7 نکته برای حفظ سلامتی هنگام کار در خانه

کار در خانه از بسیاری جهات می تواند مفید باشد ، اما همچنین می تواند چندین چالش جسمی ، روحی و اجتماعی به همراه داشته باشد. نکات بهداشتی برای کسانی که از خانه کار می کنند شامل اصول سلامتی مانند رژیم غذایی مغذی و ورزش منظم است. با این حال ، پرداختن به چالش های روانشناختی و اجتماعی کار در خانه ، مانند تنهایی و تار شدن خطوط بین شغل و زندگی در خانه نیز مهم است. در این مقاله ، ما چگونگی حفظ سلامتی مطلوب هنگام کار در خانه را بررسی می کنیم.

چالش های کار در خانه

در حالی که کار از راه دور دارای مزایایی است ، اما با چالش های مختلفی نیز همراه است که شامل:

 • احساس انزوا
 • بی انگیزگی
 • مجبور به مدیریت اختلالات
 • یافتن تعادل بین کار و زندگی
 • اجتناب از فرسودگی شغلی
 • مشکل در حفظ عادات غذایی سالم
 • مشکل در بدست آوردن سطح توصیه شده فعالیت بدنی

اهمیت در خانه ماندن

در طول بیماری همه گیر COVID-19 ، بیشتر کسانی که قادر به انجام کار خود از راه دور هستند ، در خانه کار می کنند. ماندن در خانه تا حد ممکن میزان مواجهه فرد با ویروس کرونا را تا حد زیادی کاهش می دهد. در نتیجه ، این امر برای کاهش خطر ابتلا به ویروس و جلوگیری از شیوع آن مهم است. ممکن است برخی از افراد کار در خانه را قبل از همه گیری کرونا، به عنوان یک گزینه اختیاری تجربه کرده باشند. با این حال ، اما اکنون برای بسیاری از افراد به یک ضرورت تبدیل شده است زیرا این یک استراتژی اصلی برای افزایش ایمنی است.

حفظ سلامتی کار در خانه

لیست نکات بهداشتی در منزل

از آنجا که چالش های کار در خانه ممکن است بر سلامت جسمی ، اجتماعی و روانی تأثیر بگذارد ، برداشتن گام هایی برای حفظ همه جنبه های سلامتی مفید است. اینها ممکن است شامل موارد زیر باشد:

1. رژیم غذایی سالم داشته باشید

طبق موسسه ملی قلب ، ریه و خون (NHLBI) ، یک رژیم غذایی سالم ، غذایی است که بر غذاهای مغذی مانند میوه ها ، سبزیجات ، غلات کامل و محصولات لبنی کم چربی تأکید کندکه شامل تخم مرغ ، لوبیا ، آجیل ، ماهی ، مرغ و گوشت بدون چربی است در حالی که غذاهای سرشار از شکر و نمک را محدود می کند. یک رژیم غذایی سالم همچنین غذاهای پر چربی اشباع مانندگوشت قرمز و چربی ترانس مانند غذاهای فرآوری شده را محدود می کند.

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) توصیه می کنند از هیچ وعده غذایی ، از جمله صبحانه صرف نظر نکنید. افرادی که در خانه حواس پرتی کمی دارند ممکن است متوجه شوند که در خانه نسبت به محیط کار بیشتر احساس گرسنگی دارند. این افراد می توانند میان وعده های سالم مانند میوه ها را در دست داشته باشند تا از میان وعده چیپس جلوگیری کنند.

2. هیدراته باشید

نوشیدن مایعات کافی برای جلوگیری از کمبود آب بدن ضروری است ، به بیماری هایی که می تواند منجر به یبوست و تغییرات خلقی شود ، توجه داشته باشید. آب بهترین انتخاب نوشیدنی است ، اما نوشیدن مقادیر متوسط ​​قهوه و چای نیز قابل قبول است. بهتر است از مصرف نوشیدنی های شیرین ، مانند نوشابه های گازدار ، نوشیدنی های انرژی زا و نوشیدنی های میوه ای خودداری کنید.

3. برنامه ریزی منظم برای ورزش

ورزش هم فواید جسمی دارد و هم روانی. با توجه به این تأثیرات مثبت ، ممکن است فرد بخواهد زمانی را که برای رفت و آمد می گذرانند با ورزش کردن جایگزین کند. به عنوان مثال ، یک شخص می تواند در منطقه محلی خود پیاده روی انجام دهد یا با یک فیلم یا برنامه تلفن همراه ورزش کند. جدا از جلسات ورزشی ، فعالیت بدنی را در روز کاری بگنجانید. می توانید این کار را با قدم زدن در هنگام تماس های تلفنی انجام دهید.

4- خانه را به صورت مطلوب برای کار آماده کنید

راه اندازی دفتر کار در منزل به روشی که وضعیت خوبی ایجاد کند می تواند از کمردرد جلوگیری کند.صندلی مناسبی را برای کار انتخاب کنید.پاها باید کاملا صاف روی زمین قرار بگیرید. باسن و زانوها باید در زاویه 90 درجه یا کمی بالاتر باشد. بهتر است روی صندلی ای سرمایه گذاری کنید که از انحنای کمر پشتیبانی می کند. همچنین باید مانیتوری را انتخاب کنید که نور مناسب داشته باشد و در فاصله مناسب قرار گرفته باشد.

5- تعادل کار و زندگی را حفظ کنید

وقتی افراد در خانه کار می کنند ، مرزهای بین شغل و زندگی در خانه می تواند محو شود. به همین دلیل داشتن یک فضای کاری جداگانه با درب اختصاصی ، در صورت امکان ، کمک کننده است.یک برنامه کاری روزانه  باید داشته باشید که باید شامل استراحت ناهار ، 15 دقیقه استراحت صبح و 15 دقیقه استراحت بعد از ظهر باشد.

6- به یک برنامه روزمره پایبند باشید

به روال زندگی روزمره خارج از کار نیز پایبند باشید و این موضوع به کاهش احساس استرس کمک می کند. این برنامه شامل خوابیدن و بیدار شدن از خواب در صبح هر روز در یک ساعت مشخص است. همچنین مهم است  به اندازه کافی بخوابید. بیشتر افراد حداقل به 7 ساعت خواب خوب و با کیفیت نیاز دارند.

7- ارتباطات شخصی برقرار کنید

کار از راه دور می تواند ارتباط افراد با همکارانشان را در سطح شخصی دشوارتر کند. هنگامی که افراد با دیگران در یک مکان مشترک کار می کنند ، معاشرت به طور طبیعی اتفاق می افتد. از طرف دیگر ، وقتی افراد از راه دور کار می کنند ، بیشتر اوقات تمایل دارند که خودشان باشند و جامعه پذیری به طور طبیعی اتفاق نمی افتد. 

افرادی که با اعضای خانواده یا همسایگان زندگی می کنند می توانند با استفاده از فرصت هایی که می توانند با آنها وقت بگذرانند ، از تنهایی جلوگیری کنند. اعضای خانه می توانند کارهایی مانند خوردن غذا ، بازی یا تماشای فیلم را با هم انجام دهند. هنگام پیاده روی ، فرد می تواند یکی از عزیزان خود را به همراهی دعوت کند. وقت گذاشتن برای برقراری ارتباط با دوستان و اعضای خانواده که در جاهای دیگر زندگی می کنند نیز مهم است. افراد می توانند با دیگران از طریق تلفن صحبت کنند یا از خدمات گفتگوی صوتی یا ویدیویی آنلاین استفاده کنند.

خلاصه

نکات بهداشتی برای کار در خانه شامل رژیم غذایی سالم و ورزش منظم است. اینها بدون توجه به محل کار شخصی مهم هستند. با این حال ، کار از راه دور ممکن است مشکلات دیگری را نیز در بر داشته باشد که ممکن است فرد در محیط کار با آن روبرو نشود.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.