ژل پروفایلو چیست؟ نحوه تزریق، مزایا و میزان ماندگاری آن

ژل پروفایلو چیست

یکی از مهم‌ترین مواردی که امروزه موردتوجه بسیاری از افراد، به ویژه بانوان، قرار گرفته است، راه‌های جوان‌سازی صورت و جلوگیری از چین و چروک پوست است. روش‌های بسیاری برای انجام این کار وجود دارد که اغلب در کلینیک‌های زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخی از این روش‌ها دائمی هستند و برخی دیگر به صورت موقت عمل می‌کنند و باید هرچند وقت یک‌بار تمدید شوند. یکی از جدیدترین روش‌هایی که در سال‌های اخیر مورد استفاده قرار گرفته و طرفداران بسیاری نیز پیدا کرده است، تزریق ژل پروفایلو است. ژل پروفایلو  یکی از روش‌های جوان‌سازی بدون جراحی است که با آب‌رسانی پوست و تحریک کلاژن‌ها باعث کاهش چین و چروک و افزایش سفتی و شفافیت پوست می‌شود. این ژل معمولا به افرادی توصیه می‌شود که قصد حجم‌دهی به بخش خاصی از صورت خود را ندارند و ترجیح می‌دهند طبیعی به نظر برسند. ادامه این بخش را دنبال نمایید تا با ژل پروفایلو  بیشتر آشنا شوید.

ژل پروفایلو

پروفایلو، یک ژل هیالورونیک اسید است که برای لیفت صورت و فرم‌دهی نواحی مختلف آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. هیالورونیک اسید، به طور طبیعی در بدن وجود دارد و وظیفه آن حفظ رطوبت و تحریک کلاژن‌ها و الاستین‌های پوست است. پس از گذشت دوران جوانی و معمولا از 30 سالگی به بعد، میزان هیالورونیک اسید و در نتیجه کلاژن‌ها و الاستین‌های موجود در پوست به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد. این کاهش و عدم فعالیت باعث ایجاد چین و چروک، افتادگی و پیر شدن پوست می‌شود.

ژل پروفایلو با تزریق هیالورونیک اسید و تحریک کلاژن‌ها و الاستین‌های پوست، باعث فعالیت و تولید بیشتر آن‌ها شده و با این کار از پیر شدن و ایجاد چین‌و‌چروک جلوگیری می‌کند. در واقع هرچه کلاژن و الاستین بیشتری تولید شود، سلول‌های مرده پوست جای خود را به سلول‌های تازه می‌دهند که این عمل باعث جوان‌سازی و درخشش پوست می‌شود.

ژل پروفایلو بهترین انتخاب

افراد معمولا از 30 سالگی به بعد متوجه تغییراتی در پوست خود می‌شوند. این تغییرات اغلب در پوست صورت خود را نشان می‌دهد که بیشتر با چین و چروک‌های ریز و افتادگی پوست همراه است. اگر احساس کردید پوست شما طراوت و شادابی همیشگی را ندارد و سن شما را بیشتر از آن‌چه که هستید نشان می‌دهد، تزریق پروفایلو بهترین انتخاب است. در این حالت شما از چهره خود راضی نیستید، اما تمایلی به استفاده از فیلرهای پوستی حجم‌دهنده یا لیفت‌دهنده نیز ندارید. ویژگی مثبت پروفایلو این است که هیچ تغییر محسوسی در صورت شما ایجاد نمی‌کند و تنها با تزریق هیالورونیک اسید و آب‌رسانی مناسب پوست، کار جوان‌سازی را به طبیعی‌ترین حالت ممکن انجام می‌دهد.

مزایای ژل پروفایلو

مزایای تزریق پروفایلو

بسیاری از افراد زمانی که اسم تزریق به میان می‌آید به فکر گونه‌سازی یا حجم دادن لب و مانند آن می‌افتند و تصور می‌کنند هر تزریقی تنها برای زیبایی و ایجاد تغییرات قابل توجه در صورت انجام می‌شود. اما این‌گونه نیست! ژل پروفایلو علاوه بر جوان‌سازی پوست که قطعا شفافیت و زیبایی را نیز به همراه دارد، یک تزریق درمانی است که فواید زیادی برای پوست شما دارد. از جمله مزایای پروفایلو می‌توان به آب‌رسانی پوست، افزایش سفتی، جلوگیری از افتادگی، لیفت پوست، شفافیت و درخشندگی، جوان‌‌سازی، کاهش چین و چروک و در نهایت بهبود بافت پوست، اشاره کرد.

پروفایلو برای صورت

ژل پروفایلو اغلب برای صورت به کار می‌رود و محدودیت سنی نیز ندارد. از سن 30 سال به بالا که پوست حالت ارتجاعی خود را کم کم از دست می‌دهد و چین و چروک‌های ریزی بر روی آن پدیدار می‌شود، می‌توان از ژل پروفایلو استفاده نمود. در این مواقع ژل به میزان موردنیاز به نقاطی از صورت تزریق شده و در نواحی موردنظر توزیع می‌شود. اگر چین و چروک‌های ایجادشده عمیق‌تر باشد، ممکن است از درمان‌های ترکیبی نیز برای نتیجه بهتر استفاده شود که این مورد بستگی به نظر پزشک  دارد.

ژل پروفایلو اغلب برای صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما در برخی نواحی بدن مانند بازو، سینه، دست و گردن نیز نتیجه خوبی از خود نشان داده است. یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی که بیشتر مورد استقبال قرار دارد، پوست گردن است که تزریق پروفایلو باعث ایجاد بافت بهتر در آن می‌شود.  

میزان ماندگاری پروفایلو

حالا که با کاربردهای ژل پروفایلو و فواید آن آشنا شدید، بهتر است اطلاعاتی در مورد تعداد تزریق و ماندگاری آن نیز داشته باشید تا بتوانید تصمیم بهتری برای انجام این کار بگیرید.

برای این‌که بتوانید نتیجه خوب و قابل قبولی داشته باشید، باید یک دوره کامل تزریق پروفایلو را انجام دهید. یک دوره شامل 2 یا 3 جلسه است که هر کدام با فاصله یک ماه از هم انجام می‌شود. تعداد جلسات بستگی به پوست صورت هر فرد و میزان شلی و افتادگی آن دارد. در هر جلسه مقدار مناسبی از ژل به پوست تزریق می‌شود و آب‌رسانی قابل توجهی انجام می‌گیرد. این آب‌رسانی باعث شفافیت پوست شده و خطوط ریز ایجاد شده بر روی پوست را نیز محو می‌کند. پس از انجام دوره، فرد تغییرات محسوسی در پوست خود مشاهده کرده و متوجه سفت شدن پوست و صافی آن می‌شود.

میزان ماندگاری ژل بر روی پوست در افراد مختلف با یکدیگر متفاوت است، اما به طور کلی تا 6 ماه دوام دارد و پس از آن باید تمدید گردد.

نحوه تزریق ژل پروفایلو

5 نقطه در صورت وجود دارند که به نقاط زیبایی زیستی معروفند. ویژگی این نقاط دور بودن آن‌ها از اعصاب و رگ‌های مهم بدن است. پیدا کردن این نقاط حساس و تزریق بر روی آن باعث می‌شود تا هیالورونیک اسید بیشترین میزان انتشار را داشته باشد. پزشک این نقاط را بر روی صورت فرد تشخیص داده و تزریق را در هر دو طرف صورت انجام می‌دهد. در واقع تزریق ژل پروفایلو در 10 نقطه از صورت انجام می‌شود که هر نقطه شامل 0.2 سی سی ژل می‌باشد.

مراقبت های بعد از تزریق ژل پروفایلو

مراقبت‌های قبل و پس از تزریق ژل پروفایلو

انجام هر عمل درمانی یا زیبایی نیازمند مراقبت‌هایی می‌باشد که قبل و بعد از آن باید رعایت شود. در مورد تزریق ژل پروفایلو نیز همین‌طور است. دقت داشته باشید که کار درمان را حتما در کلینیک‌های زیبایی و زیر نظر پزشک متخصص انجام دهید و به هیچ عنوان تزریق را به دست افراد غیرحرفه‌ای نسپرید. مراقبت‌های قبل از تزریق عبارتند از:

  • 24 ساعت قبل از تزریق از خوردن نوشیدنی‌های الکلی و کافئین‌دار خودداری نمایید.
  • 48 ساعت قبل از تزریق از مصرف داروهای استروئیدی مانند آسپرین، ایبو پروفن، انواع مسکن یا داروهای ضد التهاب، خودداری نمایید. مصرف این داروها مشکل خاصی ایجاد نمی‌کند، اما خطر ایجاد کبودی و تورم در نقاط تزریق را کاهش می‌دهد. در صورتی که بیماری خاصی دارید و مجبور به استفاده از این داروها هستید، حتما شرایط را با پزشکتان در میان گذاشته و از راهنمایی‌های او استفاده نمایید.

تزریق ژل یک عمل سرپایی است که مشکلی را برای فرد ایجاد نمی‌کند. در نتیجه بیمار هیچ محدودیتی ندارد و پی از درمان می‌تواند مانند سابق به تمام فعالیت‌های روزمره خود ادامه دهد، اما لازم است نکاتی را رعایت کند تا زودتر بهبود یابد و نتیجه موردنظر را دریافت کند. مراقبت‌های پس از تزریق عبارتند از:

  • تا 24 ساعت از مصرف هرگونه مواد آرایشی بر روی پوست خودداری نمایید.
  • تا جایی که امکان دارد به صورتتان دست نزنید و نقاط تزریق را لمس ننمایید.
  • انجام فعالیت‌های ورزشی و رفتن به شنا یا سونا در روز انجام درمان ممنوع است.
  • اگر در نقطه‌ای از صورتتان کبوری یا تورم مشاهده کردید، بهتر است از ماندن در زیر نور خورشید خودداری نمایید.
  • یک تا دو هفته قبل و پس از تزریق از انجام درمان‌های آرایشی و زیبایی دیگر مانند لایه برداری، وکس، لیفت، آرایش نیمه دائم، میکرودرم ابریژن، میکرو نیدلینگ و… خودداری نمایید.

عوارض ژل پروفایلو

یکی از سوالاتی که عموما قبل از انجام تزریق پرسیده می‌شود این است که انجام این کار چه عوارضی برای انسان دارد. در این مورد باید بگوییم ژل پروفایلو یک روش کاملا ایمن است و اگر در کلینیک زیبایی و تحت نظر یک پزشک متخصص انجام شود، هیچ خطری برای انسان ندارد.

ممکن است پس از تزریق مواردی چون قرمزی، خارش پوست و تورم در ناحیه تزریق دیده شود که گاهی با درد نیز همراه است. این موارد عادی بوده و معمولا پس از گذشت 24 ساعت رفع می‌گردد و مشکلی برای فرد ایجاد نمی‌کند.

ژل پروفایلو از هیالورونیک اسید بسیار خالص و بدون هیچ‌گونه ماده شیمیایی ساخته شده است. از این رو، با پوست سازگار بوده و تاکنون هیچ واکنش نامطلوبی در مورد آن دیده نشده است. کبودی و تورمی که پس از انجام تزریق ایجاد می‌شود در واقع به دلیل سوزنی است که با آن تزریق انجام می‌گیرد که پس از مدت کوتاهی از بین می‌رود. دقت داشته باشید که عوارض ایجاد شده پس از چند ساعت کاهش یافته و بهبود می‌یابد. اما اگر به هر دلیلی تغییری ایجاد نشد و پوست صورت همچنان با درد و تورم همراه بود، حتما با پزشک خود تماس بگیرید و شرایط را به او اطلاع دهید.

در این بخش در مورد ژل پروفایلو صحبت کردیم و اطلاعاتی را در مورد نحوه تزریق، مراقبت‌های لازم و عوارض انجام این کار در اختیارتان قرار دادیم. اکیدا توصیه می‌کنیم، اگر قصد تزریق ژل را دارید حتما این کار را در کلینیک‌های زیبایی و تحت نظر پزشک مجرب و متخصص انجام دهید. تزریق توسط افراد غیرحرفه‌ای  ممکن است عوارضی را به دنبال داشته باشد که گاهی اوقات حتی قابل جبران نیست.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *