ماسک آبرسان پوست

پوست خشک مقدمه ای برای آسیب های پوستی چون چروک و پیری است و آبرسانی به آن یک امر مهم برای محافظت می باشد. ماسک آبرسان پوست راحت تهیه می شوند و به ما بسیار کمک می کنند تا رطوبت پوستمان را حفظ کنیم و مانع خشکی آن شویم.

مواد این ماسک ها دارای خاصیت آبرسانی و ویتامین های لازم برای پوست هستند. پوست زیبا پوستی است که از آن حفاظت شود به ویژه رطوبت آن حفظ شود زیرا اگر مرطوب نباشد ضعیف بوده و مشکلات زیادی برای آن پیش می اید به ویژه چروک های آزار دهنده که کسی بهشان علاقه ندارد و همه به دنبال نابودی آن ها با انجام کارهای مختلف مانند تزریق بوتاکس هستند اما چه بهتر است که همان ابتدا با استفاده از ماسک های مختلف ازشان جلوگیری کنیم .

همانطور که میدانیم پیشگیری بهتر از درمان است. در ادامه با برخی از ماسک های آبرسان پوست آشنا خواهید شد و میتوانید با استفاده از آن ها نتیجه خوبی بگیرید و پیشگیری را به درمان ترجیح دهید.

ماسک آبرسان پوست

چند ماسک آبرسان پوست خانگی

ماسک فلفل: شاید شما فکر کنید فلفل پوست شما را ممکن است بسوزاند اما نگران نباشید وجود فلفل در این ماسک که قرار است به شما معرفی کنیم مشکل ساز نبوده و حتی فواید زیادی برای پوستتان خواهد داشت.یک قاشق فلفل سیاه ، 1 عدد سفیده ی تخم مرغ و یک قاشق عسل ترکیبات این ماسک است بعد از مخلوط آن 15 تا 20 دقیقه روی پوستتان قرار دهید و بعد بشویید.

 ماسک عسل و روغن بادام: ماسک عسل و روغن بادام یک ماسک ساده ولی فوق العاده برای آبرسانی به پوست است و تنها کافی است 3 قاشق عسل را با دو قاشق روغن بادام ترکیب کنید و روی حرارت ملایم قرار دهید بعد از گرم شدن آن را از روی حرارت بردارید و 20 تا 30 دقیقه روی پوست خود قرار دهید و بعد بشویید.

ماسک با خیار و گلاب: خیار یک ماده ی مفید برای ابرسانی به پوست همچنین در ماسک های زیادی کاربرد دارد برای تهیه یک ماسک ابرسان عالی مقداری پوست خیار تهیه کرده و رنده کنید و به مدت 30 دقیقه درون گلاب مرغوب خیس کنید و بعد 20 دقیقه پوست خیار آغشته به گلاب را روی صورتتان قرار دهید. این ماسک را به صورت روزانه استفاده کنید تا آبرسانی پوستتان افزایش یافته و زبری پوست خشک از بین برود.

ماسک گلاب گلیسیرین: گلاب ماده ی مناسبی برای پوست حساس است و خاصیت آبرسانی بالایی دارد.برای تهیه این ماسک گلابتان باید خالص و طبیعی باشد.نصف لیوان گلاب را با تنها 2 قاشق گلیسیرین مخلوط کنید.ظرف که این دو ماده را در آن ترکیب میکنید بهتر است این ویژگی ها را داشته باشد تمیز و دودی رنگ باشد.موادتان را هم بزنید برای بهتر ترکیب شدن آن دو بهتر است ضرفتان در دار باشد که در آن را ببندید و به خوبی تکانش بدهید.ترکیب را روی یک دستمال پاکیزه اسپری کنید و روی صورتتان بگذارید و لازم است دستمال را به صورت مدام با ترکیب مرطوب کنید.

ماسک سس سفید: نصف قاشق سس مایونز یا سفید را با یک قاشق ماست پر چرب مخلوط کنید و یک زرده ی تخم مرغ و یک قاشق عسل را به ترکیب سسو ماست اضافه کنید و هم بزنید تا موادتان یکدست شود.مدت زمان لازم برای گذاشتن این ماسک روی پوست 20 دقیقه است و توجه داشته باشید که بخش های پوست ناحیه گردن نیز با ماسک پوشیده شده باشد بعد از گذشت زمان لازم ماسک را با آب نیمه ولرم بشویید.

امیدوارم از ماسک های معرفی شده راضی باشید و نتیجه خوبی برایتان حاصل شود با تشکر از بازدید شما از مجله ی زیبا بمان شاد و سلامت باشید.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *