تقویت مژه ها

تقویت مژه

زیبایی و پرپشت بودن مژه ها بالاخص برای خانم ها بسیا مهم است. کسانی هستند که به طور ذاتی مژه های بلند و پرپشت دارند و کسانی هم هستند که دارای مژه های پرپشت نیستند. برای تقویت مژه ها با مجله “زیبا بمان” همراه باشید تا با راه های تقویت مژه آشنا شوید.

روغن های گیاهی برای تقویت مژه

روغن کرچک

این روغن از دانه بذر لوبیا به دست می‎آید. روغن کرچک موجب رشد و تغذیه فولیکول مو می‌شود.

طریقه استفاده: یک تکه پنبه یا برس را تمیز کنید و قبل از خواب روغن را به مژه های خود بزنید و اجازه دهید جذب شود. به همراه کرچک می‌توانید از ژل آلوئه ورا نیز استفاده کنید. این کار را به مدت حداکثر 3 ماه انجام دهید تا شاهد نتیجه آن باشید.

روغن زیتون

روغن زیتون به علت داشتن ویتامین ایی و اسید اولئیک که برای رشد مو مورد نیاز است. روغن زیتون موجب حالت گرفتن موها می‎شود. این روغن خشکی و زمختی مو را از بین میبرد. آنتی اکسیدان موجود در روغن زیتون موجب ضخیم شدن و از ریزش مو نیز جلوگیری می‌کند.

طریقه استفاده: می‌توانید از برس یا پنبه برای مالیدن روغن زیتون گرم شده به مژه های خود قبل از خواب استفاده کنید. حداقل دوماه از این محلول استفاده نمایید.

روغن نارگیل

روغن نارگیل برای رطوبت دادن و رفع خشکی به پوست و مو مفید است.

روغن بادام و فندق

روغن بادام و فندق نیز برای تقویت مو بسیار مفید است.

طرز استفاده: می‌توانید هر کدام از این روغن ها را می‌توانید شب به مژه های خود بزنید و فردا صبح آن را با آب گرم بشویید. البته این نکته لازم به ذکر است که روغن نباید با چشمتان تماس پیدا کند زیرا موجب سوزش چشم شما می‌شود.

درمان خانگی برای پرپشت شدن مژه

ژل آلوئه ورا

ژل آلوئه ورا دارای ویتامین آ، بی-12، ایی و سی می‎باشد. که بسیار برای رشد و تقویت مو موثر می‌باشد. آلوئه ورا دارای اسید فولیک نیز می‌باشد که مانع ریزش مژه ها نیز می‌شود.

طریقه استفاده: آلوئه ورا را با بشویید و قسمت لزج آن را جدا کنید. سپس قبل از خواب آن را به مژه های خود بزنید. صبح ژل را با آب گرم بشویید.

نکته: می‌توانید ژل آلوئه ورا را با روغن جوجوبا نیز مخلوط کنید. مواد را به یک نسبت مخلوط کنید سپس به مدت 15 دقیقه به مژه های خود بزنید و سپس آن را بشویید. این کار را می‌توانید دو بار در روز انجام دهید.

برس کشیدن مژه ها

این کار موجب می‌شود اگر گرد و خاک و غبار در بین مژه های شما باشد آن را از بین میبرد. این ذره ها ممکن است منافذ را مسدود کرده باشند. جالب است بدانید که برس کشیدن موجب بهبود در گردش خون شما می‎شود و موجب می‌شود که مواد مغذی هم به فولیکول های مژه رسانده شود. شیوه برس کردن مژه های شما به این صورت است که باید از ریشه تا انتهای مژه آن را شانه کنید. می‌توانید این کار را دوبار در طول روز به مدت 5 دقیقه انجام دهید.

ویتامین E

ویتامین ایی برای رشد مو مفید است. ویتامین ایی به دلیل داشتن خواص آنتی اکسیدان، موجب کاهش اکسیدکنندگی پوست سر می‌شود.

طریقه استفاده: می‌توانید چند قطره از ویتامین ایی را با همراه یک برس بر روی مژه های خود بکشید.

ماساژ پلک

ماساژ پلک

ماساژ پلک ها موجب بهبود در گردش خون شما خواهد شد. ماساژ باعث رشد بهتر فولیکول ها، همچنین رشد مو را تحریک کرده و از شکستگی و نازک شدن مژه ها جلوگیری می‎کند.

طریقه ماساژ: به صورت دایره ای با استفاده از انگشت حلقه این کار را انجام دهید. دوبار در روز به مدت 5 دقیقه برای مدت 3 ماه انجام دهید.

پوست لیمو

پوست لیمو حاوی اسید فولیک و ویتامین های بی و سی است؛ و برای ماسک صورت نیز مورد استفاده قرار میگیرد. پوست لیمو هم برای تقویت پوست و همچنین برای رشد مو مناسب است.

طرز استفاده: پوست لیمو را به همراه روغن کرچک و یا روغن زیتون خیس کنید. بگذارید این ترکیب تا دو هفته بماند. سپس با استفاده از بک چنبه یا برس، به مژه های خود بزنید. این ترکیب را قبل از خواب استفاده کنید و فردای آن روز آن را با آب گرم بشویید. این کار را می‎توانید حداکثر 3 ماه  انجام دهید تا به نتیجه مطلوب برسید.

تخم مرغ

تخم مرغ حاوی پروتئین و ویتامین های بی و بیوتین است؛ این ترکیب برای تقویت مو و مژه ها نیز مناسب است.

طرز تهیه: یک قاشق گلیسرین را به تخم مرغ اضافه کرده و هم بزنید تا به رنگ کرم دربیاید. با استفاده از یک تکه پنبه یا برس محلول را به مژه های خود بزنید. اجازه بدهید محلول 15 دقیقه روی مژه هایتان بماند و سپس آن را با آب سرد بشویید. از این محلول 3 بار در هفته می‌توانید استفاده کنید.

چای سبز

چای سبز به علت دارا بودن فلاونوئید موجب رشد مژه می‌شود.

طرز تهیه: چای سبز را دم کرده و اجازه دهید خنک شود. با استفاده از یک تکه پنبه آن را بر روی مژه های خود بمالید. مواظب باشید که مژه ها با چای سبز زیاد خیس نخورد و وارد چشمان شما شود. بعد از 15 دقیقه آن را بشویید. اینکار را به مدت حداکثر 3 ماه تکرار کنید.

کره شیا

کره شیا حاوی ویتامین آ و ایی که موجب تقویت فولیکول مو و رشد مژه ها می‌شود. کره شیا برای تقویت ناخن، پوست و مو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

طرز استفاده: پنبه را به کره شیا آغشته کنید و به مژه ها بزنید. این ماده را شب به مژه های خود بزنید و صبح آن را با آب گرم بشویید.

روغن هسته انگور

این روغن دارای خاصیت آنتی اکسیدان بسیار بالایی دارد؛ و فاقد کلسترول و سدیم و اسیدهای چرب غیراشباع می‌باشد.

طرز استفاده: طرز استفاده از آن به این صورت است که می‎توانید روغن انگور را به مژه های خود بزنید و با انگشت حلقه خود ماساژ دهید.

روغن رزماری

رزماری نیز برای تقویت ابرو و مژه ها مورد استفاده قرار میگیرد.

روغن جوجوبا

 روغن جوجوبا برای تقویت پوست و مو مناسب است. این ماده ضد چین و چروک و دارای ویتامین های آ، بی، ایی و مواد معدنی سلنیوم و مرطوب کننده، نرم کننده پوست و مو، شفافیت پوست و مو، موثر در جلوگیری از ریزش مو به علت داشتن مواد معدنی و ویتامین ایی، بی موجب ضخیم و پرپشت شدن مو می‌شود.

نکته: از مواد آرایشی زیاد استفاده نکنید. برای پاک کردن آرایش به پوست و چشم ها را با فشار پاک نکنید. به آرامی آرایش خود را پاک کنید. از اکستنشن یا کاشت مژه و مژه مصنوعی استفاده نکنید چرا که به مژه هایتان آسیب می‌زند.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *