ساخت ایمپلنت های دندانپزشکی با ساختار نانو توسط محققان ایرانی

همانطور که استقاده از ایمپلنت های دندان روز به روز در حال افزایش می باشد ، شرکت های تولیدی سعی دارند تا بهترین و مناسب ترین نوع ایمپلت را تولید کنند.به گزارش خبرگذاری تسنیم محققان دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه تهران موفق به تولید نوعی از ایمپلنت‌های دندانپزشکی با آلیاژی مستحکم شدند، این محصول با استفاده از فناوری نانو توسعه یافته است.

دغدغه اصلی سازندگان ایمپلنت های دندان ، مواد تشکیل دهنده ساختار آن است که باید سازگار با بدن انسان باشد و در طولانی مدت مشکلی ایجاد نشود. محصول جدید تولید شده توسط محققین ایرانی ساختاری نانو دارد و در آن فلزات سمی حذف شدند اما استحکامی مشایه آلیاژ تیتانیوم حاوی فلز وانادیوم و آلومینیوم دارد؛ اکنون این محصول در مراحل تجاری‌سازی قرار دارد.

ساخت ایمپلنت های دندانپزشکی با ساختار نانو توسط محققان ایرانی

ایمپلنت دندان نوعی دندان مصنوعی محسوب می گردد با استخوان طبیعی فک شما پیوند می خورند. کاشت یا ایمپلنت دندان جایگزین ریشه های دندان های طبیعی انسان است. ایمپلنت ها پایه ای محکم برای جایگزین دندانهای  ثابت (دائمی) و مطابق با آن ها هستند به طوری که بعد از کاشت آن ها تفاوتی بین آن و سایر دندان ها وجود ندارد و به سختی می توان در ظاهر آن ها را تشخیص داد.

حوه انجام عمل جراحی کاشت دندان بستگی به نوع کاشت و وضعیت استخوان فک شما دارد. جراحی کاشت دندان ممکن است چندین روش را شامل شود. این جراحی باید توسط یک دندانپزشک ماهر با تخصص کاشت و ایمپلنت دندان صورت بگیرد تا از عوارض آن کاسته شود.

بیشتر کاشت های دندان موفقیت آمیز هستند با این حال پیشگیری بهترین راه برای جلوگیری از ازدست دادن دندان است. رعایت بهداشت دهان و دندان می تواند در این زمینه به شما کمک کند. بعد از کاشت دندان مرتباً به دندانپزشک خود مراجعه کنید تا از سلامتی وعملکرد صحیح دندان های کاشته شده اطمینان حاصل نمایید.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *