه سیب استفاده کنید

سرکه سیب قرن هاست که به عنوان یک ماده ضد عفونی کننده و تمیز کننده طبیعی مورد استفاده قرار می گیرد. اسید استیک ، که ماده اصلی سرکه سیب است ، باکتری ها را به طور مؤثر از بین می برد. خاصیت ضد باکتریایی سرکه چیزی است که برای تمیز کردن دهان و سفیدتر کردن دندان های شما مفید است.

برای استفاده از آن به عنوان دهانشویی ، آن را با آب رقیق کرده و چندین دقیقه آن را در دهان خود بپیچانید. حتماً دهان خود را  بعد از آن با آب بشویید. استفاده بیش از حد از سرکه می تواند مینای دندان را  تخریب کند ، بنابراین استفاده از آن را به چند بار در هفته محدود کنید.

از میوه ها و سبزیجات استفاده کنید

میوه و سبزیجات جایگزینی برای مسواک زدن نیستند. بلکه موادی هستند که می توانند به شما در داشتن دندان های سفید کمک کنند. توت فرنگی و آناناس دو میوه هستند که گفته می شود به سفیدتر کردن دندان های شما کمک می کند. تحقیقات نشان داده است که خمیردندان حاوی برملین ، آنزیمی که در آناناس یافت می شود ، در از بین بردن لکه های دندان نسبت به خمیر دندان معمولی مؤثرتر هستند.

مسواک زدن و نخ دندان به طور منظم با کاهش باکتری های موجود در دهان به دندان شما کمک می کند تا سفید بمانند.

خاک رس و  پوست میوه هایی همچون پرتقال و موز ممکن است به سفیدتر کردن دندان های شما کمک کند ، اما هیچ مطالعه ای ایمنی یا اثربخشی این روش ها را ارزیابی نکرده است.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *