درد بعد از ابدومينوپلاستی

برای از بین بردن چربی اضافی در قسمت پهلو و شکم، جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی استفاده می‌کنند. یکی از عوارض جانبی ابدومینوپلاستی ، درد بعد از ابدومينوپلاستی است که بسیار طبیعی است. لازم به ذکر است که اگر نکات توصیه شده قبل و بعد از جراحی را رعایت کنید روند بهبود و درمان شما سریعتر خواهد بود.

در مورد مراقبت بعد از ابدومینوپلاستی یک بار بعد از یک هفته و دفعه بعد بعد از دو هفته بعد از جراحی باید وضعیت شما توسط پزشک کنترل شود.

در صورت دیده شدن علائم زیر هر چه سریعتر به پزشک معالج مراجعه کنید!

  • تغییر در رنگ پوست اطراف محل برش و ناف. (نکته: کبودی در اطراف برش و ناف طبیعی است!)
  • خارج شدن ترشح چرکی از محل درن ها یا محل برش
  • خونریزی محل درن ها

اقدامات برای درد بعد از ابدومينوپلاستی

همانطور که گفته شد این در طبیعی بوده و شما می‌توانید با مصرف مسکن که پزشک برای شما تجویز کرده در را تسکین دهید.

همچنین می‌توانید در زمانی که استراحت می‌کنید سر خود را بالاتر از بدن خود قرار دهید.

از انجام ورزش ها و فعالیت های سنگین تا زمان بهبودی خودداری نمایید.

در صورتی که درد در محل جراحی ها بیش از حد باشد حتما به پزشک مراجعه نمایید.

نکته : در صورتی که از داروهای مسکن و خواب آور برای کاهش درد استفاده می‌کنید نباید رانندگی کنید.

مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی

در مورد مراقبت های درد بعد از ابدومينوپلاستی توضیحات لازم داده شد. ورم شکم بعد از جراحی نیز طبیعی است و بعد از چند روز کاهش می‌یابد. کبودی هایی را در ناحیه درمان ایجاد خواهد شد که این مورد هم طبیعی است. برای برطرف شدن کبودی مصرف آناناس را به شما توصیه می‌کنیم.

در صورتی که بخیه های استفاده در محل جراحی جذبی هستند نیازی نیست که آن را بکشید، ولی بعد از 3 روز برای چک کردن محل جراحی به پزشک مراجعه کنید تا وضعیت بررسی شود.

اگر بعد از جراحی خونابه مشاهده کردید مشکلی نیست و ممکن است تا چند روز نیز ادامه پیدا کند، فقط در صورتی که خونریزی کردید به پزشک مراجعه کنید. برای جلوگیری از خونریزی و لخته شدن خون می‌توانید از گن استفاده کنید.(استفاده از گن فشار یکنواخت روی شکم ایجاد می‌کند.) تا دو هفته به علت احتمال خونریزی وجود دارد، شما نباید کارهایی را انجام دهید که فشار خون شما را بالا ببرد و یا از مصرف داروهایی که باعث انعقاد خون می‌شود خودداری کنید.

بعد از حداکثر 3 هفته تحت نظر پزشک می‌توانید فعالیت های جنسی و فعالیت های قلبی و عروقی مانند آن را شروع کنید.

در مورد ورزش کردن بعد از عمل ابدومینوپلاستی باید بدانید که راه رفتن را از روز اول می‌توانید شروع کنید. لازم به ذکر است زمان شروع به ورزش بعد از عمل ابدومینوپلاستی به وضعیت بدن شما دارد. در روزهای اولیه حداقل 3 بار راه بروید. (بعد از جراحی پزشک برای شما گنی تجویز خواهد کرد که باید از آن استفاده کنید، البته باید گنی که خریداری کردید حتما هم سایز شما باشد.) وقتی پیاده روی می‌کنید بهتر است از این گن استفاده کنید(پیشگیری از جمع شدن مایع اضافه در زیر پوست).

تحت نظر پزشک بعد از دو هفته می‌توانید سرعت پیاده روی خود را بیشتر کنید. بعد از 5 هفته هم با نظر پزشک می‌توانید در کنار پیاده‌روی ورزش های سبک هوازی انجام دهید. بعد از هفته ششم مراقب رفتار خود باشید و از انجام ورزش های سنگین خودداری کنید.

نکته : در این مدت از میوه ها و سبزیجات، امگا 3 ، ماهی و میگو استفاده کنید. داروهایی که پزشک شما برایتان تجویز کرده است را حتما به موقع مصرف کنید. مصرف نمک خود را کاهش دهید. در صورت سیگاری بودن، پس از مشورت با پزشک خود می‌توانید از آن استفاده کنید. از برداشتن اجسام سنگین خودداری کنید.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *