رابطه زناشویی بعد از عمل بینی

این روز ها یکی از رایج ترین عمل های زیبایی ، عمل زیبایی بینی است . بسیاری درباره رابطه زناشویی بعد از عمل بینی دچار نگرانی هایی هستند و به دلیل احساس خجالت هیچوقت از پزشک خود درباره این موضوع سوال نمی کنند. در صورتی که این موضوع بهتر است مطرح شود تا استرس و نگرانی های آن از بین برود. از طرفی پزشک موظف است چنین پرسش هایی را بی پاسخ نگذارد و یا بهتر است خود قبل از پرسش بیمار ، در حین مراقبت های بعد از عمل ، برای مراجعه کننده توضیح دهد.

با این حال در این مقاله از سایت زیبا بمان برآنیم تا درباره پاسخ به این سوال که رابطه زناشویی بعد از عمل بینی چگونه باشد ، مطالبی را به شما ارائه دهیم. امید است مفید و مورد استفادتان قرار گیرد. عمل بینی اگر به درستی و توسط بهترین جراح بینی انجام شود نیاز به نگرانی ندارد و می توانید با رعایت مراقبت ها و توصیه های پزشک ، دوره نقاهت خود را بگذرانید.

رابطه زناشویی بعد از عمل بینی

روابط جنسی بعد از عمل بینی

روابط جنسی در زندگی زناشویی از اهمیت بسیاری برخوردار است. زوجین در کنار روابط احساسی با داشتن روابط جنسی ، حس خوبی را به هم منتقل می کنند. سوالی که برای زوجین به وجود می آید این است که رابطه زناشویی بعد از عمل بینی باید چگونه باشد و یا چه مدت بعد از عمل می توان آمیزش جنسی داشت؟

معمولا توصیه می شود تا سه هفته بعد از عمل از فعالیت های سنگین خودداری کرد.این فعالیت ها شامل رقص ، ورزش و رابطه جنسی می شود. اما این بستگی به نوع عمل و توانایی بدن شما نیز دارد . برخی ممکن است یک الی دو هفته بعد از عمل کاملا به شرایط عادی برگسشته باشند اما مسلما هیچکس یک یا دو روز بعد از عمل آمادگی رابطه جنسی را ندارد. افزایش ضربانات قلب تاثیر منفی در تورم صورت و نوک بینی دارد.

از طرفی از آن جایی که برای کاهش مشکلات رایج بعد از عمل بینی مانند ورم یا خونریزی و درد از دارو ها و مسکن ها استفاده می کنید ، برقراری رابطه شاید به دلیل وجود حس درد چندان لذت بخش نباشد. همچنین بعد از عمل کبودی اطراف بینی و زیر چشم وجود دارد ، حتی ممکن است داخل چشم خون وجود داشته باشد ، این ها به علاوه چهره جدیدتان کمی برای همسرتان در ابتدا عجیب به نظر می رسد و برقراری رابطه را برایتان سخت خواهد کرد.  اما مسلما بعد از اتمام دوره نقاهت و به دست آوردن مجدد زیبایی ، این نوع روابط برای زوجین دلنشین تر و لذت بخش تر خواهد بود.

در حین رابطه نباید به بینی تان فشار یا آسیبی وارد شود و نگرانی از این بابت شما را از لذت رابطه محروم خواهد کرد. پس توصیه می شود پس از اتمام دوره نقاهت ، سعی بر برقراری رابطه کنید. با داشتن خلاقیت و امتحان کردن پوزیشن های جدید سعی کنید به بینی آسیب کمتری برسانید. باید سعی کنند در وضعیت دمر یا پرون به هیچ عنوان قرار نگیرید

بعد از عمل بینی کار های زیر را انجام دهید :

برای کاهش مشکلات عمل و بهبود هر چه زودتر می توانید کارهایی را انجام دهید. برای کاهش تورم می توانید از کمپرس آب سرد استفاده کنید.برای کاهش درد از مسکن هایی که دکتر تجویز می کند استفاده کنید. برای کاهش خونریزی و گرفتگی بینی خودتان را با سرم بشویید. از ضربه زدن به بینی خود بپرهیزید. هنگام خنده و عطسه مراقب بینی خود باشید.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *