کارهایی که بعد از عمل آبدومینوپلاستی باید انجام داد

کارهایی که بعد از عمل آبدومینوپلاستی باید انجام داد

ابدومینوپلاستی یا همان tummy tuck، یک عمل جراحی زیبایی است که با از بین بردن چربی و پوست اضافی به صاف کردن شکم کمک می‌کند. همچنین ماهیچه را محکم می‌کند. بهترین نامزدهای جراحی ابدومینوپلاستی افراد غیر سیگاری هستند که در وضعیت بدنی خوبی و با وزن پایدار قرار دارند. همچنین پوستی چرب یا پوست شل دارند که به خوبی به رژیم و ورزش پاسخ نداده اند.

ابدومینوپلاستی یک روش مناسب برای افراد کمی چاق است که خاصیت ارتجاعی در پوست خود را از دست داده‌اند و برای خانم‌هایی که پوست و ماهیچه‌های آن‌ها از بارداری کشیده شده است. زنانی که قصد دارند فرزندان بیشتری داشته باشند یا هرکسی که قصد از دست دادن مقدار قابل‌توجهی از وزن را دارد، باید قبل از انجام جراحی شکمی صبر کنند. ابدومینوپلاستی جزئی یا مینی تومور، یک روش کمتر تهاجمی با برش های کوتاه تر است. این گزینه برای بیمارانی که دارای چربی در قسمت تحتانی شکم هستند، ایده آل است. این روش باعث ایجاد جای زخم و زمان بهبودی کمتری می‌شود. در این مقاله با ما همراه باشید تا در مورد کار های بعد از آبدومینوپلاستی بیشتر بدانید.

روش

در طی عمل ابدومینوپلاستی، بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار می‌گیرد. دو برش ایجاد می‌شود: یکی از استخوان لگن ازیک‌ طرف به استخوان ران در طرف دیگر بدن، نزدیک به ناحیه pubic، دیگری برش در اطراف ناف.3 پوست از عضلات شکم جدا می‌شود. ماهیچه‌های شکمی سپس به یکدیگر کشیده شده و برای کمر تنگ‌تر و شکم محکم‌تر در جای خود قرار می‌گیرند. سپس فلپ جدا شده پوست روی عضلات تازه سفت شده کشیده شده و پوست اضافی برداشته می‌شود. ناف به موقعیتی وصل می‌شود که طبیعی به نظر برسد. برش‌ها بسته شده و پانسمان استریل بر روی ناحیه اعمال می‌شود. عمل جراحی ابدومینوپلاستی می‌تواند از دو تا پنج ساعت انجام شود.

نحوه آماده‌سازی برای جراحی

اولین قدم انتخاب جراح و دیدن وی برای مشاوره است. در آن جلسه، در مورد اهداف خود و گزینه‌های زیر صحبت خواهید کرد:

  • ابدومینوپلاستی کامل: جراح شکم شما را از استخوان ران تا استخوان ران خارج کرده و در صورت لزوم پوست، بافت و ماهیچه را محکم می‌کند. این عمل جراحی شامل حرکت دادن شکم شما خواهد بود و ممکن است شما چند روز به لوله‌های زهکشی زیر پوست خود نیاز داشته باشید.
  •   ابدومینوپلاستی جزئی یا مینی: مینی ابدومینوپلاستی اغلب بر روی افرادی انجام می‌شود که ذخایر چربی آن‌ها در زیر ناف قرار دارد. در طی این روش، جراح به‌احتمال‌ زیاد شکم شما را جابجا نخواهد کرد و بسته به مورد شما ممکن است این عمل فقط تا دو ساعت طول بکشد.

کارهای بعد از انجام ابدومینوپلاستی

از آنجایی که تا چند روز بعد از عمل درد و تورم و کبودی در ناحیه جراحی وجود دارد، مصرف دارو های تجویز شده توسط پزشک را فراموش نکنید. برای کاهش درد هنگام خواب ،سر را بالاتر از بدن خود قرار دهید. همچنی جهت کاهش تورم و کبودی ها میتوانید از کمپرس آب سرد استفاده کنید. نمک باعث افزایش تورم می شود ، مصرف نمک را تا چند هفته قطع کنید.

فعالیت های سنگین تا دو هفته بعد از جراحی ممنوع است ، اما این به معنای توقف فعالیت ها نیست. استراحت مطلق می تواند باعث لخته شدن خون شود به همین دلیل باید هر روز کمی در سطح صاف قدم بزنید.

مصرف میوه جات، ماهی و میگو و امگا3 در دوران نقاهت از اهمیت بالایی برخورد دار است و به کاهش این دوران کمک می کند. همچنین مصرف دخانیات تا چند هفته قبل و بعد از جراحی ممنوع است.

بعد از عمل آبدومینوپلاستی

بهبود و نتایج

ممکن است یک لوله موقت در زیر پوست قرار گیرد تا مایعات اضافی از محل جراحی خارج شود. یک لباس فشرده‌سازی در طول دوره بهبودی پوشیده می‌شود. بهبودی از دو هفته تا دو ماه متفاوت است. در این مدت، بیماران باید از فعالیت شدید خودداری کنند و از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنند. با اجازه پزشک خود، بیمار ممکن است بعد از یک یا دو هفته به کار خود برگردد.

بلافاصله یک منطقه شفاف‌تر و تیزتر از شکم مشاهده می‌شود. تا زمانی که بیمار وزن خود را با یک رژیم متعادل حفظ کند و ورزش منظم و ابدومینوپلاستی نتایج طولانی مدت را ارائه می‌دهد.

خطرات

در کنار خطرات معمول مرتبط با جراحی و بیهوشی، خطرات ناشی از ابدومینوپلاستی شامل موارد زیر است:

  • عدم تقارن
  • زخم
  • پوست شل
  • نتایج ضعیف

بیمارانی که قبلاً عمل جراحی شکی داشته‌اند ممکن است تصور کنند که زخم‌های آن‌ها بزرگ‌تر و قابل‌توجه‌تر است. بازبینی در اسکار ممکن است نگرانی‌های آن‌ها را برطرف کرده و نتایج را به حداقل برساند.

نکته مهم

اگر شما قصد بارداری دارید باید تا زمانی که دیگر قصد بچه دار شدن ندارید صبر کنید چراکه حاملگی می‌تواند عضلات شکمی را از هم جدا کند. اگر شما می‌خواهید وزن زیادی از دست بدهید. درواقع نباید از عمل آبدومینوپلاستی به‌عنوان یک روش جایگزین برای کاهش وزن استفاده کنید.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *