طرح جدید سازمان تامین اجتماعی برای کم کردن بار مالی بیماران

طرح جدید سازمان تامین اجتماعی

طرح جدید سازمان تامین اجتماعی برای کم کردن بار مالی بیماران به گفته مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی همه پزشکان، دندانپزشکان و ماماها از 23 شهریور طرف قرارداد ما محسوب می شوند و فقط کافیست یک فرم را پر کنند و به اختیار خودشان طرف قرارداد این سازمان شوند. پرداخت سهم سازمان هم روزانه انجام خواهد شد. 

به گفته مصظفی سالاری با تاکید بر افزایش حق انتخاب 45 میلیون شهروند تحت پوشش تامین اجتماعی برای مراجعه به پزشک و استفاده از بیمه گفت پزشکان هم خیالشان از پرداخت های آنی سهم بیمه راحت باشد. 

وی افزود : بیمه شدگان تامین اجتماعی که به ایشان مراجعه می کنند سهم 70 درصدص سازمان به حساب سازمان خواهد بود. اما برای اینکه انگیزه وجود داشته باشد و تفاوتی بین نقدی که بیمه شدگان پرداخت می کرد با پرداخت ما که عهده دار آن خواهیم شد وجود نداشته باشد. همچنین سازمان موظف است ساعت 12 شب سهم سازمان را به حساب پزشک، دندانپزشک یا ماماها واریز کند. واریز ها روزانه و بدون معطلی خواهند بود. از 23 شهریور همه پزشکان، دندانپزشکان و ماماها از منظر سازمان تامین اجتماعی طرف قرارداد ما هستند و کافی است به سامانه نسخه الکترونیک ما مراجعه کنند و در آنجا به صورت الکترونیکی فرم ما را تکمیل کنند و پس از تایید و موافقت با شرایط (به محض اعلام موافقت) در همان لحظه طرف قرار داد ما محسوب خواهند شد. یعنی در کنار تسهیل همکاری و انعقاد قرارداد با پزشکان که به صورت کاملا غیرحضوری انجام می‌شود، پرداخت سهم سازمان تامین اجتماعی به پزشکان نیز در سریعترین زمان ممکن و ساعت ۲۴ هر روز انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: پزشکان دارای امضای الکترونیک سازمان نظام پزشکی ۹۵ درصد از سهم سازمان تامین اجتماعی و سایر پزشکان ۸۰ درصد از سهم سازمان را ساعت ۲۴ همان روز و مابقی سهم سازمان را نیز طی یک ماه دریافت خواهند کرد.

پیش از این 80 درصد پزشکان طرف قرار داد سازمان تامین اجتماعی نبودند و این موضوع به دلیل پرداخت آزاد بار مالی زیادی متحمل افراد تحت پوشش این سازمان می کرد!

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *